Dostala som veľmi silné kŕče v oblasti žalúdka

Včera večer som dostala veľmi silné kŕče v oblasti žalúdka. Pichala celá vrchná časť brucha v časti kde končia rebrá po celej šírke, bolesť bola taká silná, že som nebola schopná pohnúť sa, ani sa poriadne nadýchnuť. Po približne štvrť hodine prudká bolesť začala veľmi pomaly ustupovať, no trvalo to približne dve hodiny, až kým som nezaspala. Stalo sa mi to predtým len raz, asi pred dvomi mesiacmi, no vtedy som to pripisovala tomu, že som večer veľmi hladná rýchlo zjedla makové rezance - myslela som, že to bolo makom, že jednoducho to bola reakcia prázdneho žalúdka. No tentokrát som mak nejedla, vlastne čo som za ten deň skonzumovala, bola porcia bolognských lasagní okolo obeda, dva párky približne o tretej poobede a potom opäť dva párky večer okolo siedmej. Tieto kŕče mi začali približne medzi deviatou a desiatou večer. Neviem, či to mohlo byť z jedla, alebo tie kŕče signalizujú vážnejší problém. Vedeli by ste mi, prosím, poradiť, čo takéto kŕče spôsobuje?

Otázka

Dostala som veľmi silné kŕče v oblasti žalúdka

Odpoveď

Dobrý deň, príčina bolestí v oblasti horného brucha je veľmi môže rôznorodá. Vzhľadom na súvis s najedením sa, môže byť problém v oblasti samotného žalúdka, žlčníka, podžalúdkovej žľazy. Ak by sa Vami uvádzané ťažkosti opakovali je potrebné vykonať vyšetrenia cestou Vášho praktického lekára pre dospelých.

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.