Nevera - Ano alebo Nie ?

Príspevok v téme: Nevera - Ano alebo Nie ?
aborigin

Ahojte :)

Pred nedávnom som tu na tomto fore riešil svoju osobnú skúsenosť s neverou.. Nakolko mi prišlo viacero mailov, bola by škoda sa tejto nemilej súčasti nášho života nepovenovať trochu viac. Mám 29 a neveru poznám z oboch strán.. Moja posledná skúsenosť je zo strany "poškodeného" t.j. ublížené bolo mne :) Snáď preto som sa snažil nájsť podstatu a zamýšlal som sa nad príčinami jej vzniku.

V prvom rade treba podotknúť, že nie všetci sú schopní nevery.. V mojom predchádzajúcom vzťahu by ma to ani nenapadlo.. Môj stav zalúbenosti, mi to proste nedovolil.. Zmúdrieť však môžeš len v tom prípade, keď si bol pred tým blázon a to ja som teda do nej bol :) Ak sa nachádzate v tomto stave a cítite to isté od svojho partnera, rovno môžte kliknúť na tému rodičovstvo a výchova detí. Máte vyhraté a fandím Vám. Ste emocionálne dospelí...

Svojím spôsobom však nevera nie je až tak zlá, záleží ako sa k nej postavíte. Najdôležitejšie je uvedomiť si svoj stav k súčasnému partnerovi.. 1. Milujem ho, ale občas si uhnem.. 2. Mám syndrom opice - držím sa nalomeného konára, kým pevne druhý nedržím v rukách..

V prvom prípade, je to hra hormónov, biologická záležitosť.. Som sebec, ktorý sa riadi pohlavným pudom. Avšak svoj stav k svojmu partnerovi mám pevne definovaný, milujem ho a budem s ním, nehryzie ma svedomie. Pozor však na to aby u Vás neveru neodhalil. Ako náhle to zistí, Váš vzťah už nikdy nebude ako predtým a jeden z Vás už nikdy nebude šťastný, ak vôbec ešte budete spolu.

V druhom prípade, je to o dosť horšie. Každopádne neznášam tento druh nevery, je to slabošské.. Držím sa partnera dovtedy kým nemám istého nového. Tu by som chcel podotknúť, ak ste v úlohe poškodeného, rovno zabudnite že sa k Vám partner vráti.. Zachovajte si hrdosť a nekopte ako ranený býk na všetky strany.. Toreador sa Vám aj tak uhne a mávajúc červenou handrou navyše pozabáva publikum. Rohy totiž nie sú Amorov šíp. Prijmite svoju porážku bez boja a radšej sa mu chladnokrvne pozerajte do očí, určite ho to zabolí viac.

V dnešnej dobe, kde el. komunikácia je súčasťou nášho života, je najmenší problém podviesť partnera hoci aj smskou na toalete. Každé 3 manželstvo končí rozvodom aj keď nie vždy je v tom nevera.. Žiaľ nevera je tu od pradávna, je asi najvyšší čas ju začať akceptovať..

perlorodka

A čo také ospravedlnenie nevery,, že svojho partnera ľúbim, len v sexe potrebujem niečo viac a tak to hľadám u niekoho iného, ale partnerovi tým neubližujem, lebo moja láska k nemu tou neverou nezaniká, o ničom nevie, všetko pred ním tajím a milenca mám len na to sexuálne uspokojenie. Hmm? Stále sa tu niekomu zdá, že nevera je iba pre ľudí ktorí neľúbia dostatočne?

majula36

skus komunikovať s človekom, ktorý holduje alkoholu.nemožné, psychicky ťa stiahne na totálne dno a po čase začínaš o sebe pochybovať,najskôr sa snažíš zachrániť jeho a váš vzťah a na koci už iba sama seba a v mojom prípade aj deti.
Ale kým sme sa ľubili tak existoval pre mňa ako partner iba on.....nevera nebola prípustná....

sweet_lolitta

Nuz neviem, u kazdeho je to ine ako vidim, ale ja ked nie som spokojna s niecim na partnerovi, tak si otvorim hubu a porozpravam sa. Riesit nezhody s partnerom jedenim cokolady, neverou alebo cimkolvek inym ako konfrontaciou je podla mojho nazoru hlupost, ktora vedie povacsine k rozchodu. Cize nie nevera, ale nedostatok komunikacie rozbiju vztah...

majula36

ja ju nikomu neberiem, len hovorím, že v tom vzťahu niečo nefunguje a viem o čom hovorím.sama som tým prešla.podvádzala som,lebo som bola vo vzťahu nespokojná a nakoniec sa môj vzťah skončil rozchodom, nie kvoli mojej nevere, ale pre vzájomné odcudzenie.

len toto

Je to kazdeho osobna vec. Ja osobne by som nedokazal fungovat s niekym, kto by ju bral ako samozrejmost. Vstah je aj o vernosti a aj preto v nom som. Nie som ta povaha, ktora by neveru dokazala tolerovat, ci uz moju, alebo partnerkynu.

majula36

Nevera vo vztahu kde sa 2 ludia lubia nema čo robiť.Ak sa raz objaví je len dôkazom toho, že vo vztahu niečo nefunguje.

sweet_lolitta

tak ako tu uz bolo zoparkrat napisane, uz ani ja sa neobtazujem s moralizovanim alebo hovorenim o prirode..
Podla mna je jednoducho super, ked sa ucastnici vztahu dohodnu na pravidlach a kto nesuhlasi, moze odist. To je sloboda. Ked obom vyhovuje monogamia, nech sa paci. Ked maju radi absolutnu slobodu, majte si ju. Ale netreba zabudat na celu skalu co je medzi tym. Rozne sexualne spestrenia spolu s partnerom, ale swingers alebo ine. Je tolko sposobov, ktore nepatria ani medzi monogamiu ani medzi otvoreny vztah a ludia su s tym ok :)
Ja osobne sa nazdavam, ze sulozit cely zivot s jednym clovekom je dost nudne. Ok, spodne pradielka alebo role vedia okorenit, ale ci je to ekvivalent k novemu cloveku v posteli, to je snad individualne...:)
Ja som za lasku aj medzi novymi ludmi, no treba sa mozno pred tym porozpravat, aby nevznikali nedorozumenia a sceny, ked to dotycny/a v posteli nepochopia a zacnu si robit na "nasho" partnera narok.. Myslim, ze je fer, ked kazdy vie, na com je :)

katalinka

asi tu máte hon na čarodejnice :-), alebo čarodejníkov :-D ?
prečítala som myslím všetky príspevky, môj názor je taký, že nevera je zlá, aj ja sa cítim byť zásadová v mnohých ohľadoch partnerského života, ale nevidím všetko čierno-bielo...Svet je farebný, vzťahy sú rôznorodé, ľudia cítia a prežívajú lásku inak. A to je na svete to krásne, to že sme iní.Hovoriť nikdy....keď budem mať 90 rokov a 40 stupňové horúčky a potom to poviem, bude to mať váhu.Momentálna to slovo nepoužívam, nie som jasnovidec a neviem čo ma v živote čaká.Snažím sa len správať sa k ľuďom tak, ako by som chcela aby sa oni chovali ku mne...
Držím vám všetkým palce aby ste nikdy nemuseli s partnerom riešiť tému nevera... :oD