Vegetarianstvo

Sonis

Ahoj, Sofi! :)

Ja som vegetariánka, a už to bude rok!
Moje dôvody boli:

1. Úcta k zvieratám a ich právam!
2. Viac odolný proti chorobám
4. kvôli postave

Samozrejme, že som postupovala pomaly. Časom som obmedzovala mäso až som ho vynechala úplne. Nezapieram, že mi aj chýbalo a mala som chuť, ale mám pevnú voľu a vďaka tomu som nezhrešila. Moji rodičia a môj brat ( Strašný jedák mäsa spolu s otcom ) mi neverili, že to vydržím. Dávali mi mesiac a potom polrok a vzdám to. Ešte aj to ma viedlo k tomu a povzbudzovalo ma nevzdať to. Mäso mi teraz nechýba, ale nahradzujem si ho.

Obilniny, pohánka, vajcia, nízkotučné mlieko, sójové produkty atď, atď :)

P.S. Som rada, že som si to vybrala a nemenila by som! Povec mi ty niečo o tom.

annegarde

To,ci niekto je alebo neje maso,ci si to jeho telo ziada,alebo neziada,to je stav jeho \"DUSE\"
Ak je Tvoja dusa zdrava,je zdrave aj Tvoje telo.

PetoSmeto

Tak ako Kendi povedal, je velky rozdiel medzi vegetarianskou a bezmasitou stravou. To je aj dovod, preco niektori "vegetariani" dopadnu tak zle. :-)

annegarde

Velmi dobra tema. Odporucam precitat si ;SUPREME MASTER TELEVISION
citala som a citala...citam a citam... a zasnem nad skvostami a darmi pre ludi....pre nas!

Kyrian

Alebo by som sa mal nebodaj rozhodovať na základe pocitov, farieb... ako ty? Lebo človek čo sa rozhoduje na základe pocitov je podla teba viac v realite než ten čo radšej všetko analyzuje...

Citácia:
"ja osobne by som sa spoliehala na vlastne pocity"

Kyrian

Vedci uvažujú logicko-analyticky a dosť často logicko-matematicky, teda zbierajú fakty a usudzujú sa na základe pravdepodobnosti a analogickej zhodnosti.

Ak sledujú zravotný stav napríklad 300.ľudí, alebo zvierat z, ktorých 1/2 podávajú Genistein a zistia, že skupina, ktorá ho užívala má po nejakom období zhoršenú imunitu a druhá nie, tak môžu povedať jedine to, že je to nanajvíš "PRAVDEPODOBNE" genisteinom. Nielen pretože je to záležitosť matematickej pravdepodobnosti, ale hlavne pretože progresívny vedec je cenný hlavne kvôli tomu, že netriafa naslepo a ak by uvažovali inak, teda ako ty, tak by boliu nepoužiteľný.
Ak má byť človek schopný vedieť správne analyzovať, tak musí počítať so všetkými faktormi, ibaže ak sleduješ iba iba 80% z nich, tak nemôžeš vravieť o 100% pravdepodobnosti.

CITACIA:
"precitala som si jeden z tych clankov a pokial viem, tak slova "may, chances, seem, potentially' vyjadruju pravdepodobnost, nie istotu....a viem to celkom iste, lebo som vystudovala anglictinu, a vie to aj nespocetne vela ludi, co ju nestudovalo a vie citat a rozumiet anglicky......takze kde ty beries istotu, ze to tak je, ked ani vedci tu istotu nemaju?

Kyrian, navrat k realite ti dopomoze vidiet veci, ktore nevidis..."

Kyrian

Help

Súhlasím s tebou, že v tom hrajú významnú rolu genetické faktori.
Jednoducho medzi ľudmi sú rozdieli v metabolizmoch pečene, spracúvaní cholesterolu a podobne.

Kyrian

Usiko

Ono je to dosť individuálne. Napríklad to závisí aj na type krvnej skuniny a podobne. Napríklad ľudia s nulkou mäso potrebujú viac než tý s inými krvnými skupinami, ale je v tom väčšie množstvo genetických faktorov, ale iných faktorov, ktoré predurčilo prostredie počas predchádzajúceho obdobia.

Pokial ide o tvoj pohlad na ekologov a podobne, tak je to tak isto dosť individuálne. Určite by neexistovalo tolko platforiem ochranárskych organizácii, ak by nemali aj rozdielne platformi postojov, ktoré im určujú rozdielne ciele.
A potom aj v rámci jednotlivých organizácii nájdeš ľudí, ktorý sa medzi sebou môžu povadiť o tom čo by sa malo akým spôsobom viesť. Každý človek je indivíduum a teda má svoje vlastné ciele, ktoré sú síce niekedy dosahované v rámci kolektívneho úsilia spoločne, ale v takom prípade už človek občas musí robiť kompromisy.

Help

Je jedna velka pravda......nie kazdy znasa len bezmasitu stravu a nie kazdy znasa masitu stravu.
To ako eskimakovy davat jest len zeleninu....pritom konzumuje ryby.
Je to skor o tom si myslim,ze akych predkov z akej casti kontinentu ma kazdy z nas.

Je aj dokazane,ze rakovinu ma kazdy kontinent tu svoju specificku a je to so vsetkym.