Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako pribrať pri psychickom strese?

Mám 29r.,2 deti a dlhodobý problém s chudnutím. Začiatkom tohto roku som po rapídnom schudnutí absolvovala všetky možné vyšetrenia u gastroenterologičky počnúc gastrofibroskopiou až po rôzne odbery na alergie ale okrem zvýšenej kyseliny žalúdočnej mi nezistili nič. Vraj mám krčovite stiahnutý žalúdok pravdepodobne z psychického hľadiska. Skúšala mi dávať rôzne lieky na zníženie kyseliny ale neúspešne, nakoniec mi pomohol iba peritol po ktorom sa mi podarilo pribrať naspeť,no po niekoľkých mesiacoch som ho vysadila a začala som znova rapídne chudnúť, momentálne mám 174cm a 54 kg, za posledný mesiac som schudla skoro 4kg a chudnem dalej. Môj problém:už ráno ked vstávam sa budím s pocitom na zvracanie, neviem ranajkovať, pijem iba čaj, na obed síce niečo zjem ale neni toho veľa a už ma skoro všetko preženie, neviem čo mám robiť. Pracujem v škôlke ako upratovačka, cítim sa tam veľmi dobre, no doma mám veľké problémy, od rozvodu bývam s detmi pri starkej s ktorou vôbec nevychádzam, doma takmer vôbec nejem. Prosím vás poradte mi čo mám robiť a aké lieky by mi pomohli pribrať.

Otázka

Ako pribrať pri psychickom strese?

Odpoveď

keď máte dobrú skúsenosť s Peritolom, doporučujem opať ho začať užívať.
Problém so stravovaním môže súvisieť s Vašimi aktuálnymi problémami / ste rozvedená, nemáte vyriešenú bytovú otázku.../. Vhodné by bolo navštíviť psychiatra, ktorý môže medikamentózne upraviť napatie a prípadný smútok. Následne sa zlepší aj stravovanie a mala by ste pribrať.
Zároveň sa musíte začať stravovať pravidelne 6x denne, postupne zvačšujte porcie, vždy raňajkujte, jedzte mechanicky bez rozdielu či máte alebo nemáte chuť. Vaše telesné ťažkosti by mal riešiť obvodný lekár, resp. gastroenterolog.
Vzhľadom na údaj o dlhodobom trvaní chudnutia môže sa jednať aj o poruchu stravovania.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať