Krivy nos, nosna prepazka

Príspevok v téme: Krivy nos, nosna prepazka
James

prosim vas o rady .. ti ktori mate skusenosti .. rozmyslam o operacii nosa .. viac menej kvoli zdravotnym dovodom .. lebo uz dlho ma to trapy no nie zeby sa s tym nedalo zit .. tak ci tak .. trebalo by mi napravit nosnu prepazku a pravdepodobne aj celu kost .. aspon s mojho usudenia si myslim .. operacie sa nebojim velmi .. ale na moje pocudovanie som pocul .. ze nosna prepazka .. alebo kost teraz neviem .. ale proste ze vacsine ak nie az skoro kazdemu sa mu to po istej dobe posunie SPAT !! ... ako to je mozne alebo kvoli comu ?? .. viem ze prepazka ma tzv ( pamet ) .. ale aj napriek tomu ze nos je rovny .. resp. bude rovny .. sa prepazka spat moze vychylit ?? aj ked uz nema preco .. lebo nic na nu narobi natlak .. fakt padlo by mi par rad ludia .. budem len rad :) .. lebo to je jedine co ma trapy .. sorry za pravopis ak nahodou :) .. diki
------------------------
Plastická operácia nosa - rinoplastika www.zdravie.sk

James

no aj ja mam rad sneh ... sneh u nas pada aj dnes vkuse od vcera rana tusim .. a ja som z vychodu :D z takeho maleho smiesneho mesta urcite by si nepoznala .. tak ta tym nebudem zatazovat :D:D .. ale tak nasnezilo riadne .. by som sa aj sankoval uz :D:D .. ale aj tak radsej mam casy letne :D:D a ta operacia .. som pocul ze sa moze cakat aj polroka za nou takze v jari asi tazko uz :(

James

no neviem na co skor reagovat :D:D ale si spominala ze chrasty sa ti robia .. tak ja som nemal este ani raz asi .. neviem no asi nie .. vedies :D:D lae mozno pride aj to :D .. no ale si predstav ze raz som bol trocha hluchy :D:D .. ale len trosku :D .. ale to z teho ze stale ked som siiel spat som si dal sluchadla do usi a pocuval hudbu .. lebo pri hudbe sa mi lepsie zaspava .. ale to uz bolo fakt dost :D .. ked som neskor zistil ze pri spanku je ludske ucho ovela citlivejsie ako ked clovek nespi .. a ze vtedy sa najviac poskodzuje .. tak som s tym prestal .. ale vazne citil som to trocha .. uz je to lepsie by som povedal .. no neviem ci si len nenamyslam .. ale nikdy nepocuvat v spanku na sluchadla hudbu :D fakt .. robi to svoje .. ked tak tak si ticho pustim len tak cez mobil a nie cez sluchadla :DD .. takze to som obmedzil .. ked nahoodu tak takym veciam sa vyhybaj :D .. hej ja ked nemam muconasal .. tak po kazdom kricim :D som zufaly uz .. prehladavm vsetky zasuvky ci niekde nesu zbitky .. raz som tusim rozbil flasticku a uplne zo spodu co tam kvapocky boli som si dal :D .. uz sa nedalo , uz aj teraz mam len trocha .. tak treba kupit opat :) no nase nosy su cisla teda :D ale pocuj si hovorila ze prepazka moze byt kriva aj preto ze moze rychlejsie rast nos .. takze nase prepazky su rychlejsie v zavodoch ako tie rovne bez problemov :D

zuzic

no a ano snezilo:)) som bola cely vecer nacapen a na okne ako mucha:) a pozerala von milujem snech:) len ho mohlo aj viac napadat...ozaj odkial si? ja z nr...no ten ma napady ze v lete...vtedy no ja neviem som pocula ze sa v teple horsie zastavuje krvacanie...no ja viem ake je to leto po 18:))) brat bude mat devetnast ale minuly rok po osemnastke to bolo naozaj divoke leto:)) a to nemoze inokedy? na jar nechces?

