Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako donútiť dospelú ženu, 40 ročnú, aby navštívila lekára?

Ako donútit dospelú ženu, 40 rocnú, aby navštívila lekára alebo niekoho kto by ju vyšetril na anorexiu a v prípade, že je na anorexiu skutocne chorá o com sme my rodicia 100% presvedcení, ako ju donútit, aby sa liecila. My máme strach, že je už v takom štádiu anorexie, že už ani okamžité zacatie liecby jej nepomôže. Ona totiž na túto tému nie je ochotná s nikym diskutovat, pritom okrem vody a kávy prakticky nic nekonzumuje. A jej organizmus už ani nic neprijíma, lebo ak náhodou, alebo pod nátlakom nieco zje, zostane jej špatne a všetko z nej vrchom, alebo spodkom odíde. Co robit?

Otázka

Ako donútiť dospelú ženu, 40 ročnú, aby navštívila lekára?

Odpoveď

Ste v nezávideniahodnej situácii. Máte dospelú dcéru, ktorá má zrejme dlhé roky anorexiu a je úplne nekritická k svojmu stavu. Nechce si priznať, že trpí PPP, odmieta liečbu. Je pravda, že pacientku s PPP vo väčšine prípadov nie je možné donútiť k liečbe. Výnimku tvoria prípady, keď je hmotnosť extrémne nízka, alebo telesný a psychický stav veľmi závažný. V takýchto zriedkavých prípadoch je možná hospitalizácia aj proti vôli pacientky, čo zváži lekár.
Doporučujem navštíviť psychiatra v mieste bydliska, podrobne ho poinformujte o zdravotnom stave Vašej dcéry. Taktiež je vhodné navštíviť aj praktického lekára a zrealizovať aspoň laboratórne vyšetrenia.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať