Komorove extrasystoly

Príspevok v téme: Komorove extrasystoly
Silence.sk

Mam 23r. a boli mi diagnostikovane komorove extrasystoly. Doteraz som bola zdrava, len od jednej noci ma trapilo busenie, zacalo sa behanie po dr. a vysledkom je toto. Plus echo ukazalo, ze mi zrejme nie velmi doviera jedna chlopna - myslim, ze mitralna.
Trpi niekto takou diagnozou? Mam na mysli hlavne extrasystoly. Viete mi povedat, co ma caka, co sa tyka liecby? Je to pre zivot nebezpecne? Budem este niekedy viest normalny zivot? Da sa to vobec nejak vyliecit? Ach jaj, prislo to tak zo dna na den :(
Beriem teraz magnezium a Concor 5 pol tabl. v pripade, ked citim busenie. Magne beriem asi 2t. Concor zatial len den.
Dakujem za kazdu skusenost a radu.

Ivannuska

Ako som vybabral s Extrasystolami?Mam priatela patologa a ten my rozpraval ako cital clanok,ze ludia v koncentracnych taboroch mali velmi zdrave srdcia a nikto tam nedostal infarkt.Ma to logiku nakolko boli nenormalne chudy a tym sa im zmensili srdcia a vsetko v nich lepsie fungovalo a aj chlopne lepsie dovierali.Je to dlhodoby proces najprv schudne telo a potom sa zacnu zmensovat aj organy vydrz aspon pol roka a uvidis.Ja to mozem potvrdit.Mal som ich menej a menej az zmyzli.Drzim palce..........Ivan

hm

Nech ti vezmu krv na stopove prvky, kalium. Ked mas menej ako 4,5 tak by si mala brat Cardilan, alebo nieco podobne na doplnenie. Menej stresu. Pripadne nieco na ukludnenie. Mam podobne problemy. Aj s magneziom opatrne, na noc nie je dobre brat, skor poobede a aby neznizovalo velmi tlak, lebo aj to vyvolava extrasystoly.

hm

ahoj ... ja mam skusenosti s KES .. boli mi diagnostikovane komorove extrasystoly .. mam o par rokov menej ako Ty, takze este mlada :).. mala som preto kardio vystrenia, aj holter ... nič mi na to nedali ... len som sledovana ... na poslednej prehliadke som ich uz nemala ... konecne ... dalsiu prehliadku mam az o polroka .. kontrolne vysetrenie.
Podla toho, co si pamatam a co hovorila doktorka, KES moze byt vyvolane stresom. Tiez nedostatok mineralov (Magnezia) to moze ovplyvnit (to mi povedal neurolog). Nejaky cas som brala magnezium, ktore mi predpisal Neurolog, a tiez vit D3 na podporu vstrebavania mineralov ..
takze z mojej strany vsetko.
Dufam, ze Ti zmiznu tie KES tak ako mne :)

Silence.sk

Inka, ja som isla za obvodnou s tym, ze ma trapi nocne busenie srdca a sem tam take akoby poskocenie srdiecka. Takze ma vyslala na kardiologiu s tym, ze mi povedala, ze to asi budu extrasystoly. Prve, co mi robili bolo echo - teda ultrazvuk srdiecka. Myslim, ze lekarka ho robila ozaj dosledne, sledovala ma asi 20 minut. Na zaklade toho mi povedala, ze mam problem s jednou chlopnou - je to ta chlopna medzi lavou predsienou a komorou, myslim, ze sa vola mitralna. Ze na echu sa javi, ze sa uplne nedoviera. Ale dodala, ze tento problem ma pomerne vela ludi v mojom veku. Na moju otazku co sa s tym robi mi odvetila, ze maximalne budem sledovana, ale lieky sa na to nedavaju ani nic. Ono to moze ostat navzdy tak, moze sa to vekom zhorsovat, tazko povedat. Ak je uz vysoke stadium problemov s chlopnou, tak sa operativne vymeni za umelu. No a este dodala, ze vidi, ze mam extrasystoly. Takze mi dali 24 hodinove EKG, tzv. Holter. S tym normalne fungujes cely den, robis to co vzdy a ono sa nahrava. Lekar to potom pomocou PC programu vyhodnoti a vie urcit, co to je za arytmia. Podla Holtera vyslo, ze mam komorove extrasystoly.

inka

ahoj,ja som bola min tyzden na beznej prehliadke a lekar mi oznamil že mam zmeny na ekg,vraj budu potrebne nejake vyšetreni ana kardiologii.poobjednaval ma a teraz cakam na ne.pytala som s aho co to znamena a povedal mi ze zatial nevie presne ale niečo s chlopnou-dal mi concor a magnezium.
tak neviem či mam podobnu dg ako ty ,to ukaže až dalsie vysetrenie na buduci tyzden.zatial mi nepovedal ani ci je to vazne ani ci mam nejake obmedzenia v zivote,no al eriadne ma to psychicky rozhadzalo.aj ty si mala nejak ezmeny na ekg alebo ako ti diagnostikovali toto ochorenie?