Pociťujem bolesť medzi lopatkami

Mam 27 rokov..uz dlhsi cas pocitujem bolest medzi lopatkami hlavne na pravej strane a v strednej casti chrbtice az hore po krk..mozno koli tomu pocitujem dychavicnost resp. potreba sa hlbo nadychnut. stava sa mi ze sa mi to podari az na 2-3 krat...pracujem ako casnik priblizne 260 hodin mesacne v psychicky a fyzicky dost vycerpavajucom prostredi...o par dni nastupujem na rehabilitacne cvicenia ( masaze a rozne ine procedury ) moja otazka je ci mi to pomoze alebo to mam riesit s dalsimi doktormi a druha ci to moze byt psychickeho charakteru...

Otázka

Pociťujem bolesť medzi lopatkami

Odpoveď

Bolesti hrudnej chrbtice najčastejšie vznikajú po neprimeranej fyzickej námahe, pobyte v chlade, nezanedbateľnú úlohu zohráva aj stres. Veľmi často je prítomné sťažené dýchanie a bolesť na hrudníku, bývajú prítomné blokády na chrbtici, sú bolestivé úpony rebier na mostíku a veľké prsné svaly, zhoršuje sa rozpínanie hrudníka pri nádychu.
Podľa môjho názoru by ste mali absolvovať procedúry a liečebnú telesnú výchovu podľa doporučenia rehabilitačného lekára. V cvičení je potrebné pokračovať dlhodobo.
Pýtate sa , či môže byť bolesť psychického charakteru - moja odpoveď je , že áno, dokonca existuje tzv. psychogénna bolesť, ktorá sprevádza psychiatrické ochorenia. Je jednoznačne dokázané, že vysoké percento pacientov s chronickými bolesťami trpí depresiou a naopak, pacienti, ktorí majú diagnostikovanú depresiu, vnímajú bolesť oveľa horšie.