Alkohol + obciansky

Príspevok v téme: Alkohol + obciansky
19nastka

Mam 19, dnes som kupovala 2 piva a predavacka v Tescu odo mna pytala obciansky. Samozrejme, ze som ho nemala, za ten rok ho odo mna v obchode nikdy nikto nepytal, do toho Tesca chodim kazdy den a xy krat som tam otcovi kupovala pivo bez problemu. Ako sa zachovat v takej situacii? Co by ste urobili vy?

Nas dialog prebiehal asi takto:
- Obciansky.
- Prosim? (maximalne prekvapenie)
- Obciansky na pivo.
- Mam 19 a obciansky so sebou nemam. To sa mam ponho vratit?
- A ako mi to chcete dokazat?
- V poriadku. Donesiem vam ho (otacam sa a odchadzam, Tesco mam 5 minut od domu)
- Netreba, poznam tie urazene slecinky.

Nablokovala pivo.

Ako sa zachovat v takej situacii? Co by ste urobili vy? Otocit sa a odist bez piva a bez zaplatenia? Hadat sa? To sa mi zda take...detinske. Ale fakt som sa citila trapne.

max.gluteus

Skus sa vcitit do predavacky. Predavacka je po kamerou a je sledovana ci kontroluje vek pri kupe alkoholu alebo cigariet (mozno v ten den zistili, ze predavaju alkohol neplnoletym a boli dorazne upozorneni na to). Ak by sa neopitala na obciansky mozu ju za to vyhodit. Okrem toho si sa zachovala vskutku pekne a presvedcila si ju ze si starsia, sice riskovala, preto sa nemusela tak bat a kludne ta pustila bez preukazu. Nechapem ludi ktory to nechapu a najme ludi, ktory su zhrozeny ze su poziadany o kontrolu tasiek ci necoho ineho. Pochopte oni si robia svoju pracu i napriek tomu sa to viacerim (SBSkarom, predavackam a ostatnym) nepaci ale v dnesnej dobe si toho vela nevyberu ak splacaju hypoteku ci neco ine a nebudu predsa riskovat pracu.

babenka1

19nastka: akože nedá? ty vôbec nenosíš zo sebou doklady? občiansky, zdravotná karta? a ak sa ti niečo stane? alebo budeš svedkom nejakej nehody a policajt si bude musieť zapísať tvoje údaje, čo mu povieš? prepáčte ja bývam 5 minút odtiaľto, len si zabehnem?

aknitka

zabudni na túto zlú skúsenosť a zober to tak, že pokladníčka asi mala zlý deň a ty si jej prišla pod ruku. dobrú noc :-)).

19nastka

aknitka

To poznam, ja som to uz tiez videla. Aj mojej 11-rocnej sestre zatial vzdy pivo v Tescu predali.

Ja samozrejme nemozem dobre posudit ci vyzeram na svoj vek, ale obciansky odo mna zatial ziadna predavacka nepytala. Jasne, ze keby sa mi stavalo pravidelne, ze ma pokladaju za mladsiu, tak si ho vezmem :) Len som ostala v takom soku, ze som fakt nevedela ako sa zachovat, co jej povedat.

aknitka

ja ťa chápem, ale zákon je zákon. ja som zase v Bille na vlastné oči videla ako pokladníčka nablokovala dvom žabám čo podľa mňa nemohli mať ešte ani občiansky litrovku vodky. a kupovali len to a bolo to v piatok poobede. pokladníčka sa ich síce opýtala, že či už majú 18 (ale len slepý by nevidel, že sotva skončili základku), oni jej na to ani neodpovedali a nablokovala im to.
čo sa teba týka možno chcela byť pokladníčka dôležitá, ale ak nevyzeráš na svoj vek.... na druhej strane nechápem prečo ti potom to pivo predala aj bez občianskeho. podľa mňa si reagovala primerane, ba dokonca na dnešné pomery veľmi slušne. niekto druhý by ju asi rovno poslal niekde.