ked chudnutie stoji

majama

...pri vyske 166 mam 61kg a vaha stoji cca 1 mesiac...no ono to nejde len tak chudnut a nic o tom nevediet,aj o tom bazalnom metabolizme som nic nevedela a len nahodou narazila,aj ked som zdravotak,o tomto som nemala ani sajnu,kedze som zamerana na ine,tak mi neostavalo ine len hladat a studovat...pred tym nez som zacala na aerobic,som vela bicyklovala(na striedacku rovina,kopce s 20kg deckom v sedacke) a obcas korcule.ked som mala prijem cca 5500kj som bola stale hladna a nechudla som vobec.teraz aj ked na vahe nieje nic vidiet,tak aspon centaky idu dole,ale chcela by som sa dostat na povodnu vahu 56 kg a neviem ci to nieje len taky sen,ale som odhodlana makat na tom ako sa len da...

sway

ked chudnutie stoji dlhsie ako 2 tyzdne treba pritvrdit
1.v cviceni alebo
2.v strave
Ak sa smiem spytat,kolko mas kg?A ako dlho si na tych hodnotach,ktore si uviedla v hlavnom prispevku?lebo 200g scharidov nie je prave dietne cislo.Kazdopadne vydrz:-)Zda sa,ze si jedna z mala,ktore nechudnu bezhlavo.

poliewoocka

je to uplna, 100% pravda.. ak mas dlhodobo dietny a cvicenby program a nemenis ho,telo stagnuje. Ja som dlho behavala na orbitreku+gymnastika+posilka..necitila som ziadne zmeny na svalstve. Teraz som uplne zmenila pohyb, teda, tak nepriamo:) v skole mam vela behaciek, schody, schody, v buse alebo tramvaji ci metre len stojim, drzat sa pocas cesty da zabrat..plus nosenie veci, knih, batoziny..svalovka ista:D

Strejdo

Dobre je striedat, netreba sa drzat stale jedneho programu napriklad dva mesiace, lebo telo si na to zas zvykne a budes zase stagnovat. Posilnuj hned po aerobicu. o mesiac to zmen a posilnuj obden.
Vidim, ze mas velmi rada teoriu :)))) tu je dobre ovladat, ale treba ju vediet aj vyuzit v praxi. PRd ti pomoze vzorec na zistenie bazalneho metabolizmu, prepac, ale vacsiu debilinu som nepocul. Radsej cvic a nesprtaj sa zbytocne v takychto hlupostiach. Hlavne sa nauc spravnu techniku a pri cviceni si kontroluj pulzovu frekvenciu, urcite to je hodnotnejsi udaj ako ta tvoja bazalna somarina.

majama

...este taka otazocka,na aerobic idem 3 x do tyzdna,mam v tych dnoch aj robit posilnovanie,alebo si to mam nechat ob den?
dik

karioll2

na metabolizmus neviem,viem na kardio na chudnutie 220-vek krat 0.6-0.7 40 minut denne obden
co sa tyka sacharidov co som ti pisal,ja cvicim kazdy den,mam 120kg a mam 150g sacharidov

majama

hmm...do posilky to nepojde,mam dve male deti aj to som rada ze mozem ist 3 x do tyzdna na aerobic a momentalne by som si to ani nemohla dovolit,ale nasla som nejake posilovanie vlastnym telom na nete,tak sa do toho dam a uvidim co bude...ozaj nemate niekto nejaky presny vzorec na vypocet bazalneho metabolizmu? na nete som nasla 3 a z toho mi vyjde vzdy ine cislo...dik

Strejdo

Niic neznizuj. To je normalny jav, ze stagnujes po istej dobe, organizmus si na fyzicku zataz zvykol a treba ho teraz zase nejak "sokovat" k dalsiemu pokroku. To znamena, ze k tomu aerobiku by si mala nieco pridat, napriklad po aerobiku chod este trochu do posilky a daj si kruhovy trening, ten je tiez dobry na chudnutie. Alebo miesto aerobiku chod na nejake ine aerobne cvicenie, napriklad spinning, taebo, alebo chod behat.