ženy a dievčence: stáva sa vám, že sa vo vzťahu nespoznávate?

Príspevok v téme: ženy a dievčence: stáva sa vám, že sa vo vzťahu nespoznávate?
kiddo

čaute baby :)

tento príspevok by chcel v prvom rade vyvolať diskusiu, rada by som zistila, či sa nás viac potýka s podobnými problémami alebo som divnejšia než si myslím a hrabe mi v palici úplne.

mám nasledovný problém: zatiaľ každý môj vzťah stroskotal na tom, že som po dosť krátkej dobe blaženej šialenej zamilovanosti (cca 6 mesiacov v priemere) začala svojho partnera nenávidieť. dávam to za vinu tomu, že to "idylické" obdobie bolo takým predovšetkým preto, lebo som sa správala ako ideálna partnerka, kamoška a milenka, vždy som podvedome nejak vycítila čo povedať a čo spraviť a bolo prirodzené podľa toho konať, až tak, že som vo finále potlačila všetko to naozaj prirodzené. sebe som tým nepomohla a chlapcom už tobôž nie, pretože, hoci boli všetci veľmi odlišní, mali po rozchode pocit, že sa s nimi rozchádza ideálna spriaznená duša (ktorý ja som nemala nikdy).

obávam sa, že táto chronická prispôsobivosť bude ubližovať mojim budúcim partnerom aj v ďalšom živote a akcesoricky aj mne, lebo rozchádzam sa naozaj nerada a len vtedy keď už sa (z mojho pohľadu) nedá inak. prosím, nehľadajte v tom cielenú pretvárku, keby to bolo vypočítavosťou, určite nehľadásm radu tu.

čo s tým, vážené plénum?

kiddo

cajik: ahoj :) samozrejme si uvedomujem, že proti ostatným problémom, čo na tomto fóre registrujem je toto kravina, tak som rada, že som pobavila. vedľa prebieha napríklad vášnivá polemika o tom, či je hormonálna antikoncepcia vražda ehm..

nie som ryba veruže, orálny sex ma baví a kabelky LV mi pripadajú hnusné(demonštratívna prípadová štúdia)

a hrozne sa mi páči tvoja analýza, začínam uvažovať, že by to chcelo skrátka niekoho chytrejšieho (IQ?) a rozumnejšieho (EQ?) než som ja sama. aj keď ten asi nebude chcieť také decko nevyzreté.. no nádej umiera posledná, že.

tento scenár sa mi páči (a aj to sa mi páči, ako si z každého komentára vyberem účelovo význam čo sa mi tam hodí, keď tak, ma prosím opravte :))

sway: nevyhrávam, pravda. príliš riešim, pravda (som chorá, ležím v posteli, nemá ma kto pohladiť po hlave a bilancujem prečo je to tak). už sa teším na jar. ak nič iné, tak aspoň väčšia sranda bude.

sway

kiddo nevymyslaj a nefilozofuj...Nech to nazves akokolvek,mas problem s tym,ze ti ziaden nie je dost dobry.Tvoji priatelia s tvojou pretvarkou zjavne problem nemali.
Casom vsak narazi kosa na kamen a "nevyhras".Vtedy znova prehodnotis,co je pre teba lepsie.

cajik

podla mna sa istym sposobom vyzivas v tom, ze si milovana a obdivovana, robi ti to dobre na ego, a si tak stastna.. a potom ta to zacne nudit, lebo ti chlapi su z tvojho pohladu "prilis slabi a nudni", lebo ti nedokazu dat viac vzrusenia a nakopnut ta tak, ze by ti nedovolili "skakat im po hlave" (myslim to len obrazne)..

