Kontaktné šošovky

Príspevok v téme: Kontaktné šošovky
arobrab234

Dobry vecer. Mam 16 rokov a o par dni si idem kupit nove okuliare (mam asi -4D). Lenze uz davnejsie som chcela vyskusat kontaktne sosovky (niezeby mi okuliare prekazali, iba skusit a pripadne nosit ich na sport). Preto osm sa chcela spytat na vas nazor: ake mate skusenosti so sosovkami? ake su rizika spojene s ich nosenim? ktore sa oplatia najviac? (neviem presne, ake su druhy -1-dnove, tyzdnove/mesacne...?) dakujem.

pauleen

Nosim soovky uz 10 rokov a nemala som zdrav. problemy s tym suvisace. Osobne nosim niekedy aj okuliare, ale so sosovkami vidi lepsie, o sporte ani nehovoriac. Riziko samozrejme je, ale pri dodrziavani hygieny sosoviek (vymena,cistenie roztokom atd.) minimalne. Najskor by si mala ist k ocnemu - ten sam ti moze sosovky aplikovat a predavat alebo ti odporuci kontaktologa- ten sa tym celym zaobera.Dolezite najskor vyskusat konkretnu vzorku,aby ti ta sosovka nevadila. Ja nosim 14 dnove sosovky, uz dlhsiu dobu si ich z intenetu -je to lacnejsie a bezpecne :)

alis_

ahoj, ja pouzivam sosovky uz asi 5 rokov, raz sa mi stalo, ze som mala zapalene oko, bolo to kvoli nejakym hrbolcekom na sosovke, ale to sa stava fakt minimalne. ja som so sosovkami velmi spokojna, nosim ich kazdy den do skoly, vecer a cez vikendy mam skor okuliare. je kopec druhou sosoviek, ja napriklad kupijem Acuvue Oasis 2-tyzdenne, prve 2 roky boli super, ale uz mi nejako zacinaju vadit, asi to chce zmenu. ale podla mna urcite najlepsie su jednodenne, najma pre tych, co sportuju. ak chces skusit sosovky, urcite do toho chod, dneska uz su fakt vselijako premakane, ze to aj kyslik prepusta a neviem co vsetko.. to ti povie ocna alebo opticka :)