Skenar

Príspevok v téme: Skenar
Shalom

Ahoj ludia, chodim do zdrav. zariadenia - Skenaru, no neviem, co si o tomto zariadeni mam mysliet, na jednu stranu mi tento program zistil vsetko s cim mam problem, aj to s cim som sa im nezmienila, ale na strane druhej bola o tom nejaka reportaz v Reporteroch, ktoru som sice nevidela, ale mnoho ludi na jej zaklade na skenar dost nadava (dokonca aj ti, ktori s nim ziadne skusenosti nemaju)... Vsetky tie lieky -tianshi, diamantova voda....Nie je to len take tahanie penazi? Co si o tom myslite vy?

hovadina

Ludia prosim neverte PR prispevkom, ktore si sem napisala firma Skenar s cielom vymamenia penazi od povercivych pacientov, ktori casto nemaju moznost obratit sa niekde inde.

Za terapiu Skenar som dala vela penazi. Ako mnoho ludi som uverila :( Smutne, clovek sa uci na vlastnych chybach.

TiezDoktor

No ja si tiez myslim, ze nieco na skenare je ale tento pristup mi pripada napriklad ako uplne prvy indukvny varic. Predavali sa za zavtne sumy a dnes ledva desatina ceny a nie vzdy nahradia klasicke ohravy.
Tak isto klesne cena skenar terapie lebo bude len ako \"rehabilitacia\" a skutocne nie vhodna pre kazdeho.
Inac nebudem menovat a specifikovat ale moj znamy si kupil ten pristroj, bol na skoleni - nevie mi zodpovedat na nic a zacina \"liecit\" ludi a som presvädceny, ze nevie vobec co robi a ako to presne funguje.
Jeho argument na otazku na co vsetko to pomaha:
\"Na vsetko, to prebudi Tvojho vnutorneho lekara a vyliecis sa vlastne nastartovanim...\" coho nevedel. Metabolizmu?
Asi tak - prve mobilne telefony cca v r.1992 sme kupovali za 100.000Kcs neskor za 100.000Sk a teraz s takymi a lepsimi funkciami za 20Euro.
Ceny nie su v pristrojoch ale v ludoch. Tymto nechcem spochybnovat ucinky Skenaru tak ako nespochybnujem ucinky TENS a EMS pristrojov ale tie zozenieme do vlastnictva mozno uz od 30Euro a budeme ich pouzivat dlhe roky.
Viac sa mi o tom pisat nechce.
V prvej rade si uvedomte, ze ide o BIZNIS. , tak ako pri hrncoch a mixeroch.

agartio

moja skusenost - skenar tahanie penazi.

teda malo muziky za privela penazi.
ked som sa zacinal venovat zdraviu, bola to jedna z prvych veci, co som navstivil.
bola to najdrahsia vec, za ktoru som zaplatil na celej dalsej ceste, a zaroven najmenej ucinna.

za vsetky ostatne veci za dalsie roky dokopy, som dal priblizne rovnako penazi, nez za ten skenar, samozrejme, z milionkrat lepsimi vysledkami co sa tyka zlepsenia zdravia...to som sa dobre poucil na vlastnej hluposti.

laco11111

Diamant,,,nerieš vesi o ktorých nemáš ani šajnu,,,nazdar,,a čo sa toho týka, toto zdravotníctvo ako také nie je snád podvod?,,tak sa radšej teda trov tými pirulami,,,dobrú chuť,,

