Celozrnny chlieb - aky?

Príspevok v téme: Celozrnny chlieb - aky?
pytam sa

napr ktore konkretne to su? nechcem prifarbene ani napodoby celozrnnych...ako to rozlisit? doteraz som nejedavala pecivo vobec a teraz planujem zacat s niecim "lahsim" (uz som zacala s tymi 4zrnnymi, ale teraz to musi byt naozajstny chlieb)
co, kde kupujete vy? ake celozrnne? videla som aj nejake kornspitz zemle, ci fit zemle, je to vazne celozrnne?
poradte prosim :)

AdamKrt

No, ked to mas taketo, tak je ozaj asi problem s miestom. Kvalitu chleba vsak nevyriesis takymto sposobom.

V predajniach ako BILLA, CBA, mozno teraz aj par dalsich mavaju vacsinou vedla regalov s chlebom, taky zvazok papierov, kde je popisane zlozenie kazdeho chleba.

Nehovoril som vobec o pekarnach, ze by som odporucal k nim zmasky na pecenie. Ak chces kvalitne ingrediencie, tak si kupit kvalitne muky a ingrediencie. Lebo v tych zmaskach to budes mat podobne.

Ale co vlastne chces ? Na balenom chlebe je bezne zlozenie. Ale ked Ti poviem, ze som tie zlozenia tychto chlebov cital a ze co som si myslel, ze je dobry chlieb, tak tam bola vacsinou biela muka, trochu zrn, prifarbenie, soja, malinko celozrnnej ? Pozri si to zlozenie, pripadne si nieco kup a opis ho tu presne a potom o tom mozes diskutovat.

Ak chces nieco kvalitne, tak nekupuj v hypermarkete, ale najdi si najblizsiu pekaren, ktora ma vlastnu predajnu a skus sa tam popytat na zlozenie chleba a podla toho si vybrat. Mozes len dufat, ze uvedu spravne informacie.

Pred par rokmi som si pozeral zlozenia tych chlebikov a ono to bolo robene na efekt, aby to zakaznika ohurilo, ale zlozenie nic moc. Co viac k tomu dodat...

aluska

adamkrt nie tak si kupim na izbicku kde sme 2 , 3krat 3 metre, pekaren, nie?dobre, dakujem za pomoc...pytala som sa uplne nieco ine ako o pekarni ale neva...ale radsej si to pojdem zistit niekde inde..ty si neni ochotny...ty si myslis ze ked je na obale napisane ze je to celozrnna muka tak to neni?to iste si ja mozem myslet o tvojich zmesiach na pecenie ty mudry

aluska

adamkrt ja viem co je celozrnny chlieb, neboj...preto sa pytam na baleny chlieb, na ktorom je napisane ze je z celozrnnej muky..
ale ja si tu pekaren kupovat nejdem..po prve, som studentka, a po druhe aj tak som vacsinou na internate a tam si chlieb asi piect nebudem..a som v ba na intraku niekedy aj mesiac

AdamKrt

Tie pseudozdrave chleby su v pomeroch muk a z druhov, ze je to zvacsa biela muka a blaf na prifarbenie, pripadne tam hodia nejake zrnka, nech je to akoze celozrnne.

Ale celozrnny chlieb znamena uplne nieco ine, ako kavou, kakaom, ci karamelom zafarbena psenicna muka, posypane vlockami a sezamom ci lanom + rozne emulgatory. Proste je to bluf, podvod na zakaznikovi. Nehovoriac o cene takeho chleba.

Pekaren, aj ked sa Ti zda, ze je to zbytocnost, tak neni. Automaticka pekaren Ti pripravi a nacasuje chlieb na kedy potrebujes. Naviac je rozdiel cenovy pri peceni chleba, ze nenarobis tolko riadov, nemusis tolko umyvat, nezasvinis si tolko byt, usetris i na cisteni a aj cena za upecenie je niekolkokrat nizsia ako ked pecies v normalnej elektrickej rure, kde mas niekolkokrat vyssiu spotrebu energie.

Inac pekarnicky sa daju kupit za rozne ceny. Nedavno som znamemu odporucal, mali napr. pred par mesiacmi v METRE Alasku pekaren na 1kg chleby. 2 za cenu jednej. Za v prepocte 900 korun dostal 2 pekarne. Jednu predal za 600 SK, takze ho to stalo tak 300 SK za jeho pekaren :)

Ked si clovek naviac prepocita, kolko chlebov urobi do roka, tak aj drahsie pekarne sa velmi rychlo v investicii vratia spat.

Sam som si kupil pred 2 rokmi vacsiu pekaren za 3000 SK a myslim si, ze aj tak sa to rentovalo spat, ked prepratam ten pocet kvalitnych celozrnnych chlebov, co som urobil.

A urobit si chleba rucne a piect v rure ? Clovek je zamestnany a nema na vsetko cas. Naviac chlpate ruky a lepkave cesto neni dobra kombinacia. Tiez cena upecenia pri spotrebe energie hovori v prospech pekarnicky...

aluska

adamkrt preco? ved mavaju vselijake tie balene platkove (vyzeraju tvarom jak toastove)...domacu pekaren nemam ani si ju nemienim kupovat lebo momentalne na nu ani nemam a podla mojich rodicov je to zbytocnost

aluska

vie mi niekto poradit presne znacku baleneho celozrnneho chleba, ktory maju v kauflande?chcem baleny, pretoze tam si mozem precitat aj zlozenie a kaufland mam najviac po ceste