Nadmerná tvorba hlienov a chronická nádcha

Príspevok v téme: Nadmerná tvorba hlienov a chronická nádcha
Livinka1

Dobrý deň, prosím Vás o radu týkajúcu sa liečby chronickej nádchy a nadmernej tvorby hlienov. Od bábätka mám problém s nádchou a hlienami, mám slabšiu imunitu, dennodenne upchatý nos a zväčša dýcham ústami (aj v spánku). Pokiaľ ma chytí choroba ťažko sa mi dýcha aj ústami, nakoľko mi hlieny stekajú do ústnej dutiny a často ich musím vykašliavať aj keď nie som chorá. Už ako dieťa som vyskúšala mnoho nosových sprejov, no nič nezaberalo. Mala som 3x vyberané nosné mandle, čistenú sliznicu a mnohokrát prepychovaný nos, to zabralo max. na mesiac. Potom ma moja obvodná lekárka poslala na alergiológiu, kde som zbytočne chodila 5 rokov a brala kopu liekov,napr. Xyzal, Aerius, ... nezabralo. Ďalej ma poslali na vyšetrenia soli v pote - Cystická fybróza kde bola hodnota na hranici s nábehom na túto chorobu. Momentálne užívam prírodný prostriedok - Sinusan, ale výrazné zmeny nieje vidieť. Viete mi prosím Vás poradiť akú liečbu mám zvoliť? Ďakujem :)

RNG

morska voda nie je dostatocne antimikrobialna, treba si robit vyplachy alebo aspon kvapkat niekolkokrat denne nieco silne antimikrobialne, ako napr koloidnu striebornu vodu alebo roztok citricidalu(4 kvapky na dl vody)
Inac proti vzdusnym alergiam su dobre quercitin, vitamin C, bromelain, boswelin, proti zapalom curcumin, dumbier, GLA a tiez rozne enzymi, ako bromelain, serrapeptaza a ine.
Ustne brane prostriedky nie su ucinne dostatocne, lebo nakazy su v dutinach, kde sa nedostane krv s protilatkami.

jajkafr

aj ja mám 20 a nádchou tiež trpím odjakživa. Ale morská voda samotná ti nepomôže. Tú používam len na preplach sliznice pred aplikáciou kortikoidu. Morská voda mi len uľahčí vysmrkať si nos nič viac.

jajkafr

netuším. Sama mám chronickú alergickú nádchu od kedy pamätám. Chodím k imunoalergológovi a ORL lekárovi. Užívam kortikoidový sprej do nosa 2xdenne 1 vstrek pri zhoršení 2xdenne 2 vstreky. Tiež občas keď sa mi nádcha tak zhorší, že neviem čo ďalej zrobím si výplachy nosa slanou vodou. Používam tiež roztok morskej vody v spreji. Okrem toho aj lieky na alergiu. Aj napriek tejto liečbe mám upchatý nos, cez ktorý nemôžem v noci dýchať, tiež mi z neho tečie, ale vždy to je lepšie ako bez liečby. Keď mi veľmi tečie z nosa, veľmi ma svrbí alebo ho mám tak opuchnutý že nemôžem cez neho dýchať dám si dávku spreja do nosa naviac. Trošku sa to uvoľní. Ale keďže je to chronická nádcha zbaviť sa jej nedá. Takže je potrebné naučiť sa s tým žiť.
U alergikov je vhodné zistiť, ktorý alergén to zhoršuje a vyhýbať sa mu.

zuzic

co ti povedal orl? len ti dal lieky? neodporucil nejaku operaciu? priehradku mas v pohode? nieco s nosnymi muslami? nadmerne napuchnuta sliznica? ja nemam nic z tychto veci a doktor nevie co mi vlastne je...a tvoj doktor co hovori?

Livinka1

Ja mám 20 a s týmto sa trápi odjakživa, už ako 3 mesačná som mávala nádchy.

A tú morskú vodu v spreji mám to je ten Sinusan a užívam ho 2 roky a nič.
Skôr som si myslela, či nieje dáka operácia na to... :( Skrátka hocičo som zúfalá ...

jajkafr

Možno by pomohlo keby si navštívila ORL lekára a ten ti predpísal lieky na chronickú nádchu. Podáva sa väčšinou sprej do nosa s obsahom kortikoidov. Mne zaberá. Tiež mi zaberajú výplachy nosovej dutiny tzv. džala netti. Skúsiť môžeš tiež morskú vodu v spreji.

zuzic

livinka to by som aj ja rada vedela, som na tom uplne rovnako ibaze ja som taka len posledne tri roky. je to hrozny pocit som z toho nervozna a zufala...