Nemôžem sa z toho dostať :-(

Príspevok v téme: Nemôžem sa z toho dostať :-(
schelby

Je to už dlhá doba, čo sme sa rozišli s priateľom po 4 rokoch vzťahu. Bolo to zo dňa na deň.... Po rozchode ešte často medzi nami niečo bolo. RAozchod som brala veľmi ťažko,nemohla som svpávať, jesť, nič, iba celý deň myslieť na neho.... Plánovali sme budúcnosť a zrazu sa mi vštko zrútilo ako domček z kariet. Bola som na neho až príliš dobrá, mal všetko čo som mu na očiach videla, chcela som aby bol dokonale šťastný, a vždy som bola aj tak zlá, výdy boli výčitky a hlavne takých vecí, ktoré ani nebli pravdivé. Aj som sa pri ňom dosť natrápila. V lete som ho nevidela 2 mesiace, keď som bola úplne na dne, objavil sa chlap mojich snov, strávili sme spolu nádherné chvíle, ale bohužiaľ pracuje v zahraničí a domov ani nechodí- cca raz za pol roka.... Pomohol mi dostať s az najhoršieho....Keď som ex nevidela počas tých 2 mesiacov, bolo to fajn, začala som sa z toho dostávať.... Aj keď dosť často sa ozýval, že iba tak sme popísali..... Keď som ho uvidela po tých 2 mesiacoch, dva dni som preplakala, bola som späť tam kde som bola pred letom, v slzavom údolí, s myšlienkou, že ho nedokážem stretávať 3x do týždňa. Študujem 5. rok na VŠ, čiže posledný, chodíme spolu do školy... Každý mi vraví, že psoledný rok to vydržím, ale ja mám poocit, že už to nezvládam:-( Stále ho milujem aj napriek všetkej bolesti, čo mi spôsobobil. Keď ho nevidím je mi fajn, dám sa ako-tak dokopy a keď ho zbadám som úplne v prdeli. Mám 24 rokov, pár vrások na tvári, pomaly rozmýšľam nad rodinou, keďže pôvodný plán bol hneď po promóciách mať dieťatko... :-( Veľa mužov má o mňa záujem,ale nedokážem byť s nikým.... Chcem sa zamilovať a zbaviť sa toho bremena:-( Včera som ho videla s ňou na plese... má novú o 7 rokov mladšiu, je to ešte dieťa (podľa môjho názoru a jej vyjadrovania).Tvárila som sa, že sa bavím ako nikdy, môj dobrý kamoš sa na mňa pri tanci lepil a vyzerali sme ako zaľúbenci. Vždy sme boli tak, že oni na nás videli a my na nich, bohužiaľ....Snažila som sa nepozerať, načo si ubližovať. Pred vyše mesiacom sa so mnou vyspal a už bol s ňou, ja som to nevedela a on sa bál, že to poviemjeho novej. Nikdy by som sa tak neponížila. Neviem ako sa z toho celého dostať von, keby ho nemusím mať na očiach všetko by bolo iné, ľahšie a možno by som už na neho aj zabudla, teda moje srdce by zabudlo. ale vidieť ho, je najhoršie, bohužiaľ nemám na výber, túto skutočnosť nezmením. Čo ma štve najviac, traja chlapi majú záujem,z toho jedného poznám dlhé roky, je to môj kamarát, ktorý by mi dal modré z neba, úplne ma zbožňuje... Ja sa neviem rozhýbať.... Asi to bude tým, že ho neľúbim. Už som zo seba zúfalá, chcem zabudnúť na bývalého, chcem ho prestať ľúbiť a trápiť sa. Neviem ako na to, občas mám poit, že som zrelá na psychiatriu. Niekedy nemám silu žiť... Bývalý nikdy nebude vedieť, čo je v mojom srdci, ani to ako mi ublížil, keby sa dajú cítiť city niekoho iného, bolo by to skvelé. Pred ním sa vždy tvárim, že ho mám na háku, že som sa cez to preniesla a doma plačem do vankúša. Stará krava a pripadám si niekedy ako pubertiačka, že takto sa trápim kôli jednému chlapovi..:-(

karioll2

ja som to nemyslel v zlom.mozno je to tym,ze som od teba starsi o 20 rokov a mam iny pohlad na zivot.
mas urobit hrubu ciaru a nikdy sa uz nevracat,nie s nim spat.inac sa z toho nikdy nedostanes.sustred sa na skolu.vsetko raz preboli.vies ako sa hovori,budes sa rypat v hovne,bude smrdiet

schelby

darik, Amako diky... On ma kontaktuje dost casto a aj ked mame konverzaciu o praci alebo skole, vzdy tam zatiahne nas dvoch a zacne riesit nieco z minulosti. Ale asi to vyriesim len tak, ze mu vytlacim konverzaciu, ktora ma srala (nech vie, ze o tom viem)a nic viac riesit nebudem ani to co ma tazi a nedam mu prilezitost ani to vysvetlit a o tom rozpravat. Konecne mam z toho lepsi pocit.

