Syn sa iba fláka...

Príspevok v téme: Syn sa iba fláka...
Ivana3984

s Manželom mám jedného syna. Má 20 rokov, nikde nepracuje, po nociach sa fláka s kamarátmi. Bývame v rodinnom dome. Doma ani v záhrade nič nepomoze. Spí do 12--tej
ide von príde o tretej ráno a zase to iste. Nepomozu vyhrazky ani dobre slovo.!
Ja sa už 5 rokov liečim na depky s Citalecom je to z mojej strany lepšie v tom, že nemávam stavy uzkosti. Preto sa co najmenej rozculujem. S manzelom podnikame tam mame starosti dost... Manžel tiez vo výchove rezignoval. Boli časy ked nam mizli peniaze, teraz nie lebo su popzamykané. Nie je syn zlý človek, len sa dostal do zlej partie. Hoci jeho kamoši pracujú. Ako mu mam vysvetlit, že my mu chceme len dobre aby sa zaradil do života a nebol z neho povalač???!!!!

jajka001_

mu nevadi ze ma 20 a stale ho zivite? z coho plati tie kazdodenné úlety? ked uz nerobi, tak doma by mal urcite porobit. davate mu peniaze?

odpovedam

on to vsetko vie, aky je a ako vas to trapi. Zvykol si na pohodlie, ze ma vsetko, co treba a tak to nechce ani menit. No dieta je vychovavatelne do 8 rokov (podla psychologov) a ked sa mu neskor budete snazit vstiepovat nejake hodnoty, pojde to velmi tazko.

Chapem, ze sa trapite, ja mam presne rovnakeho brata a rodicia su zufali. No mile slovo nepomoze. Ja byt matkou takeho chlapca, vyhodim ho z domu, nech spozna, kolko zodpovednosti, starosti a potu stoji vybudovat si vlastne zazemie, zabezpeku a rodinu. Potrebuje sa poucit a poriadne potknut, aby zistil, ake to je bremeno byt zodpovednym.