zuzic

joj james:)) to naparovanie nespominaj, kek ma z toho bolel jak hovado:)) a oci cele zaslzene:) no mne dneska sa minul mucinasal uz som robila taky bordel, uplne som bola nervozna nechapem to...uz naozaj jak droga sak uz som nervava ked mi dojde...ale mam este dva stare:) tak som si dnes zas dala osem kvapiek do kazdej a teraz sa drzim sice citim dutiny ale nemozem prehanat zas s kvapkami...svine male:) neboj sa urcite nie som posledna:) ale prva to sa tesim:)) nie ja mam rada uprimnych ludi. vies bola by som rada keby som si to namyslala. no to ze to moze poskodit sluch som zistovala az potom ako mi zacali problemy aj so sluchomm. predtym som nevedela ze by to mohlo poskodit...a ja som si to ani nevsimla len ma zacali upozornovat ostatni ze sak som na teba kricala co si hlucha? alebo celu pisomku sa ta pytam a ty nic. alebo jednoducho divam sa nanho on nieco hovori pocujem len take...no jak ti to mam povedat..take ze len hlas ale slova nepocujem to sa mi zleje...ale ja som o tom nevedela kym ma oni neupozornili...no a ta hudba to ti poviem to je na nervy:) nikdy som nepocuvala nahlas hudbu lebo vzdy mi mama hovorila ze potom budem hlucha:) tak som nepocuvala sluchatka aj ked vsetci pocuvali. a vidis aj tak! tak teraz uz pocuvam:) ale nie moc nahlas len tak...no myslim ze nerobim az tak paniku:) ked som to tri roky neriesila ja tava, az ked som sa zacala dusit som to riesila no vidis aka som sprosta:) keby som to riesila skor mozno by to bolo lepsie...ale ved my sme dost mudry:) hlavne ze vieme ze ten nos je svina to je najhlavnejsie:)) ale snazim sa zistovat uz rok hladam nejake materialy po nete, oytam sa doktorov na nete, poradne atd...dost toho robim ale nikde na tych tisicich strankach som nenasla uplnu pricinu. viem len ze ked je dlhsia nadcha ako zri mesiace je to chronicke. pricin je strasne vela ale ziadna nesedi na mna:( ja som jednoducho original:)) no ale vies...ked tu zacnu ist z nosa chrasty, uz si mal niekedy? vtedy je to okrem bolesti sliznice este strasne paliva bolest nosa...jednoducho vtedy len si tam dam trocha kvapiek a jak keby si dal sol do rany:( ked mam chrasty uz to neviem riesit. a ked mas tu krv v ustach..no fuj..vtedy je to najhorsie:( no nase nosy su dva najneposlusnejsie tvory na svete:) fuj hanba im:)) len keby si dalo povedat...inac v case zufalstva som si uz aj bazovy sirup liala do nosa:) sranda bola:))

James

a este jedna vec !! :D .. doktor mi povedal ze OK ak budes chciet tak mozes .. cez prazdniny !! .. chapes co to je ... operovat pred letom by som asi nestihol .. a po lete .. to je prakticky o rok ... dalsi rok .. z toho sa asi zblaznim .. ja leto nechcem stravit doma .. cele leto :( .. a tak milujem leto .. a keby ze sa dam na zaciatku prazdnin aj tak .. niekedy ma clovek aj 2 mesiace opuchnuty nos .. a 18 bez leta to je co ? :( .. a ani kupat by som sa nemohol tri mesiacie po operacke ::((

James

No ja som sa tusim pred vcerom naparoval :) :D no skus hadat ako to dopadlo .. nijak :D nic sa nezlepsilo ..len ma uplne bolel chrbat z toho ze som na tym bol zohnuty skoro pol hodiny :D:D .. takze asi tak .. jedine co pomaha je muconasal plus :DD .. smutne .. ja mam tiez kvapky stale v skole :D:D .. tusim vcera som zabudol.. no pohroma to bola .. bolest hlavy .. trocha stupla teplota .. aspon tak sa stale trocha citim .. taka horucava na mna pride ..no vrajze zeny znesu viac :D .. ale aj tak nemali by sa trapit takymi kravinami .. nie je to fer :) .. no dakujem za gratulovanie k 18 :D si prva to si pis :D .. len aby nie aj posledna dufam :D no ale spat k teme .. ja som tiez skusal vsetko .. na nic nemozem prist .. uz dneska mam tusim tretiu davku kvapiek .. a na noc etse jendu si dam urcite .. ale zatial sa o ten sluch neboj .. raz som cital ze hoc moze prepazka mat na svedomi aj to .. ale tak .. ty urcitenemas az tak krivu .. ked aj doktor ti povedal .. co vies mozno sa len bojis a uz si trocha namyslas .. ale nic v zlom.. len vies niektore veci zalezia velmi na psychike .. clovek sa boji a preto bada a bada .. a nakoniec si mozno nahovoro ze predsa aj to nefuguje ako ma a tak .. mozno pocuvas nahlas hudbu :) .. ale nie .. davaj si nato pozor .. ale nerob hned paniku lebo to ti nepomoze .. ale pozor si treba davat .. a treba zistovat nove veci . aby sme boli mudrejsi .. .. no vidis ze tych rad tiez nemam vela takze nechcem ti nic hovorit .. mne okrem kvapiek nepomaha nic .. ale to "pomaha" .. by som mal pisat asi s uvodzovkami :D .. netrap sa s tym urcite sa nieco najde .. ale je to blbe s tymi nasimi nosmi :( ... u vas snezi ? :D

zuzic

dat tomu cas...tri roky tomu slahnutemu nosu nestacili?!:) skusala som aj od starych materi take kravinky vselijake..aj naparovania ale to je blbost ako vsetko. mne pomaha len tie agresivne navykove veci...fakt neviem ako dalej...no mam stastie. bol naozaj uzasny aj lekar aj clovek. pred polrokom som ho stretla a pytal sa ci mi je uz lepsie. ked som mu povedala ze nie zatvaril sa tak ustarostene a povedal nech za nim pridem. tak som isla no nic nenasiel. zeby to mohla byt este alergia na chlad ale zas to by som nemala stale aj v lete aj v zime...a ze nech si davam vincentku no to tiez nepomoze. tabletky aj ja odmietam ale ked zistim ze mi stupa horucka uz od toho zapalu nepomozem si. inak som bola take zdrave dieta...ja mma zase kopu kart tensich, u kazdeho krcneho v meste skoro:) vidis ale jeden nos a pokazil mi usi, nakratko vtedy aj zaludok a celu ma oslabuje, aj psychicky som nervozna a tak..hm obmedzit kvapky...ked si nedam vecee nezaspim no ked si nedam rano v skole sa nemozem sustredit a pokaslem to. poznam to ked si nedam nedokazem pracovat naplno. tak si berem aj do skoly aj v skole si davam...nemozem inak aj chrasty mam v nose...neviem co mam robit tie tri roky kym ma zoperuju:( babickine rady nepomahaju, medicina tiez nie...po vianociach mozem ist zas na krcne ked mi zistia porucuh sluchu asi sa zblaznim...chapes to mam 15 a pomaly mi vynechaju uz dva zmysly...sa citim ako hypochonder ked mi nikto na to nevie prist co mi je...ani chlapci by sa nemali trapit:) ved vies my zeny znesieme viac bolesti:) ja tiez milujem sport ale takto to nejde. len sa idem korculovat a na druhy den zapalene hrdlo:( hej v zatvorenom priestore sa upchava najviac vonku aspon trochu povoli...no tak blahozem ti k dospelosti co bude o chvilu:) dufam ze som prva co ti blahozela:) ale netrap sa kvoli mne ja som si uz zvykla ze mi nikto nepomoze...:( len keby som vedela co mam este robit??? ved som vyskusala hadam uz vsetko co osm mohla...

James

No presne tak ako hovoris .. a mas stastie ked si natrafila na dobreho doktora .. v dnesnej dobe to je trocha problem .. ja tiez chytim vsetko co sa da .. poslednu dobu sa ale riadne dupujem vitaminmi .. a predsa trocha pomahaju .. tabletky uz odmietam brat .. lebo sa citim ako stary dedo alebo dajaky chorlavy blbecek :( a pritom by som bol uplne fit nebyt nosa .. u doktora mam taku hrubu kartu asi ako nikto .. no strasne vela aj vymeskam v skole .. a tabletkami sa uz odmietam dupovat .. za kazdy druhy tyzden pridem do doktorky a mi predpise antibiotika !! :( .. ale tak ci tak nemam sa co stazovat .. som chlap :D .. ale dievcata by take sproste ochorenia nemuseli mat .. vazne tak sa trapit .. :( .. co mala somarinka v nose dokaze zapricinit co ?? ja by som ti poradil aspon trocha obmedzit tie kvapky .. aj ked viem ake to je .. davaj si ich napr len vecer .. a ked sa ti upcha nos .. tak chod na cerstvy vzduch .. stavim sa ze vacsinou sa ti upcha ked nic nevykonavas take .. napr v skole ?? a v zatvorenom priestore .. aspon u mna to tak funguje .. niekedy ani cerstvy vzduch nepomoze .. a tiez kondicku mam nanic .. aj ked by som nemusel .. aj som cvicil a niesom clovek co sedi na zadku .. ale dokonca dost hyperaktivny .. a aj tak .. vacsinou dyhcam ustami ako aj ty .. a to je hlavna pricina ze stale ochorieme .. neviem .. vazne co by som robil na tvojom mieste :( .. daj tomu nieaky cas .. poskusaj zopar veci .. napr od starych mamiciek :D .. aby si rychlo neskakala do rozhodnuti .. inac .. ja to prezivam v takom stave asi od 14 alebo tak niejak .. takze ja som to neijak odzil do tej 18 .. no este nie :D .. .. no a momentalne mam samozrejme 17 .. o dva mesiace a zopar dni mam 18

zuzic

no vies mna vtedy operoval uzasny lekar, ten sa snazil velmi a verim mu ked povedal ze to neni take zle...ale v com je potom problem? nechapem...on ma este po vizite zavolal a vysetril strasne sa snazil a nic nenasiel..nikdy som nebyvala casto chora, do desiatich rokov som mala mozno styri krat chripku a to je vsetko. posledne roky chytim vsetko co sa da, ale ani nie tak chripkove ale hrdlo ma stale boli od toho, tie hlieny mi odoberaju chut takze som mala uz aj problemy s nechutenstvom ze som skoro nic nejedla len ma nutila rodina...mne chcel tiez najskor vybrat krcne mandle- mam ich skarede od zapalov velke a zjazvene ale nakoniec sa dohodli ze ked nie su anginy dalsi zakrok nebudu robit...ze tam pricina aj tak neni...no mne sa ani nezdalo ze mi to dolieha na sluch len od jedneho casu nerozumiem ucitelkam co hovoria, spoluziakov uplne sa mi zlievaju zvuky...nechcem prist aj o sluch ale porad mi co mam robit ked ziadny doktor mi nevie pomoct?:( ak ti mozem poradit ja by som na operaciu isla. v kazdej operacii su ukryte urcite rizika, mne tiez moze aj ta mandla dorast, aj to co mi neskor operovali sa mi moze vratit ale chcem vsetko vyskusat co sa da aby som mala pokoj. na tvojom mieste by som isla kym mas aspon uska v poriadku, zevraj zlym dychanim mozeme mat potom aj problemy s plucami som citala a vselico...urcite by som isla ked mozes:( ja som nepocula ze po prepazke sa moze vratit ani znami co to mali nehovorili ze by potom mali nejake problemy...isla by som urcite...ale dalsie tri roky cakat predsa nemozem...co mam robit? uz som obehala hadam vsetkych krcnych v meste a nikto nic...ved vies ake to je, das si kvapky nicis sa a bolesti nosa, nedas zapal dutin a bolesti hlavy...no tak mam na vyber- co si mam vybrat?:(