Vztah na dialku+problem s partnerkinou matkou

Príspevok v téme: Vztah na dialku+problem s partnerkinou matkou
Rudolf884

Uz viac ako 6 mesiacov mam vztah ja /19/ ona/17/. Stretli sme sa na akcii jedneho mladeznickeho zdruzenia a odvtedy sme spolu, je to vztah na dialu lebo nas deli asi 300 km. Cez lete byvala u babky, tak sme mali k sebe celkom blizko, ked sa zacal skolsky rok, vratila sa domov, situacia sa mierne skomplikovala, ale slo to. Problem nastal len nedavno, lebo jej mama ju nechce za mnou pustat, zo zahadnych, pre mna nepochopitelnych dovodovPrave preto, ze ostatni jej surodenci si mozu robit doslova vsetko a mamu ignoruje, maja frajerka je cez tyzden stale doma, pomaha, nepije, nedroguje a problemy si aj tak. Skomplikovala sa to tento tyzden lebo vsetko bolo dohodnute a mala prist, asi hodinku pred tym ako mala nastupit do telefonu mi s placom volala, ze mama ju nechce nikde pustit /pritom bolo vsetko vybavene/.Jej mama mi zas posielala sms, ze si nepraje,aby sme sa stretavali, a ked jej dcera ujde z doma, tak zariadi aby sme sa uz nekontaktovali.Co je podla mna vyhrazanie sa.Na to som jej odpisal sms, na to mi odpisala, ze so mnou konci etc.Na druhy tyzden je Valentin, priatelka pride,aj ked ju mama nepusti, ale ako to bude dalej to je otazne. Opustit ju nechcem, lubim ju, ale dost sa to komplikuje a na podobne situacie som nebol velmi pripraveny. Tento rok idem aj na VS, nie tak daleko od nej /ak sa tam dostanem pravda/, mozno to bude lepsie. Zaujimalo by ma ci ste uz boli niekedy v takej situacii resp. co by ste robili na mojom mieste.

darika

rudolf
nebol by si jediny,kto si mozno raz nebude rozumiet so svokrou.Lenteraz musis byt ty ten rozumny,aby jej dcera,tvoja priatelka videla,ze si sa naozaj snazil.Nesmies ist proti jej matke.Ona je este v takom veku,ze sa moze naozaj pobalit,utiect z domu a raz ta za to moze nenavidiet.Musis sa snazit aj priatelke povedat,ze vlastne mamu chapes,ze sa o nu boji a predsa...chranit ju musis aj ty.Nielen mama.Este vas cakaju ine problemy a btoto je mozno prvy.A pravidlo,ze ak si ziskas mamu,mas velku sancu uspiet s dcerou,naozaj plati.Treba prejst aj tym.Drzim palce.

rudolf884

V podstate sa toho vela nezmenilo, predtym ked som tam bol mi povedala, ze nema proti nej nic, ale si nepraje,aby sme sa vydali, lebo ze vraj kvoli tomu ma zle vysledky v skole /co nie je pravda/ malo spi a taketo argumenty, na co som nereagoval.K tym sms, ja tiez nerad riesim problemy cez sms, ale sms mi napisala jej mama a dost neprijemnu.Odpovedal som pomerne slusne, no ale ked ju nepustila, tak som jej napisal, ze ma co chce a nie je dobre ked si riesi vlastne kompelexy na dcere. Mozno som to prehnal ale v principe si nemyslim, ze to nie je pravda.Co sa tyka sexualneho zivota, tak ten mame a mama o tom vie, lebo jej aj plati HAK.A to ze by som pre zmenu prisiel za nou ja na Valentina je dobry napad, necham si to prelezat hlavou

janulkaaa

Rudolf
a nespravil si niečo priatelke a nestazovala sa potom mame. Vies ako sa hovori bez vetra sa ani listok nepohne. Neopisal si dost tu situaciu. zijete uz sexualne aj to je doost dolezite

darika

rudolf
tak ma napada...Pises,ze ste to mali predtym dobre s mamou.Tak musite vy vediet,od akeho okamihu sa to zrazu zmenilo.Nieco sa muselo stat.Museli ste ju niecim sklamat,oklamat...nezda sa mi,ze sa matkin nazor zmenil len tak.Porozmyslaj,chod na Valentina tam ty,kup mame cokoladu a povedz jej,ze mas rad jej dceru a tym padom mas rad aj ju,ze si s nou chces vytvorit vztah a ze sa budes snazit pristupit na jej podmienky,len nech vam povie,preco vam nepraje.Vies,mozno je to pre nu aj financne narocne platit jej za dopravu ku tebe.

darika

no,tak s tebou to je tazko,pretoze ty nemozes davat podmienky jej mame.Ze teraz je na rade ona?Hm...Ona je moc mlada na to,aby si buchala po stole.

Rudolf884

Problem je ten isty. Ja som s tym nemal problem tam ist, hned ako povedala, ze mama ju nepusti som povedal, ze tam rpidem ja a nerobi to pre mna problem.S jej mamou je dost tazke sa bavit, lebo nieco povie, ale nevysvetli to ani nic. A suhlasim, ze je to aj o kompromisoch, ale nemozem ustupovat len ja, ja som uz velakrat ustupil, teraz je na rade ta druha strana-jej mama

jajka001_

suhlas s darikou, vztah je o kompromisoch, musis brat ohlad aj na jej rodinu, jej potreby, ty si len priatel, vas vztah moze a nemusi vyjst

darika

no,tak mas to tazke,ale cudujem sa,ze s tym mas ty problem.Pretoze ak by si trosku rozmyslal,nedovolil by si,aby ona riskovala pokazenie vztahu s matkou a vynutila si jej nedoveru,ale radsej by si to skusal a isiel by si za nou ty.Mas pocit,ze sa tam nieco deje,tak nechas ju radsej utekat za tebou?No,ja sa matke ani necudujem.Ona je este mlada a mama si ju chrani.Nenapisal si,ci surodenci su starsi,mladsi,ci su to sestry,bratia.Trebalo by za mamou ist a porozpravat sa a nie si ako decko posielat s nou spravy.Chces ju,tak si ju vybojuj.

Rudolf884

Bingo mas pravdu aj to, zej u respektovat musi, ale ako riesit tuto situaciu, lebo z dlhodobeho hladiska to nevyzera velmi dobre.Ja to nevyriesim to viem, vsetko je na nej ako si to s matkou vyriesi, ale ona sa s nou nedokaze konfrontovat a to ma dost ste, ale asi bude musiet.