Prekyslený organizmus?

Príspevok v téme: Prekyslený organizmus?
S1M

Konzumáciou stravy zloženej z nevhodných potravín, nevhodnej kombinácie a v nevhodných množstvách si spôsobujeme nielen rôzne zdravotné problémy a nadváhu. Nebezpečné je aj prekyslenie organizmu. Vyplýva z neho totiž väčšina problémov, ktoré sa prejavujú postupným poškodzovaním orgánov, pocitom únavy a depresiou. Optimálna úroveň pH v tele je totiž dôležitá pre dobre fungujúci metabolizmus, pre dobré trávenie a funkciu enzýmov, pre celkovú pohodu organizmu.
Ako proti prekysleniu bojovať???

sodanka

OBCAS MAVAM PREKYSLENY ORGANIZMUS,LEKARKA MI PREDPISALA SODU BIKARBONU V TOBOLKACH,JE TO OBYCAJNA SODA LEN JE TAM KONTROLOVANE MNOZSTVO.DENNE BERIEM 2

watermelon

jedine jedenim surovej rastlinnej stravy mozes organizmus odkyslit a uviest do povodneho alkalickeho prostredia.
Nic ine nepomoze. Zivocisna a obilna strava je silne kyselinotvorna, varenim ovocia ci zeleniny tiez vytvoris zo zasadotvornych plodov kyselinotvorne.
ja sa stravujem z 99% surovo, a ph papieriky mi kazdy vecer ukazu ph 7 - 8. Predtym to byvalo 5.

levanderka

TrainingBoy ja som si to nevymyslela, ja to mam z knih od Bukovskeho aaaa ked poviem cukor, myslim tym biely cukor.Biely rafinovany cukor. ja som vobec nevravela o cukroch, ktore su v ovoci.
Bud ma chces silou mocou prekrutit alebo neviem:D

jasne, ze bielkoviny treba, a optimalne mnozsto by malo byt tak 1 gram bielkovin na kilo hmotnosti. Ved telo potrebuje hlavne esencialne bielkoviny. bielkoviny treba ale nie velmi vela bielkovin. ked jeme bielkoviny nevyvazene sposobuje to prekyslenie.
neutoc alebo neprekrucaj lebo to o cukre bolo ciste prekrucanie :)

S1M

Ako pisala levanderka, na trvale odstranenie prekyslenia by si mal/a konzumovat zasadite potreviny a tym je predovsetkym zelenina, ovocie.. tu mas zoznam: www.skola.jewel.sk