Rozdiel vo výsledkoch železa

Som muž, 18 rokov, vytrvalostný športovec a mám ľahku anémiu, ktorú by som radšej nemal, najmä z dôvodu, že som vytrvalostný športovec.

Otázka

Som muž, 18 rokov, vytrvalostný športovec a mám ľahku anémiu, ktorú by som radšej nemal, najmä z dôvodu, že som vytrvalostný športovec. Hemoglobín mám pravidelne pod 140 g/l. Taktiež sa ukazuje aj iná veľmi veľka zvláštnosť: železa[Fe] mám nadbytok, viac ako 50 umol/l, ale zásobného železa[Ferit] mám len 17 ug/l. Obraciam sa na Vás s veľkou prosbou pretože lekári, nevedia ako je možné taký veľký nepomer medzi železom [Fe] a zásobnym železom [Ferit].

Odpoveď

Vzhľadom na to, že máte zníženú hodnotu hemoglobínu a tiež zníženú hladinu feritínu je predpokladaný dlhodobejší nedostatok železa. Aktuálna zvýšená hladina plazmatického železa vôbec nemusí odzrkadľovať dlhodobý stav. Je potrebné zvýšiť prísun železa v potravinách (zelenina a ovocie - najlepšie červené, orechy, strukoviny a samozrejme mäso) + dostatočný príjem kyseliny listovej + vitamínu B12 + vitamínu C. Po 2-3 mesiacoch si dajte skontrolovať krvné testy.

Textová Inzercia

Hempoint novy TXT
Plnospektrálny extrakt z kvetov konope vo svojej najprirodzenejšej podobe

Doprajte si prirodzenú kompozíciu všetkých aktívnych látok v ich prirodzenej synergii.