Prečo ešte nespíte?

ojka

lost, však preto som tvrdila, že to video, hm, také rozpačité to je, je tam veľa faktorov v role a celé to je diskutabilné..
a tá tvoja rýchlosť, vieš, tebe sa to môže zdať bezpečné, ale tak skutočnosť býva často iná.... ale tak verím, že máš dosť svojho rozumu a vieš, že ked sedíš v tom aute, tak je to veľká zodpovednosť ((:
treba s rýchlosťou narábať rozumne po zhodnotení všetkých okolností a predpisov (hej, niektoré sú pritiahnuté za vlasy ale niektoré majú svoje opodstatnenie a nie sú tam pre srandu králikom (-:O )
mám inak "blbú" otázku, jaaaa som už nejaký ten rok von z autoškoly, a ani nejazdím, tak to nemám odsledované tak, ale nie je náhodou max. rýchlosť na dialnici 130 a nie tých tvojich 11O? 110 bolo samizda kedysi obmedzenie medzi trnavou a BA ked tom tam prerábali, či ako to je teraz? (-:O
50 obec
90 mimo obec
11O rýchlostná cesta
130 dialnica?
aspoň ja som si myslela, že to tak je...
však ked si to tak vezmeš, tak tých 50 je aj v rakusku, nemecku, rumunsku, buhlar, talian, grec, česko a pod (viac si nespomeniem :D)... od ostatných krajín sa to min. líši, kde je 6O v obci...

lost

ale dovolim si este jednu vec, na margo pokut :)

natankuj.sme.sk

Podľa dôvodovej správy k novele zákona, bude stáť prevádzka systému tento rok 27 miliónov eur. Každý ďalší rok to bude približne sedem miliónov eur. Ročne policajti plánujú vybrať na pokutách viac ako 15 miliónov eur.

opakujem:

Ročne policajti plánujú vybrať na pokutách viac ako 15 miliónov eur.

~~~~~~

chapes tej vete? neobhaujem ziadneho pirata, vobec nie, ALE tato veda je ZADER na plnu pecku... a co ak nevyberu 15? ak ominuly rok? PRISNIA PRAVIDLA este viac.. vidis o co mi ide, ked paranoidujem, ze kam to speje? presne o toto... a to nie je paranoja, pokial budeme mat v rozpocte ucet "prijem z pokut" tak to bude fatalne katastrofalne zle

btw, mna osobne by naucila pokuta za 10, alebo 20 eur

ver mi, ze by to cloveka poucilo viac, ako 100-200eurove :)

ide o symobliku, ak niekto vytiahne zbran najvacsieho kalibru ,ze jazda v meste 200 = 800eur, tka ja si poviem , OK budis, ked chces cennik, tak cennik.. a suverejne by som na nich sral, pretoze povedzme ze by mi pokuty nevadili.

ale ak mi da 20 eur, plus dohovor, tak je to daleko silnejsie ;)

(videl som uz extremne nechutne nasledky dopravnych nehod, takze viem o com hovorim a vyznam sa v tom viac ako to vyzera :P )

facka na druhu stranu :)

lost

no ano, v tom mas absolutnu a nevyvratitelnu pravdu, ze ak sa stretnu dva predmety a jeden ma hmotnost x (napr srnka) a druhy rychlost y a to y je privysoke, tak ma proste smolu..

ale to ci stihne a nestihne zareagovat zalezi aj od toho, ci a kedy mu vbnehne do cesty..

"rychlost nezabija" je tiez ALIBISTICKE, uznavam :) tak isto ako "rychlost zabija" .. podla mna obe su bud zle alebo neviem :)

ciste teoreticky, mohol by som argumentovat ze 90kmh mimo mesto je vela, dame 70kmh? :) co povies na to?

ale horsie, ak mam pisat normalne je rozdiel v rychlosti.. (co sa tyka dialnice, ale aj vsetkeho)..

no nechcem to tu zbytocne kazit tuto temu :) tak som ticho :D

ale neviem co zmeni moj nazor, asi nikdy a nic :) jedine ze si kupim auto, co 90kmh ani nejde..

btw, nejazdim rychlejsie ako 20kmh nad limit :) ale ked mam dialnicu len pre seba, tak je to 50kmh nad limit :) akonahle sa objavia auta, ktore pravdepodobne budem predchadzat, spomalim na +20kmh ich rychlosti, cize maximalne MPR+20..

okresky max do 100kmh. a ktore vyzaduju, tak len 60kmh :)

aby som tu zas nevyeral ako jeden z tych, co vrazdia na cestach :P

ak sa chce niekto zabit na ceste, mne to nevadi :) nemyslim ze by som bol obetou takej havarie, ci uz z mojej viny, alebo viny ineho, pretoze 99% havarii co sa deje v "very high speed" su cisto solo :) a tak im treba

a ked budem aj ja v tej solo? tak mi treba :P

ak by som ta nemal rad, zacal by som argumentovat ze "aj lekar ma moze zabit, zlou metodou liecenia" :P atd.. (pointa? to je na margo ohrozovanie tretej strany, deje sa to uplne vo vsetkom, nie len na ceste), ale si uz dam facku :D

lost

a rychlost :P

tam ide o mnoho veci, povedmze ze 300kmh je uz hlupost.. ale 150? 200? 250?

podla mojich skusenosti, tak 170-180 je moj psychologicky limit, nad ktory necasto chodim, lebo:

1. nema vyznam, spotreba stupa logaritmicky a hluk tiez, plus tam to uz zacina byt nebezpecne a musim davat SAKRA POZOR

2. 3. 4. neni :D

ale, pri 110 nedavam taky pozor, ako pri 180, lebo to je priste pomala rychlost :) (na rovinke)

dalsia vec, ktora sa nikdy nedokaze je, pointa toho videa, vela krat sa stane aj zle, napr srnka v 50kmh na okreske, ak by isiel 60, srnka by prebehla vtedy, ak by on bol neskor, ALE ak by vrazil do nej 60, mal by horsie ako 50 - nie je mozne slepo verit, ze v=killer :)

pretoze, potom by som moho largumentovat, ze dajme limit na vlaky, nie 120kmh, ale 90, 60, 30 :) 30 = pad z bicyklu... 120=smrt,

co myslis, kolko mrtvych, nedavno z polska, na mna teraz z inej dimenzie nadava? ze s nimi takto pohrdam?

rychlost nezabija :) pokial sa pouzije rozumne...

jasne ze v meste je to ine ako dialnica, niekde v meste (skoly) je 50 velmi velmi vela, tam je ideal 20-30 (a tak aj idem, osobne, ak je tam 50)

ale 110 tam, kde nikto nie je? na 20m sirokej ceste prakticky? :) tam ak niekto tvrdi, ze rychlost ma zabije, je podla mna vedla (ale nie v zlom, skor v slepej viere v zakon, ktory je v danom mieste naddimenzovany, no niekde prave naopak)

dam sem recnicku otazku, preco myslis, ze v oblasti skol policajti nemeraju? LEBO TAM NIKTO NEJDE RYCHLEJSIE AKO 50 :D resp 30.. tam si to proste nikto nedovoli..

a preco meraju na rovnej dialnici? :) domysli si
..

mnoho ludi hovori, ze "pozri sa na zapad"

aaaano, swiss maj utvrde pokuty, tam je 31kmh nad limit rovno na sudne konanie (neviem ci ako trestny cin, ale proste súd, cital som)

ale, pytam sa, kde je zdravy rozum ? pokial ludia budu na vsetky zakony, v hesle "lebo zakon" prikyvovat, lebo vacsina prikyvuje, tak je spolocnost v prdeli.. a nie len pre vodicov, piratov ako ja :P ale...

vezmi si kamery na ulici v UK, co to pomoze? nic.. (sami to prinzali!) ..

coskoro budu kamery aj na sukromnej toalete, "lebo zakon", ojka povedz mi, myslis ze je to je nerealne? :P

ono ak niekto povie, ze ide 180-200 len tak, zo srandy, znie to divne, no ak by clovek bol v danej situacii, inak by hondotil, minimalne by videl, ake nebezpecne to je :) ale to myslim striktne rovinku, kvalitnu cestu za idelanych podmienok 130 vs 180 napr (realne 160).. a btw 30kmh nad limit je 100eur ;) a jasne ze definovane ako ZAVAZNY priestupok

sorry za dlhe mucenie :D ale.. z principu neznasam ked niekto nadava na rychlost

mam byt uprimny?

dal som si predsavzatie, predtym ako som vosiel do autoskoly, ze nikdy neprekrocim rychlost ! - no uznaj, toto je naozaj CHALLANGE, no nie ? a v tom sa mi to pacilo.

ale, trvalo mi to asi 2 mesiace, ked som fakt isiel extremne podstivo v MPR, ale.. potom 1 nezmyselna pokuta mi zmenila nazor na toto, 8 mesiacov som si kde-som-len-chcel porusoval MPR a nikdy som nikoho neohrozil (neznamena ze by sa to darilo vecne, no verim-viem ze ano, lebo viem kedy staci, nikdy som na verejnej ceste nesiel nadoraz, na to nemam "gule" ani ja :P )

ale raz si clovek uvedomi, ze ak je tabula obec skovana, ALEBO TAM NIE JE!!! a za to dostane clovek pokutu, lebo isiel bez plynu na zotvacnost

to dost zmeni myslenie cloveka na MPR

a eventualne aj to, ze 110 na rovnej prazdnej dialnici je blbost, to je ako keby ti dali limit na nakupny kosik, ist 2kmh, namiesto 3kmh co bezne ludia hcodia :)

anyway.. :)))

ojka

hmmmm, ale to video... to je také... že úlohu tam hra i zhoda okolností a viaceré faktory... niekde môže rýchla jazdy byť na osoh, niekde na škodu... kvoli takýmto svetlým výnimkam názor nezmním...
ked ide jednoducho niekto ako šialenec rýchlo po ceste, a niečo sa zrazu objaví na ceste (je jedno, že je v práve auto alebo ten druhý), tak jednoducho tá šanca tam zareagovať je nižšia podľa mňa, ... ale je to zasa len môj praštený názor ((-:

ojka

lost, k tvojej rýchlosti sa radšej bližšie nevyjadrujem.... prefackala by som ťa niekedy najradšej za to, i ked ty tvrdíš, že sa nič stať nemôže.... (;