Črevá odmietajú pracovať, trpím zápchou

2 roky som trpela anorexiou, neskôr bulímiou. Navštevovala som psychiatra, v augusta som s PPP sekla, odvtedy som pribrala na normálnu váhu, jem zdravú a pestrú stravu, veľa ovocia a zeleniny.

Otázka

2 roky som trpela anorexiou, neskôr bulímiou. Navštevovala som psychiatra, v augusta som s PPP sekla, odvtedy som pribrala na normálnu váhu, jem zdravú a pestrú stravu, veľa ovocia a zeleniny, neobmedzujem sa, iba na mäso sa nemôžem prinútiť, ale adekvátne ho v strave nahrádzať.

Snažím sa športovať niekoľko krát do týždňa, nie vždy sa mi to dá kvôli škole a práci. Môj problém je v tom, že aj napriek tomu, že som z toho vonku, moje črevá odmietajú pracovať a trpím permanentnou zápchou. v mojom píku PPP som brala okolo 17 tabliet Dulcolaxu na noc. Skúšala som čaje (senný list), ale ten je tiež návykový, pre spaním si dávam Psylium, ale aj tak sa mi nedarí úplne skončiť s laxatívami, aj keď momentálne si dávam od 3-5 tabliet na noc a nie každú noc. Ale aj tak by som sa toho chcela zbaviť.

Odpoveď

Skúste ráno sušené slivky namočené vo vode, alebo acidofilné mlieko nalačno, alebo teplú vodu nalačno. Ďalej môžete skúsiť Duphalac, keď sa pri jeho užívaní upraví stolica, jeho dávku postupne znižujte. Musíte byť trpezlivá, niekedy to môže trvať trochu dlhšie.

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.