Nekomutatívnosť !!! :(

Príspevok v téme: Nekomutatívnosť !!! :(
buqe

Ahojte.. Mám 16 rokov.. Raz som sem písal ohľadom toho že som mal veľké depresie. To už je našťastie v pohode ale trápi ma iný problém.

Na začiatok uvediem:
----------------------
Ako som už vtedy spomínal. V škôlke som mal jedného kamaráta v škole do 9 ročníka maximálne dvoch troch. Čo ma dosť štvalo a s nimi som sa bavil v tom čase iba o mojich záujmoch (počítače, IT).

Kdea a aký problém nastal?
----------------------
Problém nastáva v tom, že keď sme s partiou vonku alebo som s nejakým človekom sám vonku tak proste nedokážem rozviesť konverzáciu. Proste neviem sa "rozrozprávať". Vďaka tomuto problému mám aj problémy s pár ľuďmi ktorý ma "postupne" odtrhávajú z mojej partie lebo všetkých okrem mňa "presúvajú" k nim. Jednoducho povedané: vznikla nová partia s pár babami ktoré si pritiahli všetkých kamošov z našej partii OKREM MŇA pretože mi nepriamo ta baba povedala cez kamoša že, citujem: "Vieš čo radšej nie pretože ak bude tak ticho ako dnes, tak to vážne nemá význam. Prepáč ale je to tak.". Toto mi povedala aj partia ešte pred polrokom.

Na druhej strane tento problém som ČIASTOČNE vyriešil ale stále je tu ten podstatný problém. Ako začat konverzáciu. Ako ju udržiavať a podobne.. a čo je najhoršie, je to že ja sa neviem často zapájať do konverzácie. Ako som v úvode písal tak skutočne ja veľké skúsenosti nemám pretože nemal som ich odnikadiaľ nabrať :-((

Musím povedať mal som sk****ne detstvo. (prepáčte za vulgarizmus :/)

Neviete ako by sa to dalo vyriešiť? Prípadne čo by mi vedelo pomôcť? A akým spôsobom?

Ďakujem. S pozdravom buqe(16)

maatooo

Ahoj buqe.
To co pises mi pripomina moju ranu pubertu a obdobie po tom. Tiez som mal nic moc detstvo - z pohladu ako som vychadzal s otcom.
To co pises o sebe len potvrdzuje ze si o hodne vpredu pred ostatnymi. Uvedomujes a zrovnavas si veci, ktore ti su jasne ze niesu spravne. Kym sa ale dokazes na to pozriet objektivne- tj. s pohladu skusenosti, budes musiet zazit este vela pocitov, ktore ta mozu klamat. Hlavne sa nedaj zviest myslienkou ze ty si nejaky horsi. Ja by som ti poradil byt trocha viac "egoisticky" v zmysle hladat skor co taha teba (co robit, nad cim rozmyslat ) a drzat na uzde podcenovanie sa. Vybuduj si kladny obraz o sebe a snaz sa ho udrziavat skutkami. A tiez si viac vsimaj ze aj ini ludia maju chyby. To ti pomoze odvazit sa ist vlastnou cestou namiesto toho kopirovat co robi niekto iny.
Mne to trvalo cele roky kym som sa odvazil byt sam sebou. A neskor si zacnes to ze si iny vazit, lebo to ta definuje. Ide len oto aby si to vedel aj zurocit k niecomu dobremu. Drzim palce. Dufam ze som ti pomohol.

jajka001_

kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť. takze, snaz sa zapadnut. dá sa to naučiť, treba veľa na tom pracovať, naučiť sa hodiť strach a pocit trápnosti za hlavu a kecať aj o veciach, o ktorych ta kecať nebavi, ale dobre sa pocuvaju.
psycholog ti pomoze (ak bude dobrý)

buqe

pre katty192: No máš pravdu puberta s nimi plieska. Áno nechcem sa im do toho nasilu miešať aj keď dávam nenápadne signály že sa mi to nepáči.

katty192

čože? ty nechceš? to sa zapredá kamarát, za "priazeň" nejakých babeniek, ktoré to nemajú celkom v poriadku v hlavičkách? ti poviem, puberta a arogancia s nimi plieska

buqe

pre katty192: Oni by sa aj zastali len to sú také baby že keď raz povedia že "dnes nie" tak sa urazia a sa na nich úplne vykašlú. A nechcem aby vďaka mne to tak dopadlo.

buqe

pre katty192: Hovoril. Teda iba s mojim najlepším kamarátom. Ten mi práve vo všetkom pomohol a som už o kus bližšie k realite za čo mu strašne ďakujem ale tento problém je TROŠKU aj na neho veľa chápeš :)
Ale inak že ma štve práve toto vedia všetci no hovoril som o tom iba s ním.

buqe

ešte raz pre katty192 :D : V podstate všetko mám rád. Jediné čo moc nemusím sú ľudovky inak je to pohoda. Proste všetko to "fičí". :)

pre tinusenka456: To zas ja chápem úplne presne keďže s tým žijem.