Andulka....čo je bolo?

Príspevok v téme: Andulka....čo je bolo?
mišinka2

čawko, prosím vás chová tu niekto andulky???
nedala som andulke jeden deň krmivo..lebo som jej kúpila vitamínovú tyčinku....a chcela som, aby ju žrala..-ale akosi ju odmietala
včera ráno bola normálna...a za 5-6 hodín ležala mrtva..neviete čo jej mohlo byť?????
zdalo sa mi..že aj perie na hlave jej akosi mizlo***....-prosím tých, čo majú skúsenosti aby poradili
bojím sa teraz byť aj v tej izbe...či nemohla mať andula nejakú prenosnú chorobu
ďakujem

Geronimo9632

To hladom nebolo ... kludne chod do tej izby, uprac klietku, vse po nej, vyvetraj a kludne pouzivaj dalej :)
My chovame cez 100 anduliek a dalsich 100 ks inych druhov papagajov. Z toho ze andulka neprezila, nic si nerob, to sa stava... Neviem ako dlho si ju mala, ale ak si si vsimla od zaciatku ze nemala perie v poriadku a ak si ju mala max tyzden dva doma, tak chod za majitelom co Ti ju predal, nech Ti da druhu...
A za dalsie, vitaminove tycinky a ine doplnkove veci pouzivajte iba ako doplnok k jedlu, nie ako hlavne jedlo pre andulky...

bodocka

mali sme tiez andulku bohuzial nam zomrela pred par mesiacmi.. no myslim si ze ta tvoja andulka bola chora... to ze nemala riadne perie na hlave a celkovo ako pises jemne to je iste jasny znak... a viem to podla toho, ze ta nasa ked zomrela mala asi tak 3 tyzdne nasuchorene perie na hlave take zlepene, nie neak hrozne ale bolo to vidiet... a raz som k nej prisla zdala sa mi nevladna, uz mi starky povedal, ze iste zomrie... no a v ten den par minut co som ju videla zomrela... daco sa muselo stat preto mala take perie..

no a z hladu by iste tak rychlo nezomrela... uz jej asi ani jest nemohlo chutit...

mišinka2

žrala normálne..a perie mala od začiatku také divné,,jemné.....nie ako ostatné anduly..
akurát na hlave ho mala akosi menej

alzbee

A nepozorovala si predtym na nej nejake zmeny? perie nemala nasuchrane, nebola smutna? spinila pravidelne? lebo nemyslim si, ze by tak rychlo zomrela kvoli hladu...predtym zrala normalne?