Podkožný vriedok – absces

Na pravej nohe, na vnútornej strane stehna sa mi pred dvoma týždňami vyhodila asi vyrážka. Išla z nej taká biela tekutina, potom som si to ďalej nevšímal a teraz asi pred dvoma dňami som si všimol, že mi to znovu napuchlo a išla mi z toho taká bledá krv, akoby zmiešaná z hnisom.

Otázka![Podkožný vriedok – absces](https://img.c.zdravie.sk/cache/article/201511/6WpPnRFqg6Vu0eccNcYv.jpg "Podkožný vriedok – absces")

Dobrý deň, chcem sa spýtať, na pravej nohe, na vnútornej strane stehna sa mi pred dvoma týždňami vyhodila asi vyrážka, išla z nej taká biela tekutina, potom som si to ďalej nevšímal a teraz asi pred dvoma dňami som si všimol, že mi to znovu napuchlo a išla mi z toho taká bledá krv, akoby zmiešaná z hnisom a ostala mi zväčšená uzlina, teda asi, je to také pod kožou ako fazuľka, veľké asi 3 cm, začal som si to natierať gáfrovou masťou a už to odpuchlo, ale uzlina je stále zväčšená.

Bolesť nepociťujem, na dotyk je dosť tvrdé, iné zdravotné ťažkosti nemám. čím by o mohlo byť prosím Vás spôsobené, lebo na internete sa človek dočíta veľa vecí. Nachídza sa to bližie k stehnu ako ku pohlavným orgánom. Vďaka.

OdpoveďZo zhnisanej a zle ošetrenej vyrážky vznikol podkožný hnisavý vriedok (absces) a ten treba odborne ošetriť a hlavne sterilne, aby sa infekcia nepreniesla do krvi a použiť pri tom účinnejšie dezinficiens a možno aj ATB masti. Každopádne to treba odborne otvoriť a odstrániť lôžko aby sa to netvorilo znovu a to môže urobiť len kožný lekár, alebo chirurg. Ihneď choďte do nejakej ambulancie a tam vám povedia čo ďalej. Keď to necháte tak budete potom potrebovať vážnejší zákrok a budú komplikácie.