Nemina-der,die,das...

Príspevok v téme: Nemina-der,die,das...
nemina

ucim sa nemcinu ale robi mi strasne problemy - nedokazem si zapamatat slovicka s der,die,das...inak slovicka si pamatam lahko ale cleny tie absolutne...a este aj mnozne cisla mi robia strasny problem.navyse prisna profesorka.nepoznate neake pomocku aby mi to slo lahsie?niekedy stravim nad slovickami 3 hodiny a predsa nic neviem...

katka...

Rod niektorych podst. mien mozno urcit podla koncoviek.
Muzsky rod DER- -er, -ler, -ner, -ig, ling, -ism, -us, -or.
Zensky rod DIE- in, -ung, -heit, -keit, -schaft, - ei, ie, tat, tion, ik, ur.
Stredny rod DAS- chen, -lein, (-s)tel, tum.

nemina

ja som skor myslela ako si zapametat,ze napr. pred slovom Butter je die a nie der
alebo preco je der tisch a nie das
proste ja sa musim ucit tak aby som si to mohla odvodnit,lenze toto odvodnenie nema kazde PM ma specificky clen,ktory sa mozem len na biflit a biflovanie z duse neznasam

0vecka

Der die das wir fragen dies und das,
wir fragen auch warum denn wer nicht fragt bleibt dumm- sorrac som nemcinu nevidel 5 rokov :)

jajka001_

katty, ja by som zaspala :))strašnéé, a ja ked na mna pride hlad, najest sa musim bo mam potom hypoglykemiu, chapes toči sa so mnou svet, je mi zle, na odpadnutie, rozklepem sa, rozboli ma hlava - takze ja by som mala jedlo urcite prihriate prva :)

katty192

tak to máš môj obdiv
vieš ako vyzeral môj dnešný deň? ráno som si dala mlieko s vločkami, potom som prišla do práce a asi po hodine sme začali s poradou, štvorhodinovou, v jednej miestnosti sme boli celé 4 hodiny, spali sme tam už, vydýchali celú miestnosť, a potom, keď niekomu došlo, žeby sme sa mohli už aj rozísť, plížili sme sa ku kuchynke, všetky, s našími obedíkmi a bitka, nie doslovne, ale závideli sme si, ktorá už mala zohriate jedlo...
tiež dijetujem?:)
vzdialim sa:))

katty129

nedám, dala som si vitalis, ale môžeš mi ich tuto na kraj stola položiť, ďakujem
pôjdem otvoriť sud piva, dáš si?:)