alenka

Moje stretnutie zo skenar terapiou a imago diagnostikou mi naozaj zachranilo zivot. Posudte to sami... Od malička som bola zdravé akčné dieťa so športovým duchom. Vždy ma zaujímali taje ľudského tela a keď ma prijali na Lekársku fakultu do Bratislavy, všetko prebiehalo podľa mojich predstáv. Po nastúpení do 1. ročníka sa ale môj ideál premenil na nočnú moru. 2-mesačná trvajúca zápcha sa podpísala pod urputné bolesti konečníka a krvácanie. Do toho pridružená hnisavá angína a nasadené antibiotiká mi spôsobili zápal žalúdka, schudla som 7 kíl a gastroenterologička v Bratislave bola ukážkovým príkladom toho, ako sa lekár nemá správať k pacientom. Krik, ponižovanie a vymáhanie peňazí od ľudí, ktorým ani nevysvetlí, čo idú vlastne podstúpiť a na miesto dôkladného vyšetrenia ich pošle na psychiatriu, pacientovi vôbec nepridajú. Bola som hospitalizovaná aj na infekčnom, kvôli pretrvávajúcim teplotám a vysokým zápalovým markerom v krvi. Tam mi poslali psychiatra a uzavreli to ako nevyjasnený prípad psychosomatického pôvodu, hoci som mala totálne prekyslený žalúdok, žltý jazyk a bolesti brucha. Medzičasom sa lekári „snažili“ riešiť bolesti konečníka asi takým spôsobom, že prvý chirurg ma ani nevyšetril, ďalší vo mne vzbudil plamienok nádeje s tým, že po odoperovaní trhlinky a odstránení výrastkov bude všetko ako predtým. Plná nadšenia som sa nevedela dočkať operácie, avšak keď som sa prebudila dva dni pred Vianocami z narkózy, myslela som, že je to posledný deň môjho života. Bolesti nemali konca kraja, nepomáhali ani najsilnejšie analgetiká a ani dva mesiace po operácii sa pooperačné rany záhadne nehojili. Z histologického nálezu bolo takmer isté, že sa jedná o Crohnovu chorobu (chronické črevné zápalové ochorenie) a kolonoskopia len potvrdila toto tvrdenie. Boli mi predpísané vysoké dávky protizápalových liekov, ale bolesti stále neustupovali a magnetická rezonancia ukázala prítomnosť dvoch dutín vyplnených hnisom. Nasledovala ďalšia operácia a každodenné návštevy chirurgického oddelenia. Mala som denno-denné bolesti brucha, kŕče, bola som odkázaná na lôžko, na nepretržitú starostlivosť mamy, vychudla som na 43 kíl, pretože som nemohla vôbec nič zjesť. Dostala som ďalšie lieky potláčajúce imunitu a trištvrte roka vkuse som užívala antibiotiká. Nemohla som sa venovať bežným denným činnostiam, chodiť medzi priateľov, navyše mi diagnostikovali celiakiu, alergiu na kravské mlieko a mnoho ďalších potravín. Musela som tak byť celý čas na tekutej výžive, bolesti nemizli a moja váha skončila na rekordných 36-kilách. Slabosť, hučanie v ušiach, bledosť, bolesti hlavy a stále pretrvávajúca viróza boli varovným signálom ťažkej anémie (chudokrvnosti), a tak som Nový rok strávila v nemocnici na transfúziách a potom ma čakala trepanobiopsia kostnej drene v Martine vďaka liekom, ktoré mi potlačili imunitný systém natoľko, že som dostala celkový útlm krvotvorby a tak som s bolesťami vstúpila aj do ďalšieho roka, kedy sa mi pridružili urputné bolesti brucha a hnačky. Bola som už úplne zúfalá a vychudnutá. Pochodila a vyskúšala som rôznych ľudových liečiteľov, ale vždy šlo každému len o finančné prilepšenie do vrecka. Keď ma objednala mama na diagnostiku IMAGO, povedala som si, že vyskúšam aj to, pretože už nemám čo stratiť, lekári mi totiž oznámili, že mi už bohužiaľ nevedia inak pomôcť. Po vstúpení do veľmi príjemného, útulného prostredia IMAGO diagnostiky som stretla milých, ochotných a chápavých ľudí v snahe pomôcť každému ako sa len dá. Pohodlne som sa usadila v kresle, nasadila slúchadlá, chytila do rúk metalický cylindr a doštičku a môj organizmus konečne ukázal svoju pravú tvár a konečne som sa dozvedela pravú príčinu ochorenia.Aky bol výsledok diagnostiky? Vďaka liekom, ktoré som celú dobu užívala bola moja imunita nulová, celý tráviaci trakt zaplesnený premnoženými patogénnymi baktériami, a nakoniec som sa dozvedela, že som nakazená salmonelou parathypi B a zákerným rybacím parazitom Opisthorchis felineus, ktorý vo mne „driemal“ celé roky a bežnými vyšetrovacími metódami sa nedal zistiť. Špeciálny špičkový prístroj IMAGO mi diagnostikoval 15 baktérií a 19 diagnóz! Taktiež odhalil upchatý žlčovod, akútny zápal slinivky brušnej a ostatných tráviacich orgánov. Pod odborným dohľadom kvalifikovaných pracovníkov som dostávala každý deň Skenar terapiu na postihnuté časti a pila homeopatické nozody na odstránenie parazitov, ktoré boli pripravene ihneď po skončení diagnostiky a to na mieru ušité priamo na môj organizmus. Očistná kúra netrvala, vzhľadom na vysoký počet diagnóz, dlho - do jedného mesiaca bolo moje telo zbavené všetkých baktérií a pripravené bojovať s ešte pretrvávajúcim zápalom, ktorého príčinou boli práve už spomínané parazity.Môj imunitný systém sa naštartoval, a v súčasnej dobe pracuje tak, ako u zdravého človeka. Nebyť IMAGO diagnostiky bola bych aj naďalej stále v strachu a neistote, v teplotách, bolestiach, pripútaná na lôžko a odkázaná na pomoc iných.Myslím, že každý človek, ktorý dlhodobo trpí, nevedia mu určiť presnu diagnózu alebo sa jednoducho bojí nepríjemných vyšetrení, ako je napr.kolonoskopia, by nemal váhať a rozhodne by mal navštíviť toto diagnostické pracovisko, pretože IMAGO je podľa mňa absolútnym vrcholom diagnostikovania v rámci doterajších medicínskych možností a je jedinou možnosťou ako sa dozvedieť v neriešiteľných situáciách skutočnú pravdu a diagnózu svojho JA, či už fyzického alebo psychického. Možno práve vďaka IMAGO diagnostike zistíte, že Vaše predpokladané tzv. „susp.“ ochorenie, nemusí byť suspektným (predpokladaným) a liečeným, vďaka zlej diagnostike, ako napr. v mojom prípade Crohnova choroba, ktorá už ostáva pre mňa len spomienkou v kope sena.
Alenka, 22 rokov

