po operacii

karioll

titi
anavenol sa neberie 20 rokov,teraz sa dava detralex.nejde o to,ja viem ake je nase zdravotnictvo,len stale pisem,nie je lekar ako lekar a naozaj nechapem,co im brani v tom povedat pacientom,ze nemame peniaze,kupte si elasticky obvaz za 20sk a nemate problem

titi...

No o bandáži nohy len toľko:stala sa mi taká divná vec po pôrode.V tehotenstve som mala brať liek Anavenol na žily.Ked som porodila ,samozrejme po dvoch hodinách ma brali na izbu.Tam sestrička sa pozrela na mna ako som ležala v posteli.Máte škaredé nohy dáme na to bandáž.Dali na jednu,na krajšiu.Ja som sa spýtala a na druhu netreba?Po čase to stiedajte pani,môžte aj sama.Nemáme obväz.Ubohé zdravotníctvo!!Bolo to ešte v roku 2000.Názov nemocnice Vám naschval nenapíšem,teraz sa volá až klinika!!!Však snaha z tej strany bola,len material nie.Vlastne ked som išla rodiť predtým dosť dlho ležala v tej nemocnici na gynek.oddelení.Jedna sestrička mi vysvetlila na novorodenecké môžem aj vlastné pyžamo či košeľu,na pôrodnu sálu len čo má nemocnica.Ked ma potom vzali z domu rodiť,či veríte či nie,vyzliekala som sa,išla som hore z centrálného príjmu v podprsenke,v nohavičkách a v plášti,čo má nemocnica.Košeľa nikde nebola,v plášti bol obväz miesto opasku.po polhodinke,ked som už bola na sále,konečne mi priniesli nejaku košeľu čo si požičali z novorodeneckého oddelenia.Takže pôrod som mala dobrý,no ale takéto veci sa tam diali.S tou košeľou sa mi to stalo prvýkrát ked som rodila./1998/Takže všetko sa robí podľa toho či maju na to financie,pritom by malo isť o zdravie pacientky.

karioll

prekvapena
nohy by sa mali bandazovat vzdy,je tam vysoke riziko vzniku trombozy
jedina vynimka je pri pravostrannom zlyhavani srdca

karioll

muc
pozdravuj tu lekarku
kazdemu sa moze tvorit tromboza,je to vec geneticka,zmeny v zlozeni krvi,zmeny smeru toku krvi a zmena vystelky-endotelu ciev a zil.vola sa to virchovow trias.a preto kazdemu,by mali bandazovat nohy,nema to nic spolocne so zapalom a pod.preto som napisal,ze nie je lekar ako lekar.tak ako ked clovek dlho sedi v aute,lietadle a pod.moze ju dostat.dokonca staci spat celu noc na bruchu s vytocenou hlavou.samozrejme ze nikomu sa nedava profylakticky warfarin.to k tej teme
to ostatne co si pisala som uz dnes rozoberal,nema evidentne vyznam,aby ludia ako ja prispievali na takomto fore,nech sluzia laikom a nech si aj znasaju dosledky svojich rozhodnuti.v revucej som bol par krat,krasne prostredie,muranska planina a pod.skoda ze tam mate tak vela ciganov.

muc

nie, neviem kde je Ba. vies, my v Revucej nemame ani ponatia kde taki chytraci ako ty mozu jestvovat. a zijeme v zemliankach.
ale tieto poznatky mam nie z vlastneho mozgu, ale od jednej detskej lekarky. ak si tiez lekar, tak komu verit? to vas neucia na fakulte to iste?

prekvapena

fajn, este raz sa vas spytam, pokial je tu fakt odbornik
ja som bola s dcerou v nemocnici cely cas a na izbe boli aj dospeli ludia, no ked ich priviezli po operacii na izbu, tak nikto z nich nemal bandaze na nohach. to by som si vsimla, lebo kedze som tam nebola ako pacient, tak som im aj pomahala, ak bolo treba.

moj nazor

karioll:

..nemám v úmysle sa tu s tebou dohadovať.. len ťa poprosím bez urážania mojej osoby, ja som ťa nikde neurážala..

..btw.. asi by si bol prekvapený, ale rozmýšľať mám čím..