Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa zbaviť prejedania zo stresu?

Mám 19 rokov a posledné 3 mesiace som začala mať problémy s prejedaním sa a následným vyvolaným zvracaním. Prejedať sa začnem hlavne poobede, keď pociťujem najväčšiu únavu alebo keď som v strese. Naozaj by som s tým chcela prestat, ale neviem ako. Vždy keď si poviem, že už skončím, urobím to zase. Okrem toho, že to určite škodí môjmu organizmu, míňam dosť peňazí na jedlo, ktoré v podstate vyvrátim.....preto vás prosím, o radu ako sa zbaviť únavy a stresu iným spôsobom, než siahať po veľkom množstve jedla.

Otázka

Ako sa zbaviť prejedania zo stresu?

Odpoveď

Mali by ste si nájsť iné aktivity, ktorými sa zbavíte napatia, resp. ktoré Vás vedia zaujať napr. šport, alebo nejaká iná činnosť. Únavu a stres sa pokúste riešiť náhradnými aktivitami.
Je vhodné, aby ste sa začali stravovať pravidelne situácia keď ste hladná výrazne zvyšuje riziko prejedenia a vracania. Z tohoto dôvodu aj diétovanie je akoby "zotrvačníkom prejedania".
Ďalej doporučujem návštevu psychiatra alebo našej špecializovanej ambulancie - treba zvážiť medikamentóznu liečbu, ktorá môže znížiť frekvenciu prejedania a vracania.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať