Je mi smutno

zuzic

ale inac ja som bola v olomouci za sesterkou a to ti poviem, to je internat! sak uplny luxus oproti nasim intrakom. sice dvoje wecka pre poschodie ale inac ciste, plastove okna, nadherne steny, utulne a este k tomu aj ten vyhlad:) normalne som sa nevedela vynadivat a ked som to porovnavala s tym bratovym...

alzbee

zuzic: ano, studujem v BA..prve dva tyzdne som bola na Atriakoch a zazila som prvotny sok...wcka a kupela spolocna pre celu chodbu (baby aj chalanov), steny take tenke, ze si pocula,ked susedom zvonil budik...a potom po dvoch tyzdnoch sa mi podarilo dostat na Druzbu a mozem povedat, ze to je intrak na urovni-tam mi bolo dobre:)) ale teraz by mi uz bolo jedno, aj keby som mala byt na Atriakoch, pretoze za tie dva tyzdne som si aj tam zacala zvykat...je to cele iba o zvyku:)) a o tom, ako sa spravaju studenti, pretoze mnohi nemyslia na buducer generacie, ktore tam budu byvat a tak nemaju problem nicit interier...a potom tie intraky vyzeraju tak, ako vyzeraju :((

zuzic

alzbee dakujem za obsirnu odpoved:) ved raz pochopim:) aj ja chcem ist v buducnosti na internat no desim sa trochu toho hlavne tej hygieny a tak...neviem odkial ci si to uz pisala no zda sa mi ze studujes v ba...ci sa mi to iba pletie? a tam si na mladosti? lebo mne sa to tam vobec nepacilo ked som tam bola u starsieho brata na navsteve. i ked ja chcem ist studovat inde ale aj tak sa mi zdaju vsetky tie internaty nejak pod uroven...

odpovedam

alzbee, stopercentny suhlas :-)
Na intraku je fajn, ze si vsetko organizujem podla seba, no ma caso, ked clovek pride raz sa semester (ako ja) domov. Vsetko prichystane, o mnohe veci sa starat nemusim. No neznasam, ked ma rodicia zacnu obskakovat ako malicke dieta, extrem bol, ked mi ocko doniesol mandarinky a spytal sa, ci mi ich nema aj osupat. Stastie, ze ma nechcel aj nakrmit :-)))

alzbee

zuzic: neviem, kolko mas ty rokov, ale myslim, ze ti, ktori si zazili vysokoskolsky internatny zivot ma pochopia:)) samozrejme, ze je najlepsie si otvorit chladnicku doma, ktora je plna jedla a je navarene...ale po case clovek (teda budem pisat za seba, aby nedoslo k nedorozumeniam, lebo neviem, ci aj ini v mojom veku maju take pocity) zacne mat chut vyskusat, ci sa dokaze postarat aj sam o seba...a na tom intraku som si to vyskusala, ze nie som az tak neschopna, ze by som si nedokazala navarit, nakupit, ci hospodarit s peniazmi:)) samozrejme financne ma rodicia podporovali, cize o uplnom osamostatneni by som mohla hovorit vtedy, keby som si aj sama na tu stravu a intrak popri skole zarabala a to by bolo uz kapanek tazsie. A moju mamu strasne lubim, ale fakt mi to uz vie niekedy liezt na nervy, ked idem niekam a neustale tie otazky-vezmi si aj dazdnik, ma prsat. Ako si sa malo obliekla? daj si aj mikinu..a tie topanky si neber, tie ti premoknu..atd, atd..a na intraku som si mohla obliect hocico a nikto mi do toho nerozpraval, mohla som prist hocikedy na izbu alebo ked som mala chut, tak som sa sla bavit, ked nemala chut ist do skoly, tak som nesla :-)) ale priznavam, ze ked som koncom tyzdna prisla domov, tak som sa tesila na maminu, navarene jedlo, moju vlastnu postel a cistu kupelnu, ale ta ciastocna intrakova samostatnost ma svoje caro a dufam,ze ju este zazijem:))

zuzic

a co bolo na tom take skvele ze si sa musela sarat sama o seba? ved si popri studui mala len ovela viac starosti...

alzbee

:(( kazdy koniec je zaciatok niecoho noveho :)) a hlavne, ked uz pojdes na vysku, tak budes mat 19, ci 20 rokov a uz sa na svet budes pozerat inak. Mozno sa ti to zda byt momentalne nepredstavitelne, ale ver tomu, ze pride cas, ked budes chciet vypadnut z domu :D samozrejme sa tam clovek rad vrati, ale raz to pride aj na teba-budes mat chut sa osamostatnit. A hlavne vysokoskolsky zivot je uplne super! Ja som v prvom rocniku na vyske bola na intraku a chodila som kazdy tyzden domov. Ale tie dni, ked som sa starala sama o seba boli fakt skvele...a tento rok som intrak nedostala, tak musim dochadzat :-( ale ovela radsej by som bola na intraku...