Nechcem mať deti, no a čo?

janab

Ženám je od prírody dané ,aby mohli priviesť na svet dieťa. Dieťa je pokračovaním nášho rodu, nás samotných. ˇAno, je zodpvoedné mať deti, venovať sa im, dať im lásku, pozornosť, teplo domova, vzdelanie a pripraviť im štartovaciu dráhu do života..vo väčšine prípadov to ale takto nefunguje. Mám dvoch dospelých synov, mala som ich mladá a aj som sa natrápila a venovala som sa im ako som vedela a aj s ich otcom som ostala v manželstve 20 rokov kvôli nim..štartovaciu dráhu nemali od koho dostať, ..prebíjajú sa samy a som na ne pyšná, pretože svojími vlastnými silami a vedomosťami sú na prac. pozíciách, kde sú odborníci a darí sa im..a ja som možno z mála šťastných matiek, ked deti v dospelosti vracajú rodičom to, čo do nich vložili...lásku, pozornosť a možno aj starostlivosť, ked to budem potrebovať..som šťastná, že mám deti, sú moja radosť a riešim s nimi dobré aj zlé ,čo život prináša. Moje deti sú moja istota.

smajka

Obrovská zodpovednosť, trápenie, ale hlavne neopísateľné šťastie, ktoré človek zažíva keď ich má a sú zdravé. Mám deti tak viem o čom píšem. Myslím si že tvrdiť vo veku cca 22 rokov že nechcem deti je priskoro. Človeku to často dôjde až keď je na deti už neskoro a zostane sám. Koniec koncov, ak ich dobre vychováte, sú to práve vaše deti, kto sa o vás v starobe postará a vráti vám lásku ktorú ste im dali. Ale ako to už vo fórach chodí, 100 ľudí, 100 názorov. Pekný deň.

petrana_g

hm...ja by som na to asi tolko povedala, že nie že nechcem, ale skôr sa bojim...bojim sa ako to bude všetko prebiehať či to vôbec psychicky zvládnem tych 9 mesiacov...no ale roky utekaju a ktovie čo bude ...

Michal_PU

Mám 22 a tiež nechcem deti... Kedysi som tomu moc nechápal, ale teta čo má cca 45 rokov mi vysvetľovala, prečo ona nemá deti a vtedy som to pochopil...
Nechcem sa viazať, deti sú najväčšia zodpovednosť v živote... Niekoľko desiatok rokov idú spolu s rodičmi, čo je veľmi náročné, zodpovedné a treba tomu prispôsobiť svoj život a štýl... Takto sa človek venuje sebe a partnerovi (ktorý to samozrejme musí tiež chápať) a nie je na nič viazaný... Má svoj voľný čas a svoje zarobené peniaze si užíva s partnerom alebo sám/a... Sú činnosti a aktivity, ktoré sa jednoducho s deťmi nedajú robiť, alebo sú veľmi obmedzené/zložité...
Ale ešte som mladý, možno za niekoľko rokov zmením názor...

soffa

tak ked uz mat deti,tak po 30tke.najprv sa ako tak zabezbecim...financne,pouzivam si zivot-dovolenky,ako potom rozmyslat,ci moje dieta pojde za 50eur na vylet alebo nie,lebo taka 20tnica si to nemoze dovolit.a este nieco....poznam vela takych co sa vydavali v 20tke a potom sa nevedeli do koze zmestit,ked dostali o muzov vychadzku.nie je nic horsie ako vidiet taku 25 rocnu matku opitu v bare pod obraz bozi,.......

ministrom

hviezdicka, asi sa dobre o seba ti ludia nestaraju, ale za mnoho veci mozu aj geny... Moji rodicia ma mali neskoro a hadaju im o 20 rokov menej. Mne, napokon, takisto... Hroza skor je, ked 20tnici nemaju to dieta ako uzivit. Na veku nezalezi...

Hviezdicka84

ked vidim rodicov mojich rovesnikov, ktori mali neskoro deti (po tridsiatke), tak je to niekedy hroza..mam pocit..ze uz su to vsetko deduskovia a babicky.

isabella

ele, tak to maju svokrovci blbe, ale do toho im nikto nic povedat nemoze, ja ako zena na mieste tvojej svokry by som s nimi spravila kratky proces, ja by som si do zivota veru kecat nedala, ale to je aj o povahe a ako sa kto stavia k rodine...

ele

teda montuju sa do rodiny mojich svokrovcov(moja svokra tym trpi, lebo sa ju snazia dirigovat aj vo vychove deti a svokor, ich brat im to toleruje z lutosti, ze su frustrovane), nie ze by som uz aj ja bola sestesiatnicka ;)

LauraLaPlant

Každého osobná vec!

Ale je dôležité si niečo takéto vyjasniť vo vzťahu.....lebo napr. môj bratanec je ženatý asi 10 rokov a zatiaľ nemajú deti, lebo jeho žena sa na to "ešte necíti" ( má asi 36 rokov)...ale na ňom jednoducho vidno, že by dieťa veľmi chcel....nevidím im do vzťahu a neviem teda, ako to majú poriešené, ale jeden z nich určite nie je úplne spokojný.

A druhá vec je, podľa mňa, že keď už človek v starobe nemá moc radosti v živote ( choroby, strata partnera a pod), tak tie deti a vnúčatá sú asi tým dôvodom na život, nie?

To sú moje názory.