Trpím bolesťami brucha v pravej časti

Asi 5 mesiacov trpím bolesťami brucha v pravej časti (oblasť medzi rebrami a pupkom), je to citlivé aj na tlak. Je to sprevádzané neprestajným nafúknutím brucha, vytláčaním konečníka a krvácaním z konečníka. Taktiež ma napína, občas zvraciam, mám pocit zimy a krúti sa mi hlava. Absolvovala som kolonoskopiu, gastrovyšetrenie, magnetickú rezonanciu žlčových ciest a magnetickú rezonanciu čriev, ako aj rôzne krvné testy. Všetky tieto vyšetrenia boli negatívne a teda doktori nevedia objasniť môj zdravotný stav. Viete mi poradiť čo by mohla byť príčina môjho stavu, prípadne aké vyšetrenia by som mala ešte absolvovať?

Otázka

Trpím bolesťami brucha v pravej časti

Odpoveď

Bolesť pociťovaná z vnútorných orgánov brušnej dutiny môže mať rôzne príčiny: zápal (akútny a chronický), vrátane zápalu spôsobeného mechanickým dráždením (napr. obličkové kamene), infekcia, narušenie normálnych mechanických procesov (napr. gastrointestinálna dysmotilita), novotvary ( zhubné, nezhubné), zmeny v nervoch, ktoré sú zodpovedné za prenos vnemov z brušnej dutiny, ischémia- nedokrvenie. Vo väčšine prípadov sú anamnéza a fyzikálne vyšetrenie postačujúce na stanovenie diagnózy. Potrebné je doplniť laboratórne testy, testy na prítomnosť infekčných a zápalových procesov, rovnako ako aj zobrazovanie techniky ( ultrazvuk brucha, MRI , CT, CT irigografia, endoskopické vyšetrenie ), určite je potrebné vyšetrenie stolice na okultné krvácanie.
Bolesť môže mať mnoho odlišných foriem. Chronická bolesť z bolesť z dutiny brušnej, môže byť \"organická\", spôsobená patologickou léziou ( poškodením), ktorú je možné zistiť štandardnými diagnostickými postupmi, alebo "funkčná", kde príčina nie je jasná a môže byť dôsledkom zmien viscerálnej ( útrobná) hypersenzitivity ( nadmerná citlivosť ) na periférnej alebo centrálnej úrovni.