Roztrhnutý predný krížny kolenný väz

Príspevok v téme: Roztrhnutý predný krížny kolenný väz
peter99

caute, som 3 mesiace po plastike kolena, zatiaľ poctivo rehabilitujem, stehenný sval mám možno menší o 0.5-1cm. bicyklujem, robím predkopávačky, legpress 100kg, čo som celkom prekvapený...
o taký mesiac chcem začať behať na bežiacom páse...
aké sú vaše skúsenosti po plastike? oplatia sa aj nejaké tabletky resp. vitamíny na šľachy a väzy? Môžem začať hrať rekreačne futbal po 6 mesiacoch s ortézou? je ten väz slabší ako väz, môžem sa báť, že toľko nevydrží ako ten väz? ak sa mi nič nestane, tak aj po 30 rokoch bude fungovať?
bol som operovaný technikou štepom B-T-B vstrebateľná šrúba.

lyso

Chcel by somsa spytat mam 17 rokov som mesiac po artroskopi hravam futbal, mal som roztrhnuty predny krizny vaz a meniskus, doktor mi povedal ze to mam plno zatazovat a ked to bude zle tak mam prist a dohodneme sa na plastike, coby ste mi poradili lebo mam strach ze ked cil budem hrat bez plastiky tak samineco stane alebo mito vyskoci lenze som pocul ze sa mito moze zrast len to bysom asi dlho cakal co by ste mi poradili??

Helus

Pavol na ortopedii by ti mal lekar povedat,ci je tam potrebna plastika,ale aby ti nevyskakovalo koleno,tak ano.ono ti moze raz tak vyskocit,ze ani chodit nebudes moct.nechcem ta strasit,ale mam znamu,ktora toto mala.Najprv artroskopia,ziadna plastika potom nebola,a raz jej koleno vyskocilo,ze znova musela vsetko absolvovat,a teraz caka na plastiku.

Pavol

Cavte ja mam tiez problem s kolenom zhruba pred rokom som mal uraz pri futbale a poskodil som si predny skryzeny väz teda mam ho natrhnuty bol som aj na atroskopiu kolena zhruba pred polrokom a este stale pocitujem ze mi koleno trocha povyskakuje je v takomto pripade plastika potrebna ??? poradte mi niekto dakujem :)

hviezda-226

Behať začať môžeš aj skôr ja som tiež mala túto operaciu a tiež športujem. Myslím že aj skôr ako po 4 mesiacoch som začala s bežeckým pasom najskôr ale len rýchlu chôdzu a postupne som pridávala. Čo sa týka tej ortézy tak ortezu po 6 mesiacoch už určite nepotrebuješ...oslabuje to väzy je to paradox ale je to tak mne kazal len v období do 2. mesiaca po operacii lebo 2. a 3. mesiac je najrizikovejší po 4 mesiacoch pevnosť zase začína stúpať. Po 6 mesiacoch ak sa nevyskytli komplikacie môžeš robiť už uplne všetko ale davala by som si pozor na kontaktné situácie ale pri riadnej rehabilitacii by nemal byť problém trochu to sem tam môže ešte pobolievať ale nepoddať sa tomu...

Ivka 1

Pomáha pitie aloe vera gélu s prídavkom chondroitínov,chondrosulfátov,MSM. Je dobre ak to začneš piť už pred operáciou a budeš pokračovať aj po nej. Urýchli to hojenie.

dugo777

mam roztrhnuty predny krizny vez a cakam an operaciu .....ale strasne dlho to trva keby vedel mi niekto nejak pomoct lebo chcem byt co najskor fit aby som stihal este sutaz hravam futbal.......

modracik

peter 99: mat doma bioptron v kazdom pripade.Uz len preto, ze si sportovec,ho stopercentne vyuzijes,po operacii ani nehovoriac.Vyzivove produkty,na vyzivu chrupavky a svalov preventivne a na udrzanie dobreho stavu urcite ano.Mam doma 5-tich sportovcov,takze aj bohate skusenosti.Viem Ti poradit, ak budes chciet-cez meil.