Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako pribrať?

Mám 27 rokov, 172 cm a už 10 rokov 55 kíl. Nechudnem vôbec, no ani nepriberám! A chcem, potrebujem, ale vôbec to nejde. Jem často a pestro. Podľa tabuliek mám buď miernu podváhu, alebo normálnu hmotnosť. Mám rýchly metabolizmus? Poraďte mi, prosím, na koho sa mám obrátiť.

Otázka

Ako pribrať?

Odpoveď

Vo všeobecnosti neexistuje jednoznačné kritérium na určenie cieľovej váhy, teda váhy, aká by prináležala práve vám. Súhlasím s vami, že vaša momentálna hmotnosť je kritická a je na hranici normality, i mierne pod ňou. Najlepším ukazovateľom cieľovej váhy je váha, akú ste mali pred tým, než sa vaša hmotnosť ustálila na 55 kg.

Dôležitým kritériom je aj riadne fungovanie menštruačného cyklu.V prípade, že jete riadne, pravidelne 6x denne, nie ste prieberčivá v jedle a jete všetko za radom, nediétujete a ste zdravá, vaše telo má svoju vlastnú múdrosť a ustáli sa na váhe, ktorú potrebuje a možno mu dôverovať.

Predsa však by som vám odporučila,aby ste vyhľadali svoju obvodnú lekárku a predostreli jej problém, spolu s ňou preskúmali možné somatické pozadie tejto skutočnosti, prípadne zvážili aj endokrinologické vyšetrenie, a zároveň aj vyhľadali psychológa a spolu s ním si dôkladne a podrobne preskúmali svoje stravovacie návyky, vzťah k jedlu, k sebe samej a k svojmu telu, či náhodou tam netkvie možná príčina vašich ťažkostí a vy si ju zatiaľ neuvedomujete.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať