Chcem sa dostať z bulímie no mám neuveriteľné výčitky a už po akomkoľvek jedle mám nutnosť ísť zvracať

Mám 31 rokov a už ani neviem ako dlho, možno už 6 rokov trpím bulímiou. No, tento rok je to najhoršie. Chcem sa z toho dostať. No, nastal problém, mám neuveriteľné výčitky a už po akomkoľvek jedle mám nutnosť ísť zvracať. Je to ako droga. Na všetko som pripravená, čítala som veľmi veľa článkov o poruchách príjmu v stravovaní. Ale ten nutkavý pocit nejde zastaviť. Existuje nejaká pomôcka??? Ktorú si vsugerujem? Nie je možné, voľakedy som normálne jedla, aj viac ako keď už som bola najedená, keď mi chutilo. A nikdy ma ani nenapadlo to dať von. Je to niečo hrozné. Keď to raz vyskúšate, neviete prestať. Je to jednoduché, myslíte si, že keď zjete aj niečo nezdravé, že z toho nepriberiete. Lenže keď sa do toho spadne... :( Viete mi poradiť, aj okrem toho, že by som mala ísť k psychiatrovi. Určite to budem riešiť, ak to nezvládnem sama, ale aspoň dovtedy?

Otázka

Chcem sa dostať z bulímie no mám neuveriteľné výčitky a už po akomkoľvek jedle mám nutnosť ísť zvracať

Odpoveď

Dobrý deň, vzhľadom na dĺžku trvania ochorenia a frekvenciu zvracania /po akomkoľvek jedle/ je vhodné aby ste čím skôr navštívili psychiatra a nespoliehali sa na samoliečbu, nakoľko frekventné vracanie je život ohrozujúci stav.

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.