Som vydata. A zalubila som sa...

Príspevok v téme: Som vydata. A zalubila som sa...
hnusenica

Mam 24 rokov, som dva roky vvydata. Mame bezproblemove manzelstvo a lubime sa. Ale... Bola som v nemocnici, kde som sa liecila z uzkostnych poruch. Tam, na psychiatrii, som sa spoznala s uzasnym muzom, ktory je slobodny. Nikdy som svojho manzela nepodviedla, ale to, co som pocitila k tomuto muzovi, bolo nieco strasne silne. A obojstranne. Boli to len bozky a objatia, nic viac. Myslela som si, ze je to len chvilkove poblaznenie, ze mi chyba manzel, tak on bude akousi nahradou, kym ma neprepustia z nemocnice. Zial, nie je to pravda. Som strasne zalubena. I on. Hovori, ze to musime skoncit - ze som vydata... Ja si to uvedomujem, ale moje city k manzelovi ochladli. S "milencom" sme v neustalom kontakte, chystam sa ho navstivit... Poradte, co robit... Ja uz neviem.

Magy

kacenka - to co citis k danemu cloveku, nie je laska v pravom zmysle, ale pobluznenie, vasen.
to je prva vec, ktoru si musis opakovat, aby si sa z toho nezblaznila. myslim z tej dilemy, na jednej strane manzel, zavazky, investovana energia, dovera z oboch stran a plany do buducnosti, na strane druhej horuci cit. ale nic viac.
laska totiz zahrna aj vela dalsich veci, ako obetavost, uprimnost, oddanost a tak mozem pokracovat este dlho. a to u druheho partnera nemas. dalsia vec je, ci vie, ze si uz vydata, mas stastne manzelstvo a vsetko okolo toho. pokial to vie a napriek tomu je ochotny s tebou travit cas a rozvijat vas vztah, znamena to, ze vedome rozbija vase stastne manzelstvo. a to dost pochybujem, ze by spravny clovek s aspon priemernymi moralnymi zasadami dopustil.
doporucujem si to vydiskutovat s dotycnym a dohodnut sa na ukonceni stretavania. v opacnom pripade ti hrozi, ze sa zapleties do spinavej hry manzelskeho trojuholnika, kde budes tak dlho podvadzat manzela, ktory ti veri, az to cele praskne (a ver ze jedneho dna sa to stane!) a ostanu ti len oci pre plac.

kačenka

ahojte babenky no ja mám taký problém a chcem počuť aj od vás názor lebo ja som v koncoch už som vydatá skoro 4roky dá sa povedať že manžela "lúbim"ale milujem už 6rokov muža s ktorím sme sa rozišli kôli pracovním povinnostiam boli sme od seba moc daleko a nevedeli sme už o sebe a teraz sa mi priplietol do života opäť ja som zase ako vtedy v siedmom nebi ked som s ním a som naozaj šťastná pri ňom ale veľa vecí nám bráni byť spolu tak ako by som to chela teda úplne byť spolu neviem čo teraz ako s manželom nevie nič a dúfam že sa to nedozvie tak skoro lebo sme si kúpili dom a začíname tak trochu nový život a teraz toto...

ellenna

vobec sa mi taketo veci nezdaju nerealne... stavaju sa dokonca castejsie nez si myslime... vela z nas tie nove city potlaci, prave kvoli tomu ze su VYDATE / ZENATY... ale co ostane v srdci... nezodpovedana otazka... ci alebo?
Ja som sa vydala pred siedmymi rokmi - a raz som sa vazne zamilovala - a bolo to obojstranne... ale povedala som NIE, som vydata. a viete ake bolo pokracovanie? Zijem vo vztahu, ktory nema prerspektivu - lebo obaja sme sa tak zmenili, ze si ani nemame co povedat. Komunikacia sa zuzila na deti, robotu - a mojho muza nezaujimam ja.... on ma proste ani nevnima.
A aky mam ja dojem? V spravnu chvilu prisiel muz, ktory mi dal sebavedomie a lasku... a ja som ho odhodila. Lebo som bola nejakym papierom priputana k cloveku... s ktorym sa mi vztah pokazil. nie hned, ale postupne. Za styri roky sa toho stane vela.
Takze si myslim, ze ludske predsudky su velmi zavazujuce a nedovolia cloveku robit to co chce - resp. co citi jeho srdce ako spravne... a zije podla toho, co povedia iny, ako sa na mna budu hladiet... rodina, znamy, priatelia...
V zivote clovek musi obcas skocit z vyjazdenych kolaji do neznama.
ale malokto ma tu silu... Malokto....

Magy

hnusenica - každá rada drahá. Môj návrh je - dohodnúť sa s milencom na prerušení kontaktu aspoň na rok. Ja viem, povieš si že to je nemožné. Ale je to asi jediné východisko a spôsob, ako zistiť, či to pobláznenie nebolo len chvíľkové a Tvoj manžel ostane Tvojím manželom, alebo kvôli tomuto poblázneniu rozvrátiš všetko čo si doteraz budovala. Oplatí sa to? Manželstvo nie je len o tom, že keď manžela uvidíš, tak sa ti podlomia kolená a rozbúcha srdce... Je to milión iných vecí a preto si si ho brala, nie? Môžeš s čistým svedomím prehlásiť, že ten Tvoj nový objav Ti ich dokáže dať tiež? Len preto, že ti pri ňom búši srdiečko? Trošku nohy na zem a dať si na čas... uvažovať.

pjosa

hnusenica neklam samu seba... urcite si este zmatena, toto sa len tak nezmeni od 12 hod a teraz napises, ze milujes manzela. Mala by si mat uplne jasno v srdci. Takze drzim palce a rozhodni sa.

hnusenica

Mate pravdu, je to chvilkovy osial, poblaznenie. A manzela milujem... Spalila som vsetky mosty. Nestoji mi to za to. Pomohli ste sa mi rozhodnut. Dakujem!

darika

hnusenica
v zivote skoro kazdej zeny sa najde niekto,kto nam kvoli par minutam prehodi vsetko naruby.V ten moment sme tak slebe,a chlapi slabi,ze mame pocit,ze nam to stoji zato.Nestoji.Ty,pokial mozes,snaz sa vyhnut stretnutiu.Ver,ze z toho nebude nic.Si a budes pre toho chlapa vydata zena.Prehodnot si tie roky,ktore si zazila s manzelom a prides na to,ze je toho vela,co by si zahodila len pre niekoho,koho nepoznas.Budes si to vycitat,a pokial nie si silnejsi clovek,priznas sa a...mozes prist o manzela.Nechod za nim.Vyhni sa tomu.

mrcka

Ahoj hnusenica,
ja mam 23 a v juni tohto roku som mala svadbu po tom, co som uz s mojim manzelom chodila cca 4 roky. Uz pocas chodenia mi bolo jasne, ze to je pre mna ten pravy a preto som sa aj tak zariadila - skoncila som s pokukovanim po druhych chlapoch a videla som iba toho svojho...Za styri roky sme zazili aj krizove situacie nasho vztahu, no vzdy sme to dokazali spolocne vyriesit. Teraz sa riadim podobnym - absolutne si nevsimam druhych muzov co sa tyka ich fyzickych parametrov:))) nehovorim, ze sa s nimi nekamaratim, no s snazim sa, aby sme s manzelom mali spolocnych kamossov, navstevy mame vzdy spolocne a je dobre si najst kamaratov ktori su v podobnom "stave" ako ty - tzn. vydatych...
Ja byt tebou by som na ziadne stretnutie nesla, vymazala si jeho cislo z mobilu a viac by som sa "uprela" na svojho manzela...Uz ked si sa rozhodla vstupit do manzelstva, tak to s vasim vztahom muselo byt vazne (sudim tak podla seba) a preto by bola podla mna obrovska chyba to vsetko zahodit za hlavu a dovercivo si mysliet, ze s tymto druhym to bude ovela lepsie.
Pekny den

bella1988

usiko:
hej mas pravdu uplne s tebou suhlasim ze sa brali strasne mladi....ved ja mam 21 a priatela mam dva roka viem ze s nim chcem ostat navzdy a aj sa za neho vydat ale urcite nie v blizkej dobe :) najprv musim hlavne vysoku skolu dokoncit a potom sa uvidi :) len je skoda ze v dneskej dobe je hrozne vela takychto manzelstiev ktore sa po roku dvoch troch rozpadnu vies a to potom aj vyvolava take to ze naco sa brat sak svadba je len papier je to len fraska a podobne ze ved ludia sa potom aj tak rozvedu...
a neviem ja si zas myslim ze svadba je nieco hlbsie a krajsie a mi je luto ked si precitam nejaky takyto prispevok a potom mi to kazi moje ,,iluzie" :) ze ci vobec este nejaky vztah,manzelstvo vydrzi...