Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Môže byť silný dusivý kašeľ spôsobený asi mesačným zvýšeným dávkovaním tafenu? Môže mať jeho užívanie nejaké iné nežiaduce účinky?

Otázka

Môže byť silný dusivý kašeľ spôsobený asi mesačným zvýšeným dávkovaním tafenu? Môže mať jeho užívanie nejaké iné nežiaduce účinky?

Odpoveď

Pokiaľ ide o tafen, tak pravdepodobnosť, že váš kašeľ vyvolalo zvýšené dávkovanie tafenu, je prakticky nulová. Napokon, o to, či tam je súvis, alebo nie, sa môžete presvedčiť, ak tafen vysadíte na niekoľko dní.
Ak máte menej ako 19 rokov, tak výsledok difúznej kapacity pľúc = 64 % nál. hodnoty berte s rezervou. Nie sú pre tento test vypracované kvalitné referenčné hodnoty. Dôležité je, či máte ostatné parametre popri funkčnom vyšetrení dobré. Ak áno, a súčasne máte aj normálny obraz na HRCT pľúc, tak by som sa nestresoval. Prípadne sa ešte dajte vyšetriť aj kardiológom.
Ak ste sa dali vyšetriť v štátnom zdravotníctve (napr. v nemocnici Ružinov), a výsledok difúzie pľúv vám naďalej vŕta v hlave, tak si môžete dať difúziu v UTARCH Nitra , kde majú pre stanovovanie difúznej kapacity inú metodiku (a podľa mňa lepšiu), ako vo väčšine ostatných štátnych laboratórií. Zo súkromných pracovísk môžete skúsiť www.pneumoalergo.sk.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať