Diéta a porucha príjmu potravy

Pred dvomi rokmi som mala alergickú reakciu po zjedení slnečnicových semienok. Lekárka mi kázala držať diétu, kedže som bola vystrašená tak som diétu dodržiavala, a začala som chudnúť. Chudnutie sa mi zapáčilo a už druhý rok som na diéte zemiaky.

Otázka

Pred dvomi rokmi som mala alergickú reakciu po zjedení slnečnicových semienok. Lekárka mi kázala držať diétu, kedže som bola vystrašená tak som diétu dodržiavala, a začala som chudnúť. Chudnutie sa mi zapáčilo a už druhý rok som na diéte zemiaky, mrkva, brokolica, kuracie mäso a rožok s višňovou marmeládou. Iné jedlá odmietam.

Tvrdím, že sa bojím možnej alergickej reakcie, aj keď je pravda, že sa bojím, ale mne sa páčilo, že som schudla za 4 mesiace 22 kíl, teraz si váhu udržujem, ale veľa krát tvrdím, že by sa mi páčilo ešte schudnúť. Pri výške 160 cm vážim 49 kíl. Myslíte, že by sa v mojom prípade mohlo jednať o nejakú poruch príjmu potravy alebo to je len problém s úzkosťou a strachom?

Odpoveď

Môže sa u Vás jednať o PPP a z toho, čo ste napísala, je to dosť pravdepodobné. Opakovane som sa v praxi stretla s pacientkami s PPP, ktorých ochorenie prepuklo po diéte, ktorá bola nutná zo zdravotných dôvodov a bola nariadená lekárom.

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.