Bolest na hrudnej kosti? Čo to je?

Príspevok v téme: Bolest na hrudnej kosti? Čo to je?
pegaska

vopred sa ospravedlnujem,ze som tu uz videla tuto temu spominanu ale nemozem ju najst..Mam priatela a z casu na cas sa stazuje,ze ho stipe hrudna kost, potom ho to zacne boliet. Pytala som sa ho,ci si to nenamysla a nestipe ho pri srdci. Ale povie mi,ze ho to boli na hrudnej kosti. Uz sa bojim co to ma, neviem si to vysvetlit. Je vo velmi dobrej fyzickej kondicii a tak ako chlap sa boji ist s tym k doktorovi. Stretli ste sa uz niekedy aj vy s tymto problemom?

Bbb111

Dobrý den, mám bolesť v hrudnej kosti.
Dnes som bol cvičiť s vlastnou hmotnosťou a po ťažších cvikoch ma strašne bolí hrudná kosť až doteraz od rána pri dychani,mohla takato zlomenina vzniknúť únavou?
A ako sa to lieci?

EDAEDKA

Poradte mi niekto ,mám bolest na hrudnej kosti ,neviem na aké yyšetrenie mám íst ,moja doktorka ma len ukludnuje že mám viac cvičit ,už chcem zmenit doktorku ,bola som som aj na echokardii ,srce mám vraj vporiadku ,tak neviem ale nechcem to zanedbat ,už to trá z prestávkami vyše pol roka a raz som to mala pred desiatimi rokmi ale len dva týždne asi to trvalo a potom mi to prešlo až do teraz ,nestretol sa niekto z niečím podobným ?Zdá sa mi že pri vedšej námahe sa to zvyšuje ,tá bolest ,napríklad pri rúbaní dreva,už si dávam pozor a snažím sa vyhýbat takým tažkým prácam, ,

neodvazna

I ja mám bolesť na pravo na hrudnej kosti najma pri dlhodobej fyzickej aktivite ked som uz naozaj unavena a vycerpana ze nevladzem ale musim pokracovat v robote zacne mi zosilnovat bolest na pravo na hrudnej kosti. Ked sa prestanem namahať bolesť zoslabne alebo ak prestanem uplne sa namahat a odpocivam, bolest prestane.
Co to moze prosim Vas byt? Uz si neviem rady, uz to mavam aj pri obycajnej chodzi.
Ako sa dostat na potrebne vysetrenie? Za rady Vam dakujem.

simonka.

kariol nestras ju tu hned infarkrom vazne nech zajde k lekarovi kolko ma rokov?mozu to byt kludne aj chrbtica nie hned infarkt ale treba nech sa pozri lekar

karioll2

stipanie za hrudnou kostou je vec refluxnej choroby pazeraku alebo bliziaceho sa infarktu,respektive ischemie koronarnych arterii
vzdy to treba vysetrit.takych hrdinov co nejdu k lekarovi su plne cintoriny
mozno by si si mala najst niekoho,kto bude perspektivny