mam desny strach!!!! pomoc prosiim!!!

Príspevok v téme: mam desny strach!!!! pomoc prosiim!!!
hrozna:(

dobry den, mam takyto problem: prisla mi pozvanka na povinnu preventivnu prehlaidku, no ja sa jej desne bojim!! tak ako kazdej jednej.. mam panicky stach z lekarov a neviem ho prekonat. Strasne sa pre to trapim, stale na to myslim:( vzdy ked uz som v cakarni, strasne sa mi rozbucha srdce od strachu a potom ma lekarka posle na kadejake vysetrenia so srdcom, pri tom ja nemam problemy so srdcom, ani s tlakom, to len preto, ze sa tak strasne bojim. potom mi vzdy vynada, ze som jak male decko, ze sa tak bojim, ze oni nehryzu:( ale uplne najvacsi strach mam z odberu krvi!! to tak strasne velky, ze to iba ked na to spomeniem a predstavim si to, uplne mi je z toho zle, az sa mi hlava zatoci:( myslite si, ze ma dovod ma poslat na krv, ked pojdem na tu prehliadku?:( a dalsi problem je v tom, ze mam este velky strach z toho, ze by moj moc nebol negativny, ako nemozem povedat, ze mam opodstatnene tieto obavy, nechapem preco, ale tohoto sa tiez strasne bojim, lebo viem, ze ak by bol pozitivny, idem na krv a to asi neprezijem:( ako viem, ze som uz na to velka, aby som sa takto strasne bala, ale ked moje pocity nedokazem zmenit a nedokazem pre to nemat strach:( ked oni vzdy nieco proti mne maju, poslu ma kade tade, raz s chrbticou, potom s nohami, aj tak mi tam vzdy povedia, ze mam to vsetko v poriadku.. hanbim sa uz aj sama za seba, ze takto vsetko prehanam a robim z toho taku vedu, no vazne mam strasny strach:( prosiim, neviete mi nieco poradit?? uz som zufalaa.. cely vikend mam pokazeny:(( a inak rada typu, ked budes v cakarni predychavaj to, nepomoha:( ale moze to suvisiet, ze mam strasny strach zo vsetkych chorob, ked ma niekto z blizkych anginu, strasne sa bojim ze ju dostanem a takto to je so vsetkymi chorobami:( a uz ma to nici, cely zivot mysliet iba na choroby a podobne veci:( dakujem!!!

123456

tvoj problem sa vola nosofobia (nie som si ista tym nazvom) ale ide o fobiu z lekarov, z chorob, z vysetreni... moze byt priznakom aj vaznejsieho psychickeho ochorenia (neuroza a pod.)... myslim, ze by ti pomohol psycholog alebo psychiater

dada

Keď sa tak veľmi bojíš, tak si daj nejaké bylinky na upokojenie. Ale nemôžeš sa vyhýbať takto prehliadkam. Veď si premysli, je lepšie ísť na prehliadku a poradia ti a možno pomôžu, pri probléme, alebo tam vôbec neísť a príde si pre teba sanitka, lebo budeš mať možno také bolesti a bude to akútne, že vtedy už nebudeš premýšľať nad strachom, čo ťa čaká, ale v prvom rade budeš potrebovať pomoc, aby sa ti uľavilo.
Nechcem strašiť, ale je to fakt.Veď si spomeň na niekoho z okolia, síce už staršieho....srdcové príhody, mozgové príhody....

ethel

lekárka ti nemôže nikdy nič prikázať!!!!Kolko máš prosím rokov? Čakáš,že sa to zlepší.Vieš,niektoré veci máme v sebe,snažíme sa proti nim bojovať,ale neda sa.Tebe sa to nedá,podla tvojho opisu.To čo prežívaš,je velmi silné.Občas sa zastav na téme úzkosť,tam ti poradia a zistíš,že nie si sama.Ten strach je ažpríliš silný....ozvy sa ešte...

hrozna:(

dakujem ti ethel, vies, ale tak toho psychloga by som vyhladala az fakt, ze v tom najnutnejsom pripade, lebo stale si hovorim, ze snad sa to bude zlepsovat a cim budem starsia, tak sa budem menej bat, tak este chvilku pockam.. a to ze mam pravo odmietnut hocjake vysetrenia, tak to som vazne netusila.. ale myslim si, ze ked mi to uz ta lekarka prikaze, zasa asi ma na to dovod a nemala by som to odmietnut.. ale som rada, ze existuje aj taka moznost, naozaj dakujem:)

ethel

tak ti to poviem takto-máš právo odmietnuť akékoľvek vyšetrenie(práva pacientov)ale pamätaj aj na to,že ti to lekárka napíše,že si odmietla a keby sa ti dačo stalo,je to na teba.Druhá vec je tá,že tieto stavy poznám-a niektorý ludia to riešia návštevou psychológa.Ak nechceš navštíviť psychológa,daj si pred vyšetrením (aspoň hodinu) neurol,proste niečo na upokojenie.