Starku zaaclo hadzat a metat..

Príspevok v téme: Starku zaaclo hadzat a metat..
[zruseny8]

dnes rano zacalo starku hadzat a metat do stran, az pomaly stracala stabilitu v nohach a pomalicky padala. potom sme sa jej pytali kadeco a nevedela odpovedat, akoby bluznila a mala halucinacie. teraz sa to trosku utriaslo a zatial je v pohodke. neviete co by to mohlo byt alebo comu by ste pripisovali tieto priznaky? dakujem

AdamKrt

Nejedia, nepiju, ale stazovat sa budu, ako im je zle. A ked im clovek poradi - tak sa oduju, lebo lekara nechcu a oni vedia najlepsie, co maju robit.

Treba na nich tvrdo. Chces pomoct ?Dobre. Ale bude po nasom.... Nechces pomoct ? Tak sa nestazuj...

Raz som babke povedal, ze ak nebude jest, ze ju nastopem, ako sa stopu kacice. Potom sa trochu ukludnila.
-------------
Viem, clovek im chce dobre - ale potom ostavaju 2 moznosti. Urobit im, co je dobre, ale proti ich vlastnej voli. T.j., clovek sa bude len rozculovat a stari rodicia sa budu rozculovat tiez.

Alebo kaslat na to a nech si robia po svojom. Lenze to bude mat za nasledok zhorsovanie ich stavu.

Je to na nich co si vyberu.

Ostava vsak potom otazka, ako preziju svoje posledne roky. Ci sice zdravi, ale s krikom a natahovanim. Alebo nebudu zdravi, bude im zle, budu chorlaviet, ale budu mat klud, lebo bude po ich.

Najskor som skusal prvu moznost, lebo mi to nedalo. Ale nedalo sa to vydrzat. To by ich clovek musel zbavit svojpravnosti a to zas oni rozmyslat vedia. Coze, ja by som vydrzal, ale oni nevydrzali, ze ich nutim jest atd. Takze odteraz ked sa stazuju, tak im poviem, ze naco mi to hovoria. Nech idu za doktorom, ved o pomoc aj tak nemaju zaujem.

[zruseny8]

ano, teraz je tvrdohlava a nechce ist k lekarovi. adamkrt - ano suhlasim so vsetkym co si napisal, nechce jest, pit - musime sa o nu starat, uz sme presli k tomu co si napisal, ranajky, desiate, obedy, olovranty a vecere. lenze ona povie toto nezjem, toto nechcem a taaak. uz mam dost. pit tiez nechce..naozaj to moze byt z toho lenze stari ludia su fakt horsi ako male deti

AdamKrt

Ak bola v nemocnici a nezistili nic, tak je este mozna aj ina alternativa.

V nemocnici byva pod dohladom sestier a pravidelne dostava stravu, pitie a mozu na nu v podstate dobre dozerat.

Mam ten isty problem s babkou. Ona bud zabuda, alebo NECHCE jest, ze vraj pribera a nechce ani pit, ze jej opuchaju nohy. Oboje je pravdaze jej blud a vyplod jej mozgu, ale zarucene to niekde pocula a drzi sa toho ako kliest. Jeden cas som jej 3 mesiace chodil nakupovat, robil ranajky a vecer, dozeral na nu. Zrazu bola uplne fit, mala ako mentalne, tak aj fyzicke zdravie. Lenze potom sa jej nepacilo, ako ju nutim jest a nechcela, aby som na nu dohliadal. Takze je, ked musi a obcas i na to zabuda. Pije vraj vela, ale viem, ze aj na to zabuda. Pije uplne malo. Potom ma hustu krv, meni sa jej tlak, srdce pracuje tazko. Z nedostatku jedla i vody sa jej mota hlava, hadze ju a pada. Neda si povedat, ma svoju pravdu. Ale je evidentne, ze ked neje a nepije poriadne, tak mava taketo stavy. A naopak, ked je a pije, je na tom dobre.

Ostatni stari rodicia su na tom podobne. Za svoj zdravotny stav si mozu sami, pretoze tiez jedeniu a pitiu vela nedaju. No a telo bez vody a zivin bude fungovat len na pokraji zivorenia.

Nic viac v tom neni. Pokial lekari nezistia nic ineho, tak je to vysokopravdepodobna pricina, ze Tvoja mila babka chce schudnut, mysli si, ze je tucna, potom neje, alebo uplne aj zabuda na jedlo. V starsom veku tak neciti hlad a zabuda aj pit vodu... Stari ludia vsak budu kludne tvrdit, ze kolko oni jedia a piju vela. Uz to nevedia odhadnut.

Takze je jasne, ako to napravit. Prevedenie je vsak tazsie, lebo malemu decku hodite par na zadok, ale stary clovek vie byt este protivnejsi.

delphia

to nic ze teraz je ok. zo srandy clovek nestraca rovnovahu a nevie komunikovat. zrejme ma zuzenu cievu v mozgu.liekmi sa to da riesit. necakajte, lebo dalsi atak uz moze byt s fatalnym koncom. vobec nechcem strasit, ale zalezitosti s mozgom a jeho krvnym zasobenim nie su srandy...

[zruseny8]

ano pojdeme a dakujem za rady. teraz je to uz stabilizovane, viac menej akoby bola v poriadku - uz sa sprava ako vzdy