Vodicak skuska - este stale aj konstrukcia?

autoska

tak len doplnim, ze ta konstrukcia sa neskusa. je to len klasika test a jazda.

test za 55 a jazda za O...

takze to berem jedno po druhom !

radana

Ariana-aha,nam to sice instruktor vysvetloval,este dokonca aj pri otvorenom motore,no mne to akosi nechcelo vliezt do hlavy.A tiez to pokladam za zbytocnost.My sme vedeli,ze skuska sa bude skladat z troch casti-prva-testy,druha-samotna jazda a tretia-konstrukcia.No my ked sme este robili vodicak,vtedy bolo este tak,ze kto nespravil testy,mohol ist na jazdu a aj konstrukciu a na dalsi termin si potom tie testy dorobil uz bez jazdy a bez konstrukcie,lebo tu uz mal.Ale teraz je to vraj uz tak,ze ten kto nespravi testy,nemoze nastupit ani na jazdu,lebo vraj tym,ze nespravil testy neovlada predpisy..A co sa tyka tej konstrukcie-V dnesnej dobe sa vsetko diagnostikuje cez pocitac,tak naco mi je vediet vsetky komponenty v motore...A aj keby sa mi auto pokazilo maximalne sa dam odtiahnut do servisu.V motore by som sa urcite nehrabala..

Airiana

radana - nie nepreberali sme to az tak podrobne,nam bolo povedane, ze staci povinna vybava + par info o palivach a ze sa nas na to podrobne nebudu pytat,lenze ako som uz spominala prisli uplne ini policajti a ti si nas podali riadne, bolo to uplne zbytocne aj tak,kedy sa kto neuceny do toho bude hrabat v motore? a niektore auta maju cely motor pod plastom,aby sa do toho nikto nemontoval,tak neviem k comu je to dobre,ale tak pocula som ze by to uz nemali skusat

radana

Airiana-a vy ste toto vobec v autoskole nepreberali?My sme to mali cele napisane v poznamkovych zositoch,takze sme sa to ucili.No moja chyba,ze som sa naucila len par veci.Mozno som sa spoliehala prave na to,ze mi da jednu z tych styroch otazok :)

radana

My sme konstrukciu vtedy este v autoskole mali,ale pravdu povediac naucila som sa nejake 4 temy a ostatne som jednak casovo nestihala a ani ma to nejak nebavilo.Nie som technicky typ.Takze prave na toto som sa spoliehala a aj mi to vyslo.A policajt bol cely happy,ze mi to vysvetlil a este mi tam aj cosi kreslil na tabulu,aby som mala vyklad podrobny.Pravdu povediac ma zaujimalo,aby som presla a nie aby som vedela,co sa kde v motore nachadza.Lebo ako som uz pisala,aj tak ked sa mi pokazi auto,musi do servisu.

radana

No vidis a mne sa to podarilo.Ja si uz presne nepamatam,aku otazku som dostala,ale viem,ze to malo nieco spolocne s nejakou vanou v motore a prave cez tu vanu v motore som sa dostala do uplne inej temy,ktoru som ovladala.Aj tak si myslim,ze toto vobec nie je podtatne,pretoze ked sa ti v dnesnej dobe pokazi auto,tak ti najskor na diagnostike zistia,co sa vlastne pokazilo.Vsetko je elektronicky poprepajane,takze konstrukcia v autoskole je naozaj zbytocnost.Ja jazdim uz dlhe roky denne vozim syna do-zo skoly a vsade kde denne potrebujeme,su to doslovne nase nohy a keby sa nam auto pokazilo,tak urcite neotvorim kapotu a nezacnem sa v nom sprtat.Este vymenu rezervy to beriem a skontrolovat olej,ako tak dobre.Ale taketo veci ma na starosti v nasej rodine manzel-myslim ten olej a kontrolovat kvapalinu...

Airiana

radana- sorry,ale bezny clovek ktory sa dokaze vykecat z veci o ktorej pocul mozno raz v zivote tak klobuk dole, v kazdom pripade mna sa pytali aj na alternator a mozno som dilina ked o tom vela neviem,ale co som tam mala zacat rozpravat? o akumulatore nebodaj? bolo to velmi neprijemne ked sa este tvarila akokeby sa ma pytala na nieco uplne banalne,podotykam,ze nam nepovedali v autoskole ze sa nas budu pytat aj na toto,keby ano jasne ze si to nastudujem,aspon daco

jejeje

Ahoj, len som chcela ze od 1.2.2009 - cize od noveho cestneho zakona sa zmenili aj niektore veci v autoskole - konstrukcia sa uz neskusa, po obdrzani vodicaku uz nie je dvojrocna lehota - platilo ze dva roky po dostani vodicaku ak spravis nejaky priestupok tak musis absolvovat znovu kurz - tak teraz to uz nie je, uz normalne platis pokuty, nemusis to opakovat. Dalej si musis spravit kurz prvej pomoci - to uz urcite mas. A este su tam nejake zmeny na cviciskach ako cuvanie do kopca a podobne, ale to uz ma asi kazdy individualne. Tak drzim palce nech sa to podari, a nestresuj, je to uplne v pohode :)

jednoočko

nebojs a prejdes, aspon mrkni do tej konstrukcie, a aj keby si toho vela nepovedala, u nas to riesili tak ze ich pustili dalej ale dali im za podmienku ukazkovu jazdu, iba vtedy ze ich nechaju prejst? inak kuzelky mate?? lebo ak ano tak tam si davaj pozor, ked podjes do tej kvazi garaze, musis si predstavit ze tam nie su kuzelky ale steny, a musis zaparkovat tak aby si sa o tu imaginarnu stenu nesuchla, lebo u nas tak zaparkovali 3, ze yb sa trochu suchli, a im nedali... :) a drzim palce, a zajtra sa ozvi ze ako :)

autoska

boze, ja sa asi zblaznim.
teoriu zvladam v pohodicke (aj ked stat sa moze hocico...), ale strach z toho nemam.

dufam, ze sa nebudu nic pytat ohladom tej konstrukcie a udrzby, lebo na to som fakt neni pripravena, takze to by bol dost trapas...co trapas, hlavne by som nepresla :))

a ked k tomu pridam tu paniku z jazdy.

uf, uz aby bol zajtra vecer!