skolioza

maria1113

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s reflexnou terapiou pri skolioze. Čítala som zaujímavý článok na nejakom českom fóre, kde jedna pani písala ako veľmi táto terapia pomohla jej dcére, ktorá má skoliozu. Neviete niekto niečo o tom? Ďakujem

kastanka

Najlepšou(inými zatracovanou) metódou,z ktorej sa momentálne vyvinuli rôzne druhy cvičení,je Vojtova metoda..Z jej princípov vznikla napr.momentálne najnovšie používaná "spirálna terapia"..,ale na Slovensku je týchto fyzioterapeutov ako maku..(Kováčová)-(v ČR,je to o inom..).Doporučujem nájsť kvalitného terapeuta..,my sme to štastie mali...

peter v

Ahoj. Skolioza: Podľa mňa sa vnutorné organy prisposobia. Čo sa týka operacie chrbtice, určite len v tých najhorších pripadoch, najučinnejšia je na to Vojtová reflexná terapia. Samozrejme, že hovorim o fyzioterapeutovi, ktorý má na tuto terapiu certifikát z Olomouca a nie nejaký dvojtýždňový kurz z neviemkade.

roni05

cinnost nejakeho vnutorneho organu je podla mojho nazoru neohrozena avsak je to dost neprijemna bolest,castokrat vyrazajuca akoby od srdca, prip. ako neznesitelna bolest zadnej casti hlavy, krce v koncatinach,obzvlast neprijemne je to v driekovej a bedrovej oblasti kedy je i obycajne sedneie trochu dlhsieho trvania viac-menej neznesitelne, cize castokrat dochadza k panikareniu.kazdopadne ked sa s tym nic nerobi, zivot vam to urcite neulahci

aljoška

Nie pri každej skolioze sa musí operovat.Treba len poctivo cvicit.Mna tiež ako dieta chceli operovat,ale mama ani moj vtedajší detský lekár to nepovolil.A urobili dobre.Cvičila som,spávala som v sadrovom korýtku a stav sa upravil.Samozrejme záleží aj od stupna postihnutia.