Ako rychlo sa vam podarilo otehotniet?

0vecka

Noelinka lenze toto je dalsie jedna pani povedala.. ak by to tak bolo tak by napr manazerky neotehotneli... a tie znasilnenia su tiez tymto nevysvetlene ... takisto pocas vojny 1. 2. svetova je clovek ovela viac v strese a deti sa rodia dalej...

Noelinka

Súhlasím s tým keď žena aj muž sú zdravý a nedari sa im otehotnieť len kvôli stresu pretože stres vyvoláva v organizme poplachovú reakciu, ktorá aktivuje mozog, žľazy s vnútornou sekréciou, nervový a imunitný systém a tým zabraňuje oplodneniu alebo usadenie vajíčka...

Pri strese sa zvyšuje aj cirkulujúci objem krvi, dochádza k zvýšeniu srdcovej frekvencie a uvoľneniu energie. Nadmerný stres môže poškodiť imunitný systém pôsobením na týmus. Ten na regulovanie imunity produkuje biele krvinky nazývané T-bunky a taktiež produkuje rôzne hormóny súvisiace s imunitou. Stresová reakcia odvádza potrebné látky do dôležitých častí organizmu, ktoré sa musia vyrovnať so stresom, teda najmä do mozgu, srdca a svalov. Následkom zníženia činnosti bielych krviniek, môže veľký stres zapríčiniť zníženie odolnosti proti bežným nákazám, ako sú prechladnutia, chrípky a herpes.

0vecka

Darja81 vies to to tvrdenie nejako dokazat? imho je to len fraza na upokojenie. kym clovek nema poriadne stresy ze pomaly ani nespi tak velmi silno pochybujem ze to moze byt dovodom. evolucne to nema nejaky zmysel takze pochybujem ze by sa takyto mechanizmus vyvynul. Okrem toho otehotneju aj obete znasilnenia a to aj opakovaneho, napr vo vojnovom zajati atd.

Darja81

Asi všetky snažilky naštvem ale strašne veľa je v hlave a stzres je veľkým problémom, keď sa snažíte o bábo. Viem, je skoro nemožné na to nemyslieť ale čím viac sa budete snažiť, tým horšie sa bude dariť

Alenka 11

Dobry den,
s priatelom sa snazime o dietatko, ale nadari sa nam vyuzili sme vsetky plodne dni nas sexualny zivot je nechraneny aj mimo plodnych dni povedala som si, ze clovek nikdy nevie, ale snazim sa na to nemysliet, ked to pride tak to pride. Stala sa nam taka vec minuly mesiac sme si mysleli, ze sa nam to podarilo spravila som si tehotensky test ktory vysiel pozitivny sice jedna ciarka bola slabsia ako ta druha, ale boli tam dve ciarky. Prsia ma neopisatelne boleli nechcela som nosit ani podprsenku mala som pocit, ze mi kazdym dnom rastu viac a viac. Zvycajne som zvykla mavat zavraty, ktore nezvykli byt len rano. Mala som prehnanu chut na jedlo boli sme 100 % isty, ze budeme rodicmi..cakala nas prva kontrola u gynekologa ktory nam mal, len potvrdil ze som tehotna a cakali sme, ze odidem s tehotenskom knizkou. No nestalo sa tak lekar mi povedal, ze nevidi ze by som bola tehotna ale ani to nevylucuje, ze musime este nijakych tych par dni pockat dostala som dalsi termin na kontrolu a nic povedal ze menstruaciu by som mala dostat ta sice nechodila myslela som, ze sa dokor myli nevedela som si vysvetlit tie priznaky a ten tehotensky test ktory reaguje, len na hormon HCG menstruacia mi meskala dost dlho a nakoniec som ju dostala az o mesiac zaciatkom druheho tyzdna menstruacia bola velmi silna az tak ze som isla na pohotovost aby mi dali nieco od bolesti velmi som krvacala.( zvykla som mavat taketo bolesti pri menstruacii ale uz vyse pol roka som to nezazila az teraz). Prsia mam stale take citlive az naliate...Myslite, ze pre taku mladu babu ktora este nerodila nema ziadny zdravotny problem je velky problem otehotniet??

cakanka katka

Ja som čakala skoro dva roky, kým sa podarilo. Skúšala som všetko možné. Niekoľko mesiacov som užívala aj výživové doplnky na podporu plodnosti a konečne nosím pod srdcom dieťatko. Moja Eliška by sa mala narodiť o dva mesiace :-)

maminka3

Po prvý krát hneď na prvý šup, druhý krát po dvoch mesiacoch, tretí krát hneď v prvý mesiac. Ďakujem nebesiam za tom, že som tak ľahko prišla k trom krásnym zdravým zázrakom