to by ta mozno dostalo, chlap ktory sa neda obalamutit a prekukne ta. ale na to bude treba asi najst toho "praveho" chlapa. alebo - casom vyzriet natolko, a v spravnej chvily stretnut toho spravneho, pri ktorom nebudes mat chut pretvarovat sa, lebo budes pistat po tom, aby ta miloval taku, aka si

ale tot len moje filozoficke dristy, inak fakt neviem.. istym schizofrenickym sposobom by sa dalo povedat ze som tiez parkrat bola v podobnej situacii (ale nie vo vztahoch ktore by na tomto stroskotali)

cajik

jezis :DDD dost davno som daco tak dobre necitala, prepac nechcem tymto devalvovat hodnotu tvoju problemu :) ale som rada, ze je niekto sibnutejsi nez ja. nie si nahodou ryba, heeerecka ? :))

kiddo

pretvárka môže byť aspoň štvoraká

1. orálny sex nie preto lebo ma to baví ale preto aby mi kúpil kabelku louis vuitton;
2. orálny sex nie preto lebo ma to baví ale preto, že to baví jeho;
3. orálny sex nie preto lebo ma to baví ale preto, lebo si myslím, že by ma to malo baviť;
4. hoci ma to nebaví všeobecne, vždy ma to baví v tej chvíli a to asi preto, lebo ma baví vyhrávať.

v tom pôvodnom príspevku ide o ten 4. typ pretvárky. iste, že by som vedela použiť aj 1.-3. ale to by bolo vedomé a paradoxne riešiteľnejšie, pretože ten štvrtý si vždy uvedomím až ex post, kým 1.-3. by sa dali riešiť za pochodu (morálka, sebaúcta a tak). ako keby som strácala samu seba v partnerských vzťahoch a utekám z nich práve preto, lebo sa nechcem stratiť úplne. alebo kvôli tomu, že si uvedomím, že na hmle sa partnerstvo stavať nedá, lenže kým mám aspoň štipku dôvery v človeka, je jeho obraz o mne diametrálne iný než ako sa vidím ja.
ach, tie krivé zrkadlá!

sway

Podla mna to mas tak,ze tuzis po silnom chlapovi,ktory nebude z tvojej pretvarky na makko.Bude dominantnejsi a budes stastna,ze si vybral prave teba.Budes sa viac snazit o jeho pozornost atd.Len si treba uvedomit,ze ak je niekto dominantny v zivote,bude pravdepodobne velitel aj vo vztahu a nenecha ta nim manipulovat.Preto budes znova nestastna..To je zenske prekliatie.Ja som nemyslela hned na nasilnikov.

kiddo->sway

ou ale v tomto to nebude :( teda ak chápem, čo chceš povedať... máločo je totiž pre mňa menej príťažlivé ako hajzlíci. v podstate pri prvom náznaku arogancie, násilia či sexizmu ma chlap prestáva zaujímať (v týchto prípadoch ani neprichádza do úvahy nejaký vzťah).

aj keď je zrejme krehká hranica medzi nafúkanosťou a slabošstvom, väčšina ľudí na nej vie balansovať a ak by som ozaj mala na výber len buď-alebo, radšej by som si vybrala dobráka.

sway

Mas uplne bezny problem.Zda sa,ze si vnimava,preto si to opisala trochu sofistikovanejsie ako vacsina.Ide o to,ze zeny rady trpia (samozrejme si to nepriznaju) a preto si vazia chlapov,ktori na ne idu s bicom.Ti dobri im zacnu liezt na nervy...Trochu paradox,ale ked realita:-)

kiddo->sway

dobré postrehy, druhý aj tretí (naivne dúfam, že ten prvý môžem brať s nadhľadom).

v podstate som nikdy za nikým nemusela doliezať, neviem, či je to tak evolučne prednastavené ale baby väčšinou nemajú problém muža zbaliť, či skôr ním "byť zbalené" (hrozné slovo, nenapadá mi lepšie) ak nevyhľadávajú zadaných a nie sú celkom tupé. chcelo by to niekoho kto mi zlomí srdce? alebo utiecť pred egom?

s tým, že som si ich nevedela vážiť máš inak úplnú pravdu. a nie preto, že by si to objektívne nezaslúžili :(

vďaka sway, inšpiratívne