darika

Nemyslim tym o sanci,ze mu budes slubovat vztah.Bud s nim kamarat.Mozes mu povedat,ze sa necitis na vztah.Uvidis postupne.Mozno budes sama prekvapena.
A co sa tyka toho pisania...Ja by som mu nepisala nic.Proste by som ho uplne vypustila z hlavy.Moze sa na tom len zasmiat,ked mu z nicoho nic pride od teba nieco.Napis ako Adam spomina a spal.Bude to ako jemu.Ale pokial ta on nevyhladava,neotvaraj nic.Ani tym,ze mu nieco vykricis.Proste ho vyzen z hlavy uplne.

AdamKrt

Bud napis list a potom ho spal.

Alebo mu ho daj a ked to bude chciet riesit, tak to neries Ty a nech sa dusi vo vlastnej stave on :)

Je to na Tebe...

Osobne si myslim, ze naliat mu kvapky do oci by mu neuskodilo :)

schelby

karioll aj toto je realny zivot, zivot nie je len o praci povinnostiach a podobne ale aj o partnerskych problemoch, a tie maju ludia asi najcastejsie. bohuzial a v kazdej vekovej kategorii. Niekedy nazory inych ludi dokazu urobit zazraky. A hlavne ked mas aj kopec inych problemov nie len takyto a chces sa toho jedneho bremena aspon zbavit. Nevidim na tom nic zle pytat s ana nazor niekoho ineho, castokrat s ati naskytne taky uhol pohladu na danu vec, ze to zacnes vidiet aj trosku inak.

schelby

Darika a myslis, ze dat mu sancu s tym, ze mu mozno ublizim, ked som si tym neni celkom ista je spravne? nebolo by to z mojej strany sebecke?

Adamko, len teraz je dilemu, napisat pripadne povedat mu do ksichtu co ma tazi a srat na neho s tym ze viem, ze to bude chciet rozoberat. Alebo radsej sa vykaslat na cele vylievanie srdca a co ma sere a neriesit uz nic. Velakrat som mu napisala, ani nie list, ale len tak do pc, co mam na srdci a vymazala,ale efekt to bol kratkodoby. Ale na druhej strane keby mu uz nieco pisem tak mu tam pripnem aj jeden papierik ku ktoremu som sa nemala dostat teda jednu konverzaciu internetovu a to by sa uz musel citit ako hajzel. NA tu som aj zabudla a ta ma srala strasne dlho. teraz mi to je uz jedno. Ked uz som pri tom ocistovani, dovod naseho rozchodu pred inymi aj jeho rodinou uviedol, ze som si ja nasla ineho. slaboch. Srala by som na to,ale toto ma asi stve z toho celeho najviac ze ma ociernuje pred inymi pritom sam je chrapun.

karioll2

budete si tu navzajom vypisovat a nevyriesite vobec nic.to si musis ty urobit v hlave,a ked si sa s nim pred mesiacom vyspala a vies co to je za cloveka,tak o com to potom je?za chvilu skoncis skolu a v realnom zivote je vela veci inych

AdamKrt

Ano, to je veru dobry napad, napisat mu list. Je jedno, ze ci si ho nakoniec precita. Ale Ty to vsetko dostanes zo seba, ked to presne pomenujes a pojde to von. Neviem, ci aj psychologovia obcas neradia napisat nieco take.

Napr. napisat list, co trapi cloveka a potom ten list spalit. Ide o to, ze clovek sa pri tom odblokuje, ked to pise a ked to zo seba dostane von. Myslim, ze to ma nieco do seba a mohlo by to pomoct.

Je ozaj jedno - ako to prijme, ci neprijme on.

darika

mam jednu taku kamaratku,ktora ma strasne vela napadnikov a ona k nikomu nic neciti.Uz roky ma v hlave jedneho,s ktorym ale ona nikdy nic nemala.A tak sa snazi si vzdy niekoho nanutit,ale...Chodte vo,zabavit sa,prejst sa,do kina.Ked ta vie chlap rozosmiat,uz to je vela.Daj veru sancu druhemu,ktory si zasluzi.A ten tvoj ex?Pride nanho.

schelby

Adamko, aj nad tym som rozmyslala, ze by som mu vsetko splechla do ksichtu, neviem ci by ma pocuval to je jedna vec, on ked nechce pocuvat otoci sa na päte a odide prec. Takze to by ma sralo este viac. Ale mozno by si to vypocul a mozno by mi to aj pomohlo, ale je toho tolko co mam na srdci, ze pravdepodobne by som si to musela napisat:-))) Ale ked si tu situaciu predstavim, musim sa v duchu usmievat. A je pravda, ze ma to tazi. A musim s tym skoncovat raz a navzdy.