Ako ste zistili ze ste tehotne?

Príspevok v téme: Ako ste zistili ze ste tehotne?
usiko

Ahojte,

ano, ano, viem....je to na googli, vsetky tie priznaky podla ktorych sa to da zistit......

...ale ako sa to prejavovalo u vas osobne? Ake boli tie uplne prve priznaky, ktore vam povedali, ze ste tehotne? Okrem vynechania menzesu, samozrejme....

.....a...menzes vynecha hned v ten prvy mesiac? teda ak pride tak urcite nie som tehotna?

.....ja uz si na sebe vsimam kadeco a hovorim, ze co ak konecne...a nic....

usiko

isabella,

ahoj, no, mam toho dost v praci, kde ledva stojim na nohach, tak pridem domov a len lezim...som nejaka unavena /nestazujem sa, len konstatujem xixi, asi to tak ma byt.../...inak da sa.....

...zatial to nehovorime nikomu, lebo nemam este ani po genet. testoch z krvi ani po kompletnych krvnych testoch, takze zatial to berieme akoze je, tesime ale nechceme zakriknut.....lebo , no vies, vselico sa moze stat///a tolko zien okolo mna potratilo do 3. mesiaca, ze radsej byt opatrni....

...sice neviem si predstavit, ze by sa to stalo mne ale stat sa moze, takze no, neviem.....zatial to este nie je taka radost ako by mala mozno byt.....je to taka opatrnost......som pesimisticka, ze?

isabella

usiko, ako sa mas? ako sa dari babatku?akosi si trocha prestala prispievat, ale to aj do istej miery chapem... ja mam teraz po ovulacii a dobre vyuzitej :-DDD tak si budem cakat na menstruaciu :-DDD

ahoj123

inierka,ako prepac,ale usiko ti trefne napisala.....nemam rada ludi,ktori o tych druhych nic nevedia,a idu tu vypisovat svoje zavery.....ty ma poznas?,co ak ja mam tiez nejake tie zdravotne problemy,ktore tu nerozvadzam,nestazujem sa,pisem len s dievcatami ako prebieha nasa tehotnost,vymiename si nazory, rady,skusenosti...a ja konkretne som nepisala o "obycajnej" tehot. nevolnosti,ale neuveritelnych problemoch s travenim,bolestami,atd-a mrzi ma to ani nie kvoli tym tazkostiam ale napriklad preto,ze viem ze sa moje dieta prave vyvija-organy,a ja musim drzat dietu!vtedy,ked mas co najviac prijimat vitaminov,roznych potravin...fakt by som si rada pozrela teba,keby ze si tehotna a mas taketo zdravotne porbl. ako si veselo poskakujes.........

usiko

inierka,

urcite ti my vsetky velmi pekne dakujeme za tvoj plodny prispevok. To, kedy som mavala ovulaciu som vedela uplne presne podla hlienu, ku gynekologovi som isla dva tyzdne po vynechani menzesu.

A mozno by si sa cudovala, ale prave preto ze viem, kedy sopm ovulaciu mala, mi nesedi to, co povedal lekar....

...je mi velmi luto, ze trpis krutenim hlavy 10 rokov. Ja tiez, lebo mam nizky tlak, a nestazujem sa. Preto, ze ty trpis krutenim hlavy, este mi nebudeme skakt od radosti preto, ze nam je zle v tehotenstve. Ak budes tehotna, a bude ti zle, tak kludne si od radosti poskakaj, ja nebudem, pretoze mam pracu, kde som cely den na ociach ludi, venujem sa im cely cas a stojim....takze je pochopitelne ze mi to prekaza.....okrem toho, kazda zena je ina a znasa tehotenstvo inak, takze fakt nechapem....naco si sa sem prisla vyrozpravat, ked o tom asi houby vies....

.....vies, ja mam zasa strasne rada murcky ako ty, ktore sa tu pridu vyvrsit len preto ze ich same nieco serie a nevedia si s tym rady....

inierka

usiko, preto treba ist na gyndu, ked menzes meska 2 tyzdne, vtedy presne vies, co sa kedy stalo, ale s vami dievcata to je cudne, ked ani len neviete, kedy mate ovulaciu a potom len dohady. Okrem toho neznasam staznosti tehotnych, ako im len byva zle, co ich kde boli. Ja trpim krutenim hlavy uz 10 rokov a co by som dala za to, keby mi bolo zle od zaludka len 9 mesiacov. Ked je to dieta zelane, kde je problem, ked je cloveku trochu zle? Mojej znamej este aj to vadilo, ked ju dieta kopalo pod rebrami, co by mala byt stastna, kedze niektorym zenam to dieta prestalo kopat a zomrelo...
Morzsi - este aj pri vkladani embryii nemali jasne, kedy doslo k oplodneniu? To je uz vrchol...

usiko

Morzsi,

Aha, tiez sa mi to tak nejako zdalo, lebo ja som si ista ze som v 5 tyzdni...ale ked tak lekar tvrdi, ta budem sa hadat?

...inak,ahoj123, tiez som tak jak ty a zle mi bolo posledne dva tri tyzdne na nevydrzanie, ale dnes je mi lepsie, tak neviem, ci sa to uz bude len zlepsovat, alebo este pride dalsia vlna....

Morzsi,

co na celodennu nevolnost?

ahoj123

ahojte kočky :)
ako sa máte? usiko,super vidis ze to vislo a miminko je na ceste :)
fatima ja som tiez v 7-8 tyzdni,no posledne dva tyzdne som sa citila strasne zle,teraz par dni mi je lepsie konecne,ale akonahle nieco zjem tazsie na zaludok,opat sa mi to vracia....ale tie prve tri mesiace treba vydrzat,potom je to lepsie....inac aj ja idem na odber krvi az 24. marca,aj moc mam doniest....pekny den prajem,drzte sa

Morzsi

ahoj Usiko

mne embryá vkladali 7.11 a keď som prišla na UZV sestrička mi svatosvate tvrdila, že je to 8+2 ( 8 týždeň a 2 deň) t.j 9 týždeň gravidity pritom som bola tehotná 6 týždňov čo viem na 100%
lekári to rátajú podľa veľkosti plodu ako sa dieťatko vyvíja, takže nelám si s tým hlavu , doležité je že si tehotná a užívaj si to je to najkrajšie obdobie v živote ženy

datelinka

od poslednej menštruácie kvôli tomu, že tehotenstvo trvá (ak je fyziologické) presne desať lunárnych mesiacov.