Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako si udržať správnu váhu?

Asi pred pol rokom moj priatel odišiel do zahraničia, nemohla som bez neho vydržať a zacala som pocitovat priznaky anorexie. Vela som schudla, nemala som chut jest. Teraz sa mi uz apetit vracia, nechcem vsak velmi pribrat. Meriam 159 cm a vážim asi 51 kg. Snazim sa aj cvicit, no najma nejest. Rada by som mala 60 cm v pase. Nechcem vsak znovu "vpadnut" do anorexie.

Otázka

Ako si udržať správnu váhu?

Odpoveď

Robím si o Vás starosť, problém odluky od priateľa ste "riešili" nejedením. Na to si dávajte veľký pozor. Takto sa problémy neriešia! Vášmu priateľovi ste sa páčili taká, aká ste boli v čase pred jeho odchodom. Aj vy ste sa vtedy dobre cítili a boli ste snáď i v živote spokojná.

Proces zasycovania je proces organizmickej sebaregulácie, ktorý prebieha automaticky, v pravidelnom rytme, bez vedomej kontroly, končí nasýtením, prežívaním spokojnosti a pôžitku z najedenia a asimiláciou jedla. Vy sa snažíte regulovať jedenie z hlavy, manipulujete seba, svoje pocity hladu, a to je nebezpečné, môžete si tak úplne "rozštelovať" psychiku a byť veľmi nešťastná.

Odporúčam vám pravidelne 5 až 6-krát denne jesť, tak ako všetci zdraví ľudia, nediétovať, všetko jesť zaradom, s mierou, môžete pri tom aj cvičit, pohybovať sa, a vaša postava sa ustáli na takej hmotnosti, pre akú vás príroda stvorila a budete určite pekná a štíhla. Možno problém nespokojnosti so sebou, ktorý je za nereálnym vnímaním svojej postavy, by ste mohli riešiť v psychoterapii, do ktorej by ste mohli vstúpiť.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať