štúdium medicíny

Príspevok v téme: štúdium medicíny
eva 209

Ahojte,

nie je tu náhodou niekto kto študuje- študoval medicínu alebo niekoho takého pozná? Bola by som veľmi vďačná za pár informácií, pretože uvažujem o štúdiu na lekárskej fakulte. Len by som rada vedela či je to naozaj také ako sa hovorí, že človek tam ledva spí, nemá čas na nič iba na učenie a každú voľnú chvíľku venuje štúdiu. Veľmi ma baví biológia, s učením som nemala problémy. No nedá sa o mne povedať že som bifľoš. Mám veľa koníčkov, priateľa. Nájde sa popri štúdiu medicíny aj čas na takéto veci?

tikuliena

Ja som študentka veteriny, piatačka. Chcela by som len reagovať : milujem medicínu. Ak by som mala peniaze, neváham a idem a netrápim sa s veterinou.
To čo som si tam vytrpela ma tak zocelilo, že sa vôbec nebojím čo bude na medine.
A to som trojkárka, dokonca som mala na vysvedčku aj štvorky.
Ak skutočne chcete ísť študovať medicínu, ale naozaj skutočne, neváhajte.
Dá sa to zvládnuť. Určite bude aj plač, aj nadávky, načo som tam šla. Ale všetko sa dá prekonať. Aj prázdniny nad knihami, učenie do noci, aj diskotéky. Všetko.
Ak to skutočne chcete a neklamete sami seba, zvládnete to.
Smelo do toho !!!!

poliewoocka

Ja studujem na 2.LF, tiez by som na prvu nesla..ale-sto ludi, sto chuti:) poznam tam ludi, ktori su spokojni, ale niektori by aj menili. Ak chces ist studovat medinu, musis to fakt chciet.

zhorena

zdenulka... 6 rokov sa studuje.. a ano keby isla na zuby tak by musela byt zubarka... ja som jej to len navrhovala že ked sa nevevie rozhodnut medzi zubami a vseobecným nech ide radsej na zuby... aj ked pravda neviem ci sa dostae lebo vraj toho roku beru do BA 20 ludi :-) ale neviem co je na tom pravdy...

zdenulka

ale potom by musela robit zubarku a kvoli skole ze by s amalo zcila s ajej to moc neoplati nie? radsej sa ucit 5 rokov potom si vybere svoje zameranie ...

0vecka

2 zhorena neviem aspon v mojom pripade sa to dost otocilo ze jednotkari maju na vyske problem a ja co som takmer prepadol na strednej mam teraz prospechove.... a to sa ani nejak extra neucim ...

zhorena

no a teraz k nasej skole .. na vseobecne lekarstvo na 1. lfUK by som nesla ani keby mi platili lebo zoberu vela ludi a chcu brutalne vela ( ale že fakt chcu vela) a aj vela ludi vyhodia... na 2. LF je vraj super .. a 3.LF neviem... ale keby si uvažovala ist aj na zuby tak to odporucam.. je to flakanie... ja som sa na skusku z biofziky ucila 45 minut a 1,5 som pisala tahky a teraz na skusku z chemie tiež neviem nic... ale zase sa da odpisovat :-) :-) :-) tažeeee... :-)...

zhorena

ja studujem na karlovej univerzite zubne lekarstvo a poviem ti veru na vseobecne lekarstvo by osm nesla... moje spolužiacky zo strednej... ja som bola na strednej jednotkarka ( obcas nejaka dvojka na vysvedceni)ale mala som spolužiacky co nemali nikdy ziadnu dvojku , chodili na olympiady a boli velmi uspesne v sockach ( traja z tých mojich spolužiakov dokonca vyhrali nejaku celoslovensku sutaž o europaskej unii a isli na vylet do bruselu ) no proste mudri ludia... a teraz citam na facebooku že jedna urobila biofyziku na druhý pokus na D .. a chemiu este nema vobec... ja som v prvom momente myslela že sranduje... inac tato studuje v kosiciach... a druha studuje v bratsilave a dostala z biofyziky C ... a toto bol este vacsi sok lebo som si myslela že toto dievca pojde na cervený diplom ....

zhorena

ja studujem na karlovej univerzite zubne lekarstvo a poviem ti veru na vseobecne lekarstvo by osm nesla... moje spolužiacky zo strednej... ja som bola na strednej jednotkarka ( obcas nejaka dvojka na vysvedceni)ale mala som spolužiacky co nemali nikdy ziadnu dvojku , chodili na olympiady a boli velmi uspesne v sockach ( traja z tých mojich spolužiakov dokonca vyhrali nejaku celoslovensku sutaž o europaskej unii a isli na vylet do bruselu ) no proste mudri ludia... a teraz citam na facebooku že jedna urobila biofyziku na druhý pokus na D .. a chemiu este nema vobec... ja som v prvom momente myslela že sranduje... inac tato studuje v kosiciach... a druha studuje v bratsilave a dostala z biofyziky C ... a toto bol este vacsi sok lebo som si myslela že toto dievca pojde na cervený diplom ....

kloe

ja som na tom tak isto...chcem ist na medicinu no mam trosku obavy ci to zvladnem...tiez niesom ziadna bifloska,a tiez ma bavi biologia:)ake zameranie by si eva chcela?