Vlastnorucne prepichovanie usi

inuška

Nie je to nič, ja som si prepichla dierku v 16-tich, normálne ihlou, ktorú som dezinfikovala v liehu a šup, navliekla som naušnicu, natrela fremikoinovou masťou a bolo. Som tu a v pohode, že by som mala len šťastie, že mi to nehnisalo?

janey

Paneboze, neprepichuj si sama, radsej zozen peniaze na nastrelenie.
My sme si tiez sami prepichovali usi kedysi v partii, aj dezinfikovali, aj ohnom aj liehom a aj tak kamoske zahnisalo ucho tak, ze tam mala aspon 2ml hnisu a chodila k lekarke a brala atb!

lesslie

Milka12> aj ja som si kedydi prepichla sama usko, mna to moc nebolelo, potrebne je poriadne vydezinfikovat misto vpichu, aj nausnice, a po prepichnuti som si to naiterala kalciovou mastickou. 24 hodin som si to nechala tak, a rano som si vytiahla nausnicu trochu a namastila poriadne aj z predu aj zo zadu, a nauscinu si moc neutahuj, trochu ti to opuchne a budes to mat teplejsie nez ostatne ucho

ale ak mozes, tak si to nerob sama, nastrelenie vobec neboli je to rychlo, no starat sa treba o to rovnako
vela stastia :)

oxy

prepichovala som kolegyni z prace. poriadne treba vydezinfikovat miesto vpichu a samozrejme aj nausnice treba dat aspon cez noc do alkoholu na dezinfikovanie. prepichnut sterilnou ihlou a potom pozor, aby si si usi nechytala spinavymi rukami, aby sa nezaniesla infekcia.

Petuska B

Mika12 ja mám 5 dierok v ušiach od 15 rokov prepichnuté "vlastnoručne" teda zámer bol taký prepichnúť si to vlastnoručne a nepomohla ani dosť vysoká hladina alkoholu na umŕtvenie z vnútra :-)) Strašne to bolíííííí, dnes mám 29 rokov ale tú bolesť si pamätám dodnes, na ušnom lalôčku je strašne citlivá koža, osobne ti odporúčam nastrelenie, je to rýchlejšie a oveľa menej bolestivejšie. Robila mi to kamoška zdravotná sestra, obyčajnou ihlou vydenzifikovanou a napriek tomu som si uši asi tak mesiac liečila zo zápalu a mala som ich statočne zahnisané. Neodporúčam ti to robiť sama, z toho dôvodu že na ušiach sa nachádzajú okrem nervov aj akupresúrne body, nevieš kam máš trafiť ako laik aby si si do budúcnosti nespôsobila veľmi veľké zdravotné problémy, nechcem ťa strašiť, mne vtedy tiež nik nemohol vysvetliť aby som si to nedávala takto robiť, aj keď vtedy ešte neboli také možnosti ako sú dnes. Odporúčam ti rozhodne odborníka. Najlepšie na dezinfikovanie je domáca pálenka čím viac % tým lepšie :-) všetky dezinfekčné sračky sú na tej istej báze alebo pokiaľ nemáš tak alpa atď. To si priprav v hojnom množstve budeš to potrebovať ak si to budeš prepichovať sama, nezvládneš to sama, len si pozri aké je ucho "hrubé" neviem kam to chceš, musíš vyvinúť patričný tlak aby si to prepichla. No nerobila by som to na tvojom mieste, však zájdi do nejakého salóna kde ti to spravia.