Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dlhodobo ma trápi suchý kašeľ, najmä pri ležaní a v spánku. Môže to byť na alergickom poklade? Lekár mi predpísal kvapky do nosa, ale po ich použití mám ešte väčšie problémy ako kýchanie a tečie mi z nosa.

Otázka

Dlhodobo ma trápi suchý kašeľ, najmä pri ležaní a v spánku. Môže to byť na alergickom poklade? Lekár mi predpísal kvapky do nosa, ale po ich použití mám ešte väčšie problémy ako kýchanie a tečie mi z nosa.

Odpoveď

Podľa opisu vyššie uvedených ťažkostí naozaj môže ísť o tzv. syndróm zatekania pri alergickom zápale nosa a prínosových dutín. Ak ordinovaná liečba nezabrala, treba záležitosť "reklamovať" u vášho lekára. Ak vaše ťažkosti trvajú dlhšie (niekoľko mesiacov), t.j. sú už chronické - požiadajte vášho praktického lekára, aby vás poslal ku špecialistovi. K diagnóze a správnej liečbe pomôže aj rtg snímka prínosových dutín, výtery z nosa a hrdla na mikrobiolog. vyšetrenie a prípadne aj ďalšie vyšetrenia, rozhodovanie o nich je však v kompetencii vášho lekára.

Do úvahy prichádzajú aj ďalšie diagnózy - nočný kašeľ može byť tzv. astmatickým ekvivalentom. U niektorých pacientov sa astma neprejavuje typickými príznakmi astmy ako sú pískanie priedušiek a pocit dusenia, ale záchvatovitým úporným kašľom v spánku alebo po telesnej námahe, či iných podnetoch. Tu by pri stanovení diagnózy jednoznačne pomohli funkčné vyšetrenie pľúc, bronchomotorický test, a stanovenie frakčnej exkrécie NO vo vydychovanom vzduchu. Niektoré tieto vyšetrenia - ak lekár špecialista usúdi, že sú potrebné - by vám mohli poskytnúť u vášho rajónneho pneumológa alebo alergológa.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.