Vyrážky na tvári

Mám 19 rokov a vyrážky ma trápia asi od 13-tich. "Vďaka" nim moja predtým pekná tvárička vyzerá dnes dosť zle: mám červené fliačiky po vyrážkach, na nose rozšírené póry a niekde doslova také menšie "dierky", po brade, a momentálne už aj lícach...

Otázka

Mám 19 rokov a vyrážky ma trápia asi od 13-tich. "Vďaka" nim moja predtým pekná tvárička vyzerá dnes dosť zle: mám červené fliačiky po vyrážkach, na nose rozšírené póry a niekde doslova také menšie "dierky", po brade, a momentálne už aj lícach sa mi začínajú robiť také hrbolčeky -zrejme tam budem mať nejaké podkožné virky.

A samozrejme, pred menzesom sa mi robia po tvári a popri ušiach už aj čosi ako vredy . Používam kozmetiku Mary Kay prvý mesiac. Predtým som vyskúšala všetko možné - nič extra nepomohlo, často som to menila. Robím si domácu mikrodermabráziu - bolo mi tak poradené(tiež od MK) , a bola som dvakrát v živote na lasery (kvôli tým fliačikom). Štve ma to, že moje rovesníčky majú obdobie akné už za sebou, a u mňa pretrváva aj napriek tomu, že v puberte už nie som.

Odpoveď

Dobrý deň, kozmetiku Mary Kay používajte aj naďalej, je veľmi kvalitná. Len by som bola opatrná pri Mikrodermálnej sade – ak je akné hnisavé, môžete si ho poroznášať po celej tvári. Pre Vás by som volila Starostlivosť o pleť Botanical Effects™ doplnenú o Starostlivosť o pleť so sklonom k akné. Pretože najdôležitejšie zo všetkého je správne si pleť ošetrovať ráno i večer.

Podľa typu Vašej pleti používajte čistiaci krém/gél, určite doplňte Sérum na čistenie pórov, následne Tonikum plus vhodný hydratačný krém a make up. Make up je naozaj dôležitý z ochranných dôvodov. Starostlivosť môžete doplniť o hĺbkovo čistiacu masku a ak chcete všetko trochu urýchliť, tiež odporúčam Regeneračné duo na deň a noc. Táto starostlivosť sa môže po takých 3-4 mesiacoch zmeniť, pretože dávate pleť "do normálu" a musíte byt flexibilná na to ako zareaguje.