skenar

Mila "eva 123"dovolte mi aby som pochyboval o pravdivosti Vasho vyadrenia.Precital som si na www.skenar.sk pribehy klientov aj z vlastnej skusenosti dovolujem si tvrdit,ze ste asi zaujata voci centru.Preco asi?Bol som tiez klientom centra v roku 2005 a velmi mi pomohli.Budete aj tento prispevok povazovat za PR reklamu?Pozrite sa do zrkadla a dajte si odpoved preco Vam tento sposob terapii nepomohol?!Mate privela zlej energii v sobe a je asi na case sa nad sebou sa zamyslet a nie ocernovat ludi,ktore konaju v prospech chorych.To,ze maju vysoke ceny je uplne prirodzene nakolko to je stredisko alternativnej mediciny.Keby boli zdravotnickym zariadenim a urcite ukony by hradila pojistvona tak Vas ujistujem,ze by mali trojmesiacne terminy objednavok.Preco?Preto,ze metody,ktore tam pouzivaju su dobre zname vo svete ale na Slovensku sa povazuju za "sarlatanske".Chodte do Rakuska na Skenar terapiu a zaplatite za hodinu 100 eur.Preto Rakusania chodia na Slovensko na Skenar terapiu a Imago diagnostiku,ktora v Rakusko stoji mimochodm 250 eur a su velmi spojeni.Viem to,preto,ze zijem v Rakusku a chodil som do centra dva mesiaca.Dakujem vsetkym lekarkam centra,su velmi poctive a ich odborne znalosti su na vysoke urovni.Skoda,ze Vam NIC NEPOMOHLO,to asi nebude chybou centra ale Vasou.Prajem vela zdravia a pozitivneho myslenia.Adam Bielik

skenar

Dopis od pana Adama Bielika bol zaslany do Bioregeneracneho centra Skenar Slovakia s prosbou o zverejnenie na techto strankach.Preto tento text bol zverejneny z nasej adresy.K diskusnym prispevkam nase centrum sa nevyjadruje.Kontakt na pana Bielika mame k dispozici.

eva123

mila "stastna", preboha! toto je klasicka piar reklama. dost trapne. neviem, ci to pisala ta super lekarka zo skenaru, alebo niektory iny ich pracovnik, na tom vlastne vobec nezalezi. toto co tu je uvedene nie je vobec pravda. ja som tam bola pred rokom a dva tyzdne po mne moja sestra. obidve sme boli velmi sklamane. nielen pristupom, ale aj vysledkami diagnostiky. nesedelo to, ale co nas najviac nastvalo boli neuveritelne sumy za lieky a napriek niekolkomesacnej liecbe ziadne vysledky. zo zaciatku sme si hovorili, ze musime byt trpezlive, ved snad to nie je vsetko len obycajny podvod. ale trpezlivost nam nic nepriniesla, len prazdne penazenky. necudujem sa lekarom, ked si z toho robia srandu. bolo by ovela serioznejsie, keby tu taketo trapne reklamne kecy uz nikto nepisal. nepoznam jedineho cloveka, ktory by bol z nich nadseny tak ako ty, mila "stastna" pani doktorka diagnosticka (:-))

stastna

Moje problémy so zdravím začali už dávno, ešte v puberte (teraz mám 25). Ale v posledných 2-3 rokoch ma okrem alergií a astmy trápili hlavne tráviace ťažkosti, únava, akné, oslabená imunita, takže raz za niekoľko mesiacov som mala nejaký infekt na dýchacích cestách...Snažila som sa vybaviť si čo najviac vyšetrení, hlavne na zápalové faktory z krvi, štítnu žľazu, špeciálnu spirometriu, röntgen a pod. ale všetky výsledky vyšli plus mínus na hraničnej hodnote. Tiež som chcela cielenú imunitnú liečbu u alergiológa, ale vraj pre mňa nebola vhodná. V podstate som mala pocit, že alergiológ aj pľúciarka boli s mojím zdravotným stavom spokojní a moje problémy hádzali na vrub stresu. Lenže ja som už nevládala poriadne chodiť do práce a na svoju pleť som sa už nemohla pozerať. Rozhodla som sa skúsiť alternatívnu liečbu v súkromnom centre.
Na Skenar centrum na Červeňovej. Ich stránku som si všimla na internete a keď som tam zavolala, povedali mi, že sa môžem objednať na celkovú diagnostiku, tá by mala ukázať, čo mi naozaj je. Že tá diagnostika sa robí cez počítač, takže za dve hodiny absolvujem náhradu viacerých vyšetrení, ale s tým rozdielom, že ma to nebude bolieť ani sa nemusím vyzliecť. Potešilo ma aj to, že tú diagnostiku robila atestovaná lekárka a prešli sme všetky orgány, ktoré som mala oslabené. Počítač potvrdil diagnózy alergie a astmu. Ale vypísal aj “kolísavý cukor v krvi“ a baktérie – stafylokoky, streptokoky, lambliu, kvasinky... Najhoršie na tom boli pľúca a tráviaci trakt. Páčilo sa mi hlavne to, že tá lekárka mi dokázala povedať aj veci, ktoré som ja jej nespomenula. Prvýkrát som mala pocit, že sa lekárovi nemusím doprosovať, aby bral moje problémy vážne a vysvetľovať, čo mi je, ale že to vie povedať on mne.
Bol ten moment, keď som sa musela rozhodnúť. Moji lekári trvali na tom, že liečba na Aeriuse a Symbicorte bola nastavená správne a že oni na takéto šarlatánstva neveria. Lenže s nimi som dopadla tak ako som dopadla a tak som sa aj napriek obavám, čo ma čaká jednoznačne rozhodla pre to centrum. Teraz už môžem povedať, že moje rozhodnutie bolo správne.
Zatiaľ nemôžem povedať, že som 100% zdravá, to by bol asi zázrak. Ide to postupne. Každé dva mesiace kontrolná diagnostika ukáže, ktoré problémy pretrvávajú. V centre som mala viacero lekárok, jedna z nich robí aj vo výskume a táto ma poslala na biopsiu tenkého čreva. Bol to zásah do čierneho - mám celiakiu a netolerujem laktózu. Začala som s diétou a musím si doplniť chýbajúce minerály, železo, vápnik, jód. Sledujeme teraz aj moju štítnu žľazu... Ale dá sa povedať, že to bol definitívny krok vpred a vďaka tomu sa konečne cítim lepšie. Moja lekárka z centra sa špecializuje na autoimuné ochorenia, takže jej určite dôverujem. Odporúčala by som tú diagnostiku každému a hlavne tým kto má takzvané „vymyslené“ či neriešiteľné problémy. Verím, že ich problémy sa konečne vyriešia tak ako sa vyriešili moje. Našťastie.

silviia

takze SKENAR, moja skusenost?:
co sa vyrobkou tianshi tyka, co ponukaju ako liecbu tak su to dobre vyrobky, no ale v skenar su teda minimalne o stvrtinu az tretinu drahsie ako ich mam ja bezne od lekarky. pristup na recepcii ku klientovy doslova otrasny ta pani tam nic nevie alebo nexce "prezradit" a ani do telefonu ani osobne, neviem ci to ma prikazom alebo je tak neschopna, alebo...? cela ta PC diagnostika bola ako z rychlika, no predtym som musela vyplnit dotaznik kde som mala uviest vsetky moje tazkosti, takze PC skenar diagnostika -lekarka sa zamerala na tie veci a vobec nie na celkove vychytanie mojich skrytych zdravotnych problemov o ktorych neviem a ktore som vlastne chcela zistit. nasli mi zlcnikovy kamen, ktory som nemala, a naopak nenasli velku cystu na vajecniku, co som o par dni sla na sono, kde mi ju odhalili-tot pricina mojich tazkosti. takze tie 2 hodiny diagnostiky spocivali asi z 20 minut, zvysok bolo cakanie a cakanie na spravu teda spolu asi hodinu . no aa cele ma to stalo asi 5 a pol tisic ale to bolo asi 2 apol roka dozadu.teda bez liecby samozrejme, len ta diagnostika cez pocitac-tych 20minut necelych. no a tvaria sa ze maju neuveritelne dlhe cakacie doby na objednanie, pravdepodobne aby stupli na cene-ucinny reklamny tah. tot boli ciste moje pocity a postrehy. pripravky si myslim ze nie su spatne, ale cely ten pristup a za tie peniaze!! bol absolutne otrasny a neprofesionalny a teda cakala som od toho OVELA viac,hlavne co sa celkovej diagnostiky tyka-predovsetkym podrobnejsie k jednotlivym organom a castiam tela mal byt presny popis a nie hromada bakterii,co mimochodom ma v tele kazdy-kazdemu dacoé vyjde, vsetci sme zamoreni, takze jasne ze ked odmorime telo od mikroorganizmov, zbavime sa vacsiny tazkosti, tak asi na tom to maju postavene...to si myslim ja