zápcha

katalinka

mne to psyllium nezaberá...tiež reakcia ako ty
skús od RYOR pohár života (3,60 euro)
slivky zaberajú sušené, ale aj šťava myslím že v bio obchode ju majú aj u nás

sisina8

Odporucam rano nalacno konzumovat Psyllium(skorocel indicky)-je to rozpustna vlaknina, da sa kupit v predajnach zdravej vyzivy, alebo aj na nete sa da objednat(firma Dimica, pozri cez google)Je to lacne a velmi ucinne, zarucujem upravu stolice do 2-3 dni. Vlakninu mozes konzumovat denne, ak mas tieto problemy, nie je navykova.

Wiqi

katalinka kupila som si psyllium dala som si dnes prvy krat a som z toho nafuknuta jak balon:Dna ranajky som mala vlocky a jem aj activiu,no vcera vecer som si dala prehanadlo ktore malo zaucinkovat o osem hodin tak som rano cakala a nic..

Denz

Pri zápche sa nesnažte silou-mocou tlačiť, lebo to zvyšuje riziko vzniku bolestivých hemeroidov a trhlín v konečníku. Pri sedení na záchode mnohým ľuďom pomáha mierny predkon a položenie nôh na nízku stoličku.
Chybné návyky pri vypráždňovaní pomôže odstrániť niekoľko jednoduchých opatrení. Neodkladajte návšetvu toalety pri nutkaní na stolicu, pretože zdržiavanie spôsobuje zahustenie stolice.
Každý deň vymedzte čas, keď sa môžete nerušene venovať vyprázdneniu. Väčšine ľudí vyhovuje čas po raňajkách, po rannej šálke kávy, pohári teplej vody alebo po užití preparátov podporujúcich peristaltiku, čiže periodický pohyb, ktorý posúva stolicu v čreve.
Neužívajte však preháňadlá bez konzultácie s lekárom. Ráno môžete vypiť pohár slivkového džúsu alebo večer pred spaním zjesť niekoľko sušených sliviek, ktoré pôsobia ako mierne preháňadlo a pritom nenarušujú peristaltiku.

Čítajte viac: primar.